Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ameliyatı sonrası 3 ay içerisinde eğilebilen var mı?

Lestrange

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 80 gün önce 60 derece kifoz 10 derece skolyoz ameliyatı oldum . 26 tane vida var. Ama henüz eğilmedim. Kalçadan eğiliyorum ama cesaret edemiyorum diğer türlü hiç eğilemedim. Korkuyorum bundan sonra eğilemicem diye 15 gün sonra kontrolüm var. İlk eğilmeleriniz nasıl oldu deneyimli arkadaşlar yazarsa sevinirim

Lestrange kimse cevap yazmamış ama üzerinden zaman geçmiş şu an durumunuz nedir ameliyattan önceki gibi eğilebiliyormusunuz

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Ameliyattan 3 ay sonra devlette ilgilenmedikleri için özel doktora gittim. Orda röntgen çekti ve muayene etti. Ameliyat öncesi filmlerime baktı. 45 derece skolyoz ve 70 derece kifoz ile ameliyat olduğumu söyledi. devletteki asistan yanlış derece söylemiş dedi. Ameliyata gelince doktorumu sordu. standart bir ameliyat yapmış herhangi bir yanlışlık yok bende yapsam bu şekilde yapardım dedi. bende iki ay geçtikten sonra hafif eğiliyordum ama cesaret edemiyordum. sonra özel doktor artık eğilebilirsin dedi. ilk orda eğildim. tabi her şey yavaş yavaş , sonra memlekete geldim ve hemen yüzmeye başladım. esnetti biraz beni. şuan neredeyse iki sene olacak ve ayakkabımı bağlayabiliyorum ve namaz kılabiliyorum .

merhaba amelıyatı hangı doktora oldunuz ve hangı sehır

Valla ben hiç olmadım hep korse kullandım istediğim gibi de hareket ediyorum hiç bi ağrım da yok ayakta fazla durdummu ağrım oluyor oda o normal

Üst Alt