Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osmanlıda Evlenme teklifi‏

karakaya

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
41
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Osmanlı zamanında bir adam bir bayanın karşısına geçer ;[/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]"-Ey dilberi rana! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem cemalinizi görünce [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]size lahza-i kalpten sarsıldım... Niyetim acizane-i taciz etmek[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]değildir.. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacası[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]tüttürmektir.. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet, zevc-i[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]izdivacınıza talibim!.."[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]Bayan da cevaben;[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]"-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]terk-i hayat edersiniz..." ;)[/FONT][/SIZE]

Demekki taaaa Osmanlıdan geliyomuş bu bizim Türk bayanlarının burnu havadalığı . . Şimdikilere hayret etmemek gerekmiş şimdi anlıyorum . .

[SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]"-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten
terk-i hayat edersiniz..." ;)
[/FONT][/SIZE] bi bayan bana bunu sölerse gülme krizine girerim hele bide kırıta kırıta ahahah:)

bal gibide naz işte, ne diyecekdi :) bende aali ahvalinize vuruldum..desti izdivacınıza yes diyorum ..diycek hali yok ya:) .. daha mendilini düşürecek, erkek mendili alıp koklayıp ( burnunuda silip:D) geri vercekk :D

kendimi sizin bu sözlerinizden sonra Beyoğlun da başımda şemsiye elimde manasızca tuttuğum mendilim:Darkamdanda kapkaç yapacak gibi yaklaşan bir bey hayal ettim:Dsandalyemle üzerine bi yürürdüm al sana hastane-i ziyaret:D

:) benımde sag bacağım sandalyenin altında kaldı :D ahhhh yandım anammm diye feryat ile mendili kaptıgım gıbı bacağıma sardım :D

tekerlekli sandalyenin osmanlıca adı .. araba-yü el süremeci :D

arabayü el sürümeci mi:D:Do mendili tanışma-ı vesile olarak bir ömür saklayınız efendim:p:D

:) ipek-i mendiliniz kanlı olarak saklama koşulları altına alınmıştır efem :D

kardeşim musa seninle bunu defalarca okumamıza ragmen her okuyuşta daha hoşuma gidiyor sevgiler

aynen öle söyletene değil söyletene bak demişler:)

evet öle aman dikkat et heran bi feminist çıkar oyar bizi:)

yok boğaç şakaydı kafana göre takıl

İlginç teklife okkalı cevap.:)Harika...;)
Paylaşımınız için teşekkürler.....

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Bayan da cevaben:mendilmiyer den alılırsan evettür:D;)[/SIZE][/FONT]

Güzelmiş... Ecdadımızın ne güzel adet, gelenek ve görenekleri varmış.. hepsini unuttuk..

Üst Alt