Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul'dan kareler...

Alman

Aktif Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
24
1- İlk fotoğraf oturduğum ilçeden Beykoz'dan gelsin. Sahilde öylesine dolaştığım h.sonundan bir kare ile başlayalım.

391493.jpg

2- Üsküdar'dan sirkeciye geçerken ki bir kare...

391494.jpg

3- Eskilerden bir kare kapalı çarşıda çalışan üniden arkadaşa ziyarete giderken çekilmiş sıradan bir kare.

391495.jpg

4- Vapurla kadıköye geçerken ... Port of haydarpaşa (haydarpaşa limanı)

391496.jpg

5- Beylikdüzünde (Büyükçekmece'de olabilir) tüyap kitap fuarına giderken kule ne için bilmiyorum açıkcası Adamdaki (belediye başkanı) egoya bakın adını yazmış kuleye (dr. hasan akgün)

391497.jpg

6- Yine vapurdan çamlıca tepesi üsküdar sahili ile aynı karede... Ekstra bilgi : Sol üstteki vinçler tayyipin meşhur çamlıca tepesine yapacağı caminin inşaatı diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.

391498.jpg

7- Ark.ın evindeki yavuztürkden manzarası cami, fsm köprüsü ve fatih korusunun bayrak direği ...

391499.jpg

8- İlk başlarda garip gelen sonradan alıştığım kadıköy-kabataş motoru...

391500.jpg

9- Fatih zeyrekteki su kemerleri... Dikkatli bakarsanız su kemerinin sağ üst tarafında biri geziyor.

391501.jpg

10- Tarihi Marmara Üniversitesi ana kampüsü kadıköy fotoğrafın altındaki terkedilmiş, eski püskü, bakımsız sandallarda ayrı bi hava vermiş sanki

391502.jpg

11- Yağmurlu bir havada öylesine çıktım attım kendimi topkapıya...

391503.jpg

12- Büyükada aya yorgi kilisesi tepesinden boğaz manzarası...

391504.jpg

13- Yine bir vapur seyahati sırasında crusier gemileri ile galata kulesi aynı karede eski makina ile arşivde bulunan eski fotolardan...

391505.jpg

14- Pendik gözdağı tepesinden sahil...

391506.jpg

15- Kapanan ve artık faaliyette olmayan haydarpaşa tren garı sadece tren bileti ve düğün fotoğrafçılarının, amatör gruplarının uğrak merkezii oldu artık. İleride otel yapılacak söylentileri vardı. Ama bence özelleştirilip yine tren garı olarak hizmet verecekmiş gibi hissediyorum. Pendik çok uzak oluyor çünkü yht kullanmak için.

391507.jpg

16- 5-6 sene önce takıldığım fotoğrafçı grubu ile takıldığım rumelifeneri gezisinden bir kare. Yakın zamanda tekrar gitmek istiyorum kafa dağıtmak için iyi geliyor. İstanbul'un kalabalıklığından, gürültüsünden uzak iyi gelecektir umarım

391508.jpg

17- Selimiye askeri kışlası hemen arkasında selimiye yerel futbol klübü yer almakta halı sahası ile beraber.

391509.jpg

18- Topkapı kültür parkından bir kare... Kale, suni göl ve yeşillik bir arada.

391510.jpg

19- Yeniden Pendik Gözdağı Tepesinden ağaçları çerçeve gibi kullanarak çektiğim bir kare.
XXXXXX10.gif

391511.jpg

20- Ve son kare'de yeni yapılan 3.Köprü inşaa halinde olmasına gelsin. Bu kareye iyi bakın 8-10 sene sonra bu hali tarihi olacak. Haa unutmadan Beykoz / Deresekinden bir kare. Güneş tam karşımdan geldiği için pek istediğim gibi kare olmadı ama ana fikri anlaşılıyor en azından.

391512.jpg

Sonraki çekimlerim ne ve ne zaman olur bilemem ama en geç 1 ay içerisinde yayınlayacağım kesin ark.lar.

Beğenen / Beğenmeyen, Yorumlayan / Yorumlamayan herkese teşekkürler !!​

İstanbul'u çok çook güzel, fotolar da öyle teşekkürler...

güzel fotoğraflar hdr yi biraz daha az kullansaymışsın daha iyi olurdu sanki

Az hali bu üstelik her fotoğrafta hdr yok. Raw çektiğim için pozlama, beyaz dengesi, vb gibi ayarlarla oynamak zorunda kalıyorum. Kapiş ? :)

Hepsi birbirinden güzel kareler.
Elinize emeğinize sağlık Alman.

Rica etsem kullandığınız makineyi lensi yazar mısınız? :)

Hepsi birbirinden güzel kareler.
Elinize emeğinize sağlık Alman.

Rica etsem kullandığınız makineyi lensi yazar mısınız? :)
Teşekkür ederim Nehir hanım. :) Kullandığım makineden çok ekipmanı yazmam gerekecek sanırım. Çünkü hepsindende bir tutam kareler var. :))

Nikon D700, 14-24, 24-70, 70-200 hepside 2.8 diyafram ve nikkor lens. Birde tc 1.7x zoom objektifin menzilini yükseltmek için kullanılıyor. Onu es geçmemek gerekir.

Son düzenleme:
varyans Öncelikle yanlışını düzelteyim resim değil fotoğraf. Tarih olcak derken faaliyete geçecek ve etrafında evler vs. binalar olacak. Bu kareler eski olacak inşaat halinde bu halide anuı olarak kalacak onu kastetmiştim. Aklına başka bir şey gelmesin. Hadi kal sağlıcakla..

varyansBende sorunu cevapladım :)
sefikaBir de kalabalıklığı olmasa daha güzel olurdu :D

Ben kötü taraflarını değilde güzel yönlerini görmeyi tercih ediyorum 😊gürültü ve trafik konusunda haklısınIz fakat insanların hal ve hareketleri istanbula has değil insanın kişiliği ile alakalı bence insanlar heryerde ayni

Siz ist.a pembe gözlükle bakıyorsunuz o zaman :)

Üst Alt