Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS'yi kazanırsam 2 sene atanma istemeden hakkım geçerli olur mu?

gamze1988

Üye
Konular
44
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar bi konu hakkında bilgi edinmek istiyorum.. ben ömss ye girmek istiyorum fakat daha önce şöyle bir bilgi edinmiştim: sınavı kazanır ve atanırsan herhangi bir il'e 1 sene tayin isteyemezsin denmişti (eş durumdan da tayin istenemezmiş) benim kasım ayında düğünüm olacak.. bu nedenle sınava girmekten vazgeçmiştim ama bir kaç gün önce bir arkadaşım kpss de sınavı kazanırsan 2 sene atamanı istemeden bekleyebilirsin dedi.. yani evlendikten sonra yaşayacağın ilde bir yere atanmak için başvurursun dedi.. ne kadar doğru beni bilgilendirir misiniz?

Asalet tastik olmadan tayin istemeyemezsin. 1 yılını doldurup asalet tastik olunduktan sonra tayin isteyebilirsin.

yani sınava bursada girsem de 1 sene sonrasında istanbulda atama isteyebilirim..

yirizma sallama!

Gamze arkadaş her kurumun tayin yönetmeliği farklıdır. Ben sağlık bakanlığındayım. Mesela sağlıkta çalışanlar 1 günlük memurken bile eş tayini isteyebiliyorlar.

Diyelim bir üniversite kazandın hiç tayin isteyemeyede bilirsin.

O yüzden sen bunları şimdi dert etme önce sınavına hazırlan. uanını aldıktan sonra açılacak kadrolara göre nereye daha rahat tayin alabilirsin o zaman düşünürsün. Tercih ettiğin tüm kurumların atama yönetmeliklerini incelersin..

Üst Alt