Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas Hastalığında belden su alınması ?

Life

Moderator
Konular
21
Reaksiyonlar
8
Arkadaşlar bir ablamız kas hastası ve hastalığın tam adı charcot marie tooth.
Doktorlar belden su alınması gerek demişler bu durumun bir mahsuru varmı içinizde böyle bir tedaviyi uygulatan varmı varsa hangi tür kas hastası,yani bel suyu alınmış mı ve kortizon tedavisi olan var mı ?

Bu konular hakkında bilgisi olanlar lütfen yazsın :?

arkadaşlar deltakortril (kortizon) kullanan ve charcot marie tooth hastası kimse yokmu belden su alınması nasıl oluyo.

bir cevap yokmuuuuuu :?:

Sevgili abdullah,ben doktor kontrolünde kortizon tedavisi oldum,uzun bir süre.Yine doktor kontrolünde kestik.Ben bir zararını görmedim,ama başkaları için bişey diyemem.Hastanade yattığım oda da bazı hastaların belinden su alındığını gördüm.Benden de alınacakmı diye dr.sordum hayır onun rahatsızlığı başka dedi.Bildiğim kadarıyla kas hastalarından bel suyu alınmıyor.Belden suyu kesinlikle bir uzmanın alması gerektiğini biliyom.Çünkü omuriliğe çok yakın.Abdullah msn de görüşürüz..

kemal abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. :wink:

belden su aldırma

bir hastanın belinden su alınması tetkik amacıyla yapılır..
beyin-omurilik sıvısının kimyasal özelliği ve içeriği incelenir..
tedavi amacıyla değil , teşhis amacıyla yapılan bir yöntemdir.

selçuk kesinlikle doğru söylemiş örnek vericek olursak yeğenimde tümör çıkmiştı cinsi ve çeşidi için belinden su almışlardı.

Re: [Soru] Kas Hastalığında belden su alınması charcot marie tooth

merhaba, ben de charcot marie tooth hastasıyım ve belimden su aldırdım.
bu tedavi amaçlı yappılmıyor, bazı hastalıkları araştımak için yapıyorlar.
ben bir zararını görmedim ama bazı hastalarda baş ağrısı yapıyor.
umarım anlaşılmıştır. geçmiş olsun, allah acil şifa versin

Üst Alt