Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir gezimden 35 fotoğraf

Alman

Aktif Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
24
[FONT=Georgia]Merhaba Ark.lar,

(19 mayıs tatilinin 3 gün olması ve yıllık iznime bir seneden fazla olmasından dolayı) Bu ay ki fotoğraflarıını paylaşacağım konu ise (aslında geçen hafta temmuzun son haftası paylaşacaktım fakat konyaya gittiğimden dolayı bi sonraki hafta yani bugüne ertelenmiş oldu sevdiğim bir şehir egenin incisi İZMİR Malesef bilindik yerleri sahil kısmını bildiğimden başka bi yer bilmediğimden bilindik yerlerin fotoğrafını çektim farklı olarak karşı yaka da çiğilideki hayvanat bahçesine gittim. Onun çekimleri de bundan sonraki paylaşacağım konu olur sanırım. İzmiri temsil eden 35 fotoğraf !

Otobüs firmasından gündüz tarifeli olan saati seçtim. Ve otobüstende fotoğraflarda çektim. Ve şehir hatlı otobüsün bagajına çantamı koymadan önce fotoğraf makinemi aldım yanıma. ) Yollardan çektiğim fotoğraflarda mevcut. Yeşillik olabilidiğince fazla gelmişti ama bu kadarını beklemiyordum.

Neyse lafı fazla uzatmadan fotoğraflara geçsek daha iyi olacak sanırım.

1- İlk kare rüzgar güllerine gelsin. Aklıma teomanın Rüzgar gülü şarkısı geldi

394026.jpg

2- Yeşillikler içindeki evi sevdim. bir tek gölü eksik. O da sonraki karelerde....

394027.jpg

3- Daha ileri ki yolda gölü de bulduk.

394028.jpg

4- Göle yansıyan bulutlar... fena çıkmadı.

394029.jpg

5- En son böyle dağı kaplyan yeşilliği orduda görmüştüm.

394030.jpg

6- Bundan sonraki kareler yol kenarı değil izmirin içinden karelerden anlaşılacağı gibi. Deniz bisikleti kullanan insanlar.

394031.jpg

7- Mısırdaki hiyeroglif kalıntılarını anımsatttı.

394032.jpg

8- İzmirle özdeşeleşen palmiye ağaçları.

394033.jpg

9- Fuarın arkasındaki oldukça büyük parkın içini gez gez bitmiyor. Ve yol üstünde inönü ve atatürk heykellerine rastladım. Ve dikey kadrajda arşivime ekledim.

394034.jpg

10- Boy boy sıralı şekilde palmiyeler hoş görüntü oluşturmakta.

394035.jpg

11- Cami olmasından şüphelendiğim yapı tepesindeki hilalden anlaşıldığı üzere...

394036.jpg

12- Yürüme, koşma, bisiklet parkuru oldukça güzel sevdim burayı ayrı bir havası var. Bu yüzden bir kaç kez çektim.

394037.jpg

13- Geldiğim tarihi bu dijital göstergeden anlaşılabilir. 17 /05 yılını da ben ekleyeyim 2014

394038.jpg

14- Çardak kurulmuş gibi ağaçlar biribirine sıkı sıkı sarılıyormuş gibi...

394039.jpg

15- Öylesine çektiğim fotoğraf...

394040.jpg

16- Sağ üstteki sykp ne ilçe örgütü acaba ?

394041.jpg

17- Üst geçit..

394042.jpg

18- Sahil yolları...

394043.jpg

19- Cumhuriyet meydanı idi sanırım.

394044.jpg

20- Bu otelin dışındaki türk bayrağının bu şekilde ışıklandırılmasını beğendim. Gece çekmek için tekrar buraya gelmeliydim. Ki geldim de alttaki karede mevcut.

394045.jpg

21- Ve gün yavaş yavaş batmaya başlarken denizde tek başına vapuru fotoğrafladım.

394046.jpg

22- Ayrı bir yerde başka bir motor.

394047.jpg

23- Gündoğdu meydanındaki zafer heykeli. Sağ tarafta başka bir fotoğrafçı ark. bulunmakta.

394048.jpg

24- Farklı bir açıdan güneşin battıktan sonraki ardında bıraktığı manzara.

394049.jpg

25- Akşam olduğunda bu gece fenerlerinden baya vardı ama ışık yetersizliğinden odaklanamadım. tripot olsa belki bi nebze... iş görürdü. Sadece bunu çekebildim. Fenerlerden bir tanesi rüzgarın etksiyle alev almıştı onu çekmiştim ama silmişim. :S

394050.jpg

Devamı sonraki konuda 25 tane sınır olduğunu bilmiyordum. Kusura bakmayın.
[/FONT]

Güzel kareler elinize sağlık

Alman yerinde olsaydım bu deneyimlerimi blog üzerinde gösterirdim, böyle çok dağınık oluyor sanki :rolleyes:

Çok güzel kareler,eee şehirde güzel olunca :) Elinize sağlık.

Güzel kareler elinize sağlık
Teşekkürler isa ! :)

@Alman yerinde olsaydım bu deneyimlerimi blog üzerinde gösterirdim, böyle çok dağınık oluyor sanki :rolleyes:
Bakarız bi ara blogla uğraşacak vaktim olmuyor selda hala işlemem gereken binlerce fotoğraf var. :))
Çok güzel kareler,eee şehirde güzel olunca :) Elinize sağlık.
Beğenmene sevindim sehribanu izmir güzel bir şehir evet. ;) Emekli olunca taşınacağım 3 şehirden bir tanesi. :))

Bence emekli olmadan gençken keyfini çıkarmak lazım bu şehrin,yaşlanınca insanlar birşey yapamıyor:)

Yaşımı başımı almış olabilirim ama ruhum genç kalacağını ümid ediyorum banu :))

Üst Alt