Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendimde distrofi kas rahatsızlığı olabileceğini düşünüyorum. Ne dersiniz?

From12

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar herkese merhaba

ben 24 yaşında 185 boy 85 kilo bir erkeğim düzenli spor fitness yapiyorum 5-6 senedir ,

baldırlarım anormal büyük yani calf dediğimiz alt bacak kasları halbu ki orayı hiç çalışmadım bacak çalışmama rağmen bacak ve kalça ise baya bi zayıf ve hiç bir şekilde gelişmiyor

bu belirtiler içinde sanki yürürkende bi tuhaf yürümeye basladım 4-5 aydır kendımde distrofi var diye çok kafaya takdım .

CK değerim normal fiziki muayenemde birşey yok 100 kilo ile eğilip kalkabiliyorum merdiveninme çıkmada sıkıntı yok fakat el ve ayak kemiklerim cok cok ince kalıbıma göre

2 doktora gittim 2 si de sende yoktur emg'ye gerek yok bu yaşa kadar olurdu olsaydı dedı

diğer nörooloji doktoru ıse suphelenmıs olabilir bence test yapalım dedı ,

siz ne dusunuyorsunuz

From12

Aldatıcı kas şişkinlikleri tipik kas hastalığı işaretidir ama tek başına yeterli değildir. İstisnasız denecek seviyede her kas hastalığında CK değeri yüksek olmak zorundadır. CK kasta bir harabiyet olduğuna işaret eder ama sizde yok. Nöromüsküler hastalıklar konusunda ihtisas yapmış bir doktorla görüşün. Anlattıklarınız bana kas hastalığına işaret ediyormuş gibi gelmedi

herzaman muayenede tam gözükmüyo bu hastalıklar siz kendinizde eğer bi gariplik olduğunu seziyosanız ki bende 19 yaşında sezmiştim hastalığımı ondan önce hiçbişey yoktu.kan verdiğim halde bi sene önce bile karaciğer değerlerimde bişey çıkmamıştı ama bana fakültede bu hastalığın yıllar önce kaslarımda başladığını ve son raddeye gelene kadar sinsi ilerlediğini söylediler ve inanın ki önceden bende sizin gibi kaslarımda bi gariplik seziyodum ve bi bayanken baldır kaslarım spor yapmış gibi çok sertti.

yürüyüşüm düzde çok hızlı ama dağa falan çıkarken yukarı asılırken kaslarımda bi tuhaflık vardı ve bı sene sonra hastalık atak halinde geldi.sana tavsiyem kendini çok yorma.çok yorulunca iyi olmuyo.

Kas hastasımıyım.

Merhaba 28 yaşındayım bir kas hastasında ki fiziksel semptomların cogunu yaşıyorum 185 boy 90 kilo olmama rağmen el,ayak bileklerim aşırı ince , keza el ve ayaklarımda öyle, kasık bölgem aşırı zayıfladı, kalçam ne yapsam büyümüyor Bu arad 12 senedir fitness ile ugrasiyorum, cocuklugumdan beri hiç calismama rağmen baldırım şişik ve yumusmıyor hiç beni rahatsız ediyor, nedeni belirlenwmeyen akciğer hastalıgımda cabası,
5 doktora gittim fiziksel muayenede iyisin dedi,
Emg cekti ben birşey göremedim dedi, CK normal.
Herkes yokus yukarken zorlanıyomuş bense yokuş inerken, ayagım titriyo sanki , merdiven inerkende öyle yere saglam basamıyorum, ama gel gelelim fitness de 120 kilo ile çömelip kalkkyorum 12 defa, bu işte bir iş var ama çözemedim, açıkcası kas hastalıgı oldugumu düsünüyorum

From12

Üniversite (örneğin İstanbul Tıp) hastanesinde hiç nörolog gördü mü sizi? CK normal çıkıyorsa o zaman bir kas yıkımı yoktur. EMG'yi de kimin yaptığı ve hangi sinir ve kas grupları incelediği önemlidir. Belki de bir kas hastalığı yoktur. KAs hastalıkları konusunda bir uzman nörolog ile görüşmenizde fayda var.

4 yıl vücüt geliştirme önxesinde tekwanda yapıyordum. Baldırlar sertti ve çömelince tabanlar yere gelmez ama hastalık çıkınca o baldırlar yumuşayacaktır bana da doktorlar inanmadı. Muhtemelen seninde durum bu sporu bırak 120 kiloları kaldırma bedeni yorma rahatsızlık çıkınca hızlı güç kaybı olur. Yürüyüş ve fizik hareketleri öneriyorum. Şimdi inanmazlar doktorlar bende aynı şeyleri yaşadım.

Merhaba sizde CK düşük cıkıyordu demi?? Ve kac yasında basladı rahatsizliginiz simdi nasılsınız? Cok korkuyorum bu hastalıktan,
sputnik
hozgul Medicalpark bahcelievlerde 3 nörolog gördü, fiziksel muayenede birşeyin yok dediler , bir tanesi EMG çekti iğneleri batırdı hemen hemen tüm vücuduma normal izlenimler var dedi, zonguldakda ünivsrsite hastanwsi gördü orda da doktor bir anormallik var kasların bazı yerleri anormal zayıf ve baldırda şişlik var dedi ama yapısal da olabilir , fiziksel muayenen ve kan degerin normal dedi, emg randevu verdi korkudan gidemedim, ögrenince ne olacak psikolojim bozulacak diye, gerçekten korkuyorum bayagı

From12

Sizi gören nörologlar, nöromüsküler hastalıklar konusunda deneyim sahibi/uzman ise ve bir kas hastalığı söz konusu ise bulması gerekirdi. Bu duruda ya bir kas hastalığına işaret etmiyor ya da iyi bir uzmana denk gelmediniz. Üniversite hastanesine bir de görünmenizi öneririm.

From12

Bu rahatsızlığın belirtileri çocuklukta daha belirgindir. Hastalığın semptomları erken yorgunluk, yerden kalkma, yokuş çıkma ve merdiven çıkma gibi aktivitelerde zorlanma şeklinde kendini gösterir. Bazı çocuklarda aileler baldır kaslarındaki şiş ve sert görüntüyü de fark ederek doktora başvurabilirler. siz yine de testinizi yaptırın içiniz rahat etsin. Büyük ihtimal Distrofi (DMD) değilsiniz.

From12 arkadaşım merhaba. inşallah diyelim değilsindir tabii şu anki durumunu bilmiyorum. bacaklarını güçlü tutmaya çalış ve aşırı zorlama sakın hiçbir kasını. her yaşta ortaya çıkabilir bu saçma hastalık ama erkeklerde seyri daha hızlı. bunun yanında yemeklerini kontrollü ye, kilo alma, fazlasını da ver.

Üst Alt