Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbulkart okutulduğunda engelli olduğunu belli eden ses çıkartıyor mu?

thinkpad

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
arkadaslar engelliler icin olan istanbulkart'i okuttugumuzda ekranda engelli vs yaziyor mu? mesela ankara'da dıtdıt yapıp serbest yazıyor. istanbul'da validator cihazindan gelen tepkiler nasıl?

Ykp1903 ün dediği gibi ücretsiz yazıyor neden takıldınız bu kadar anlamadım. Engelli olduğunu belli eden ses değil normal kart sesi çıkarır. İstanbul dışını bilemiyorum. Havadan nem kapmayın derim.

Ses çıkarttığı zaman otobüsteki insanlar engelli olduğunuzu anlıcak moraliniz bozulcak takıldığınız şeye bak almayın o beleş kartı moraliniz bozulmasın parayla binin kartınız biplemesin

beyler melih gokcek zamaninda 2014'te bu akilli kartlar ciktiginda yani, ekranda engelli yaziyordu hatta ayi gibi de EN GEL Lİ diye bagiriyordu alet. sonra sikayetler artinca duzelttiler.

ben EGO ya ücretsiz biniyorum kartı bastırınca serbest diyor cihaz

saçmalık insanları neden rencide ediyorlar ki ?? engelli yada 65 yaş üstü ne fark eder ki ? insana insan olduğu için değer vermek lazım engelli yada yaşlı olduğu için değil...!!1

İstanbulda ücretsiz yazıyor ve ona uygun ses çıkıyor.
ücretsiz şekilde kullanan bir sürü insan grubu var onun için engelli olduğuna dair bir ayırım yok.

Zaten 2 tane ses var biri abonman diğeri ücretsiz, ücretsiz sesi sadece engellilerde değil 65 yaş üstü ve kurum personellerinde de aynı sese sahip.

önceden engelli kartı okutunca sabit bir anons veriliyordu, lütfen engellilere ve yaşlılara yer verelim diye ama artık bu anons verilmiyor.

Üst Alt