Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazının ayarları için ne yapıyorsunuz hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?

Her markanın kendi uygulaması oluyor genelde. Benim cihazın signia app isimli uygulaması var. Ancak bunlar sadece zaten cihazın üzerinde olan ayarlardan pek fazlasını yapmıyor. Odyologların yaptığı programlamaya benzer ayar yapmak istiyorsanız bir arayüz cihaza ihtiyaç var. Hi-Pro veya noahlink gibi. Bunları edindikten sonra pc bağlantısı ile yapılabiliyor.

İşitme merkezine gitti,niyetim deliksiz yaptırmaktı ama oradaki odyolog delikli yaptırmamı söyledi. İşitme testimi gösterdim. Tiz sesleri duyamıyormuşum. Dolgunluk yapar olmazsa dedi. Bu şekilde alıştığım için tamam dedim ama aldığı kalıp çok büyüktü bana göre. Öteki kulağımdaki kşbwr mesela. Hazır olduğunda da büyük bir kalıp mı gelir ? Bir de telefondan cihaza sed aktarmayı sordum erişilebilirlik-duyma desteğine girdi aramamak için kullanılamıyor yazıyordu. Telefon izin vermiyor yani anladığına göre. Rastî çamlıca GRAHAM BELL

öteki kulağımdaki kibar mesela*
ses aktarmayı sordum*
anladığım göre*

aramalar için kullanılamaz yazıyordu*

sorularıolanbiri Sanırım hamur kıvamında olan kalıp örneğini soruyorsun. Yok gelecek kalıp şimdiki gibi kibar olur, o hamur kadar kaba olmaz.

Her cihazın her özelliği yok, kullanılamıyor olabilir. Bende cihaz izin veriyor ama iPhone olmak zorunda fakat ben android kullandığım için ben de kullanamıyorum. İşitme merkezi ne demişse cihazınız için büyük ihtimalle doğrudur.

Bundan birkaç sene öncesine kadar iphone 8 kullanıyordum o izin veriyordu mesela ama bozuldu. Hayırlısı olsun ne diyelim. Kulaklık takarıplum içinde mecburen. İnşallah dediğiniz gibi gelecek kalıp kibar olur. Sağ olun cevaplarınız için.
Rastî

Kulaklık takarız toplum içinde*

Ya bir şeyi daha soracağım müsaadenizle Rastî: Cihazın sesi yükseltilse bile kapatıp açınca tekrar başlangıç ayağına dönüyor. Sizce bu normal mi? Aynı durumu yaşıyor musunuz?

başlangıç ayarına*
GRAHAM BELL çamlıca sizlere de sorayım. Hatta Mehmet Akşit Hocamı da etiketleyeyim.

sorularıolanbiri Evet bu normal, çünkü cihaz böyle ayarlanmış. Telefondan ayarı değiştirirseniz kapanıp açıldığında tekrar işitme cihazı merkezinin yaptığı ayara geri döner. Asıl ayar işitme cihazı merkezinin yaptığı ayardır ve cihaz kapanıp açıldığında asıl ayarına geri dönmüş olur

Anladım ancak benim direkt başlangıç moduna dönüyor. Bilmiyorum neden. Bu arada siz slikon kalıp mı kullanıyorsunuz? Rastî

İşitme merkezleri genelde kapalı oluyor pazar günleri,değil mi? Bir tanesi bugün açık görünüyor da googleda. Rastî

Androidde hangi uygulamaları kullanıyorsunuz,tavsiye verebilir misiniz lütfen?
her markanın kendi programı kullanılır ekstra bir program kullanamazsınız.

Her markanın kendi uygulaması oluyor genelde.

Her markada değil ama bazı markaların üst modellerinde ince ayarlarda dokunabiliyorsunuz. Genelde uzak ayar bağlantısı olan chazlarda oluyor bu. cihaz kapanıp açıldıktan sonra eski ayarları yani firmanın yapmış olduğu ayarlar geri yükleniyor. O kadar teferruata gerek yok yani. bunu kullanan kişiler zaten okulu okuyorlar. sadece program görmüyorlar her işitme kaybına göre farklı ayar metotları ve seçenekleri kullanıyorlar. Yanlış bir ayar yapıldığında sinir harabiyetine ve uzun süreli yanlış kullanımlarda varolan işitme kaybının artmasına sebep olur.

İşitme merkezine gitti,niyetim deliksiz yaptırmaktı
delikli dediğiniz olay ventilasyon yani hava deliği her işitme kaybına göre değişiklik gösterir. hatta vent. deliğinin genişlikleri de işitme kaybı ve kulak yoluna göre de değişiklik gösterir. Silikon dediğiniz kalıp şeklide biopar denilen ayrı bir malzemeden yapılır. buda işitme kaybına göre seçilir ve ekstra alerjisi olan hastalar akrilik denilen sert malzemeden yaptırabilir.

Kauçukla karışık yapılanlar da varmış galiba.
18 yıldır hiç öyle bir kalıp duymadım :D:D

İşitme merkezleri genelde kapalı oluyor pazar günleri,değil mi?
belki de açıktır :):)
Çoğu zaman açık olarak işaretlemeler yanlışlıkla yapılabiliyor. Google reklamları otomatik değil kişi tarafından seçildiği için.

sametozyunsel

Size bir sorum olacak hazır siz burdayken. Ben naida paradise up p30 kullanıyorum. Bluetooth ile muzik dinlerken ses dışardan da duyuluyor eşim öyle söyledi. Çok esnek silikon kalıplar var ventilasyonsuz.
Sızıntıyı azaltacak türde kalıplar var mı? Yani belki daha yoğun materyallerden yapılan. Tabii feedback denilen düdük sesi de önemli bir sorun. Geçen başka bir yere sordum kalıp ücret 200 liracıkmış. Bende kalıplar tam oturmuyor çene yapımdan dolayı. Çene kapalıyken ve açıkken alınan kalıplar farklı oluyor.
Haziran başı ayara gittim. Orada kalın sesleri artırdığını (sanırım bass boost ) söyledi satın aldığım yerdeki uzman. Tekrar ayarlamıştı. Galiba ince sesler için daha fazla alan kalıyormuş öyle bir şeyler söyledi.
Cihaz ayarı için de myphonak app var. Epey bir ayar imkanı sunuyor aslında bilenler için.

paradiselerde o bahsetmiş olduğum ince ayar kısmı var. kalıplarda vent olmaması up'den kaynaklı ileri derece işitme kayıplarında vent olmaz. işitmeniz yüksek olduğu için müzik dinlerken sesi dışarı vermesi normal. ama kalıbınız yapılırken standart biopar kullanıyorsunuzdur diye tahmin ederek şöyle bir öneride bulunabilirim standar biopar ileri derece olduğunu belirtilerek yapılırsa yapan kalıpcı onu dikkate alarak yapar belki feedback azalır o şekildi. Aynı zamanda da cihazı ayarlarıda önemli tabi ki teste göre kalınlar yada inceler açılır.
kalıpcınıza standart biopar ve ileri derece uyarsını belir
Ben naida paradise up p30 kullanıyorum. Bluetooth ile muzik dinlerken ses dışardan da duyuluyor eşim öyle söyledi. Çok esnek silikon kalıplar var ventilasyonsuz

paradise phonak markasının bir modeli. Hayır 17 yıllık odyometrist ve çiceği burnuda dil ve konuşma terapistiyim.;)

Üst Alt