Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kreatin Kinaz seviyeleri hakkında..? [Soru]

lazarus

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,
27 yaşında miyopatik bulguları olan birisiyim (Ayak bileklerinde ve kollarda kontraktür, miyopati ile uyumlu EMG, yüksek kreatin kinaz vs.). Orat okulda CK değerim 500 küsür civarındaydı. 4 sene önce 700 civarındaydı. 2 hafta önce maximum referans noktası 200 birim olan bir Kreatin Kinaz testi yaptırdım. 64 birim yani normal sınırlarda çıktı. Dün başka bir laboratuarda maximum referans noktası 308 birim olan bir test daha yaptırdım. O testteki sonucumda yine normal sınırlarda 229 birim çıktı.

Allaha şükür şimdilik fiziksel bir engelim yok. (Hoplayıp zıplayıp koşabiliyorum.) Aranızda geçmişte normal CK değerleri olup sonraki yıllarda rahatsızlığı artan birileri oldu mu? Bu CK değerleri hastalığın seyri sırasında bir inip bir çıkar mı?

Tecrübeleriniz benim için gerçekten çok değerli olacak.
Herkese sağlıklı günler...
Onur

valla onur abi lise 3 deyken yani geçen sene benim ck 1200 lü bir değer yanlış hatırlamıyorsam galiba şimdi tekrar kontrol ettirsek 2000 leri bulur :)

ingilizce veya diğer dilleri bilen arakdaşlara sesleniyorum;yabancı sitelerde ne gibi başlıklar atılıyor bizim hastalıklarımız ile ilgili.lütfen daha paylaşımcı olalım.sırf yabancı ste başlıkları anlayabilmek için ingilizceye ayırıyorum tüm zamanımı.daha paylaşımcı olalım ardaşlar.

ARKADAŞALR CK SEVİYESİNİHERHANGİ SALIKOCAĞI YAPIYORMU YOKSA DOKTORAMI GİTMEK GEREKİYOR

Sağlık ocaklarında değil ama özel laboratuarlarda yapılıyor. CK testleri için doktora gitmeye gerek yok. Ama kas hastasıysanız muhakkak bir doktora görünmek lazım.

Ben tahlilleri çalıştığım şirkete gelen özel bir lab'ta yaptırıyorum.

Üst Alt