Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öğretmenevleri engellilere %40 indirimli!

makounichi

Aşağıdaki örnek olarak Bolu Öğretmenevinin tarifesinin paylaştım. Göreceğiniz gibi 2'ye ayrılmış, bir üye/kamu, diğeri ise sivil. Siz öğretmen iseniz üye/kamu tarifesinden faydalanırsınız. Bunun üzerine taban fiyatın altına inmeyecek şekilde %40'a kadar indirim uygulanır, engelli sağlık raporunuzu gösterirseniz. (Mevzuata göre Ortopedik engelli olmanız şartı ile.)

2019 Fiyatlarımız - BOLU SOLMAZ-AHMET BAYSAL ÖĞRETMEN EVİ VE ASO

ayDÜNYAvazo

Büyük harflerle yazmanıza gerek yok. Öğretmen evi taban fiyat falan belirlemiyor. Her misafirhane için resmi gazetede paylaştığım gibi yıl başında Maliye Bakanlığı belirliyor. Ve bu taban fiyat kalınan yerin özelliklerine göre değişiyor. Burada önemli olan %10 bile olsa, taban fiyat bile olsa indirim uygulanmasıdır. Bunda ne kötülük var anlamadım...

öğretmenevi müdürünün demesine göre taban fiyattan bir kuruş (1 krş) bile aşağı inilmiyor.
Taban fiyatının bu kadar yüksek olması sizleride rahatsız ediyordur sanırım.
sizcede değil mi TABAN FİYATININ engellilere bile bu kadar yüksek olması, uygulanmış olması.
Heee taban fiyatını sende koymadın bende koymadım. Suç zaten bu fiyatı koyanda değilmi...arkadaşım.

ayDÜNYAvazo

Aydın bey, büyük harf ile yazmanıza gerek yok. Taban fiyat sonuçta engellileri geçtim memura bile geçerli olan fiyattır. Size resmi gazetede attığım hesaplama sistemine göre bana yüksek gelmedi. Ama sizin görüştüğünüz öğretmen evinin olanakları iyi ise, yine attığım resmi gazeteye göre misafirhane/öğretmenevlerinin olanaklarına göre artıyor. Yani bir öğretmen evinde örnek veriyorum taban fiyat 30 TL ise, diğerinde 60 TL olabiliyor.

öğretmen evleri otelden pahalı nerdeyse. bunlara bi tepki gösterelim indirim yapsınlar engellilerede sağlıklılarada çok çok pahalı.

StratoS
O zaman bazı öğretmenevleri arasında büyük fiyat farkı var desene. Ama bu çok yanlış.

ayDÜNYAvazo

Şöyle yanlış değil. Bakanlık aşağıda liste yayımlanmış. Bu listedeki özellikler aşağıdaki kanun maddesine göre varsa, taban fiyatlar belirttiğim gibi değişiyor.

EĞİTİM VE DİNLENME TESİSLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinde bulunabilecek özellikler aşağıda belirtilmiştir.

1 - Tesisin deniz, göl, akarsu kenarında veya kış sporlarına elverişli yerler ile termal alanlarda olması

2 - Konut veya bağımsız bölümünde tuvalet ve banyo

3 - Sıcak su

4 - Havalandırma tesisatı

5 - Konut veya bağımsız bölümünde telefon

6 - Salonlarda ve konut veya bağımsız bölümlerde müzik yayını

7 - Mutfak ve lokanta

8 - Konut veya bağımsız bölümün içinde mutfak mekanı

9 - Dinlenme ve oyun salonu

10 - Çay bahçesi

11 - Asansör

12 - Diskotek

13 - Çocuk bahçesi

14 - Spor alanları

15 - Revir

16 - Plaj

17 - Güneşlenme yerleri ve teçhizatı

18 - Otopark (en az 20 araçlık)

19 - Yüzme havuzu

20 - Hamam

21 - Sauna

-------------------------------------------------------

TEBLİĞ

Eğitim ve dinlenme tesisleri

MADDE 3 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden 2019 yılında alınacak en az bedeller, tesislerin bu Tebliğ ekinde belirtilen özellikleri göz önünde bulundurularak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir:

a) Yukarıda sayılan özelliklerden onbeş ve daha fazlasını taşıyan tesislerde kişi başına günlük 24,40 TL yemek ve 9,30 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 12,20 TL) konaklama bedeli,

b) Yukarıda sayılan özelliklerden en az oniki ve en fazla ondört tanesini taşıyan tesislerde kişi başına günlük 20,30 TL yemek ve 8,20 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 11,10 TL) konaklama bedeli,

c) Yukarıda sayılan özelliklerin oniki tanesinden daha azı bulunan tesislerde kişi başına günlük 16,30 TL yemek ve 7,00 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 11,10 TL) konaklama bedeli,

alınır.

(2) Konut veya bağımsız bölümde; buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4,10 TL, televizyon bulunanlarda günlük en az 4,10 TL ve klima bulunanlarda günlük en az 5,80 TL konut başına ilave bedel alınır.

Ucuz yer arıyorsanız pansiyonda ya da günlük kiralık evde kalın olsun bitsin düz mantık ! :)

engellilere öğretmen evlerinde ve uygulama otellerinde amasız fakatsız şartsız %50 indirim yapılsın. bunla ilgili mücadelemizi nasıl gösterebiliriz ? birlik olalım ?

Üst Alt