Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazını dışarda kullanıp evde çıkartmak mantıklı mı?

Konular
10
Reaksiyonlar
0
Şimdi benim evde duymam çok iyi net ama dışarda insan seslerini kısık alıyorum biraz kaybım var sinirsel galiba ondan kaynaklı ben kulak içi kanal içi cihaz alıp sadece dışarda bir kulagima taksam eve gelince çıkarsam olurmu çünkü evde sıkıntım yok sadece dışarda işim çıkınca arkadaşlarla buluşunca taksam sizce ?

Doktorunuzla görüştünüzmü o ne dedi bu konuda

emre1611 benim iki kulak zarım delikti birinden ameliyat oldum digeride bu aylarda olucam testim iyi çıkıyor yani ameliyat öncesinde oranla ama ben hala dışarda insan sesini net almıyorum kısık gibi evde aksine çok iyi doktor diğer kulaginda ol düzelir dedi ama kesin değil çünkü yine böyle kalabilir Allah korusun ama dedim kendimce böyle bir yöntem yapsam dışarıya sadece arkadaşlarla buluşsam yada gezme amaçlı çıksam odur iş hayatım yok zaten. Evde iyi duyuyorum dışarda tek taksam diye düşündüm

evet bencede de yapın mantıklı düşünmüşşünüz

Gammzelli99

demekkı ısıtme kaybın az cıhaz kullanmak kullanmamak cok sey ıfade etmıyor sıze
ısıtme cıhazı sızın ısıtemedıgınız seslerı duyurmak ıcın var
ısıtme kaybını duzeltmek ıcın degıl
hatta delık kulak zarı ıle ısıtme cıhazı kullanmamanız sızın ıcın daha avantajlı durum
cunku delık zarla ıltıhaplı kulak olasılıgı cogalır
mehmet aksıt hocamızın bu durumlarda cıhazı kullanmayın dedıgını bılıyorum
cunku ıltıhaplı kulakla cıhaz kullanırsak ısı kotulestırıyormus

dışarıda takayım evde takmayım mantığı olduğunda cihaza alışamazsınız. siz evde iyi duyduğunuzu iddaa ediyorsunuz ama buzdolabının sesi çamaşır makinesinin sesi, kuş veya kedi varsa bunların sesi duyduğunuzu sandığınız kadar duyuyorsunuz normal seviyede duymuyorsunuz. işitme cihazı hiç bir zaman tedavi etmez doğru kullanımda mevcut kaybınızı korumanıza yarar siz cihazı çıkarttığınızda oradaki sinirler yine yatışa geçecek.
Gammzelli99

sametozyunsel aksine bu saydiklarinizin sesinden rahatsiz olup kaçıyorum. Doktorlara göre işitme cihazı kullanmam önerilmiyor testim iyi çıkıyor ama ben kendim dışarda insan sesini kısık alıyorum arada. Doktorlar beni anlamıyor benim her iki kulak zarlarım delikti birinden amelîyat oldum birinide bu ara olucam. Evde dediğim gibi çok rahat hatta yüksek bile ama dışarda gerçekten kısık insan sesi onun dışında gürültü kuş v.s yüksek yine. Mesela şöyle örnek verim sizin telefon ekran ışığı sonuna kadar açık olsun evde bu gözlerinizi yorar dimi. Dışarı çıkınca o ışık sanki kısık mis gibi kararıyor ekran hatta kontrol edersiniz acaba ben ekran parlaklığını mi kistim ama aslında sonuna kadar açık benim kulakta öyle. Evde çok iyi maşallah da dışarda insan sesi arada kısılıyor.

Bence siz çok ama çok yanılıyor ve sinirsel olduğunuzu iddaa edip psikolojinizi alt üst ediyorsunuz. Ev içerisinde 4 metre uzağa geçerek hem televizyon hem İnsan sesi duyum testi yaptınız mı??
insan sesi duyum ile alakalı zaten bir sorun oluşsa testlerde kabak gibi ortaya çıkar bu. Çünkü testlerin %40 İnsan sesine odaklı gerçekleşir. %60 da beyinsel ve duyumsal test olarak gerçekleşir. Söyle düşünün aynı masada karşılıklı olarak oturduğunuz arkadaşınız ile çay içerken çay bardağından gelen kaşık sesini duyumunuz rahat ise eğer insan seside o kadar rahat duymanız gerekir 👍👍

deasn12 sağ kulak 19 db sol kulak 38 db degerler bunlar . Amelîyat tan önce sağ kulak 33 db yani sözde iyileşmis ama sanki dahada kötü gibi bahsettiğim şekilde. Yani mutfakta iken salonda annem babamın konuştuklarını anlıyorum bazen o zaman testtede fazla kötü bir durum yoksa nedendir benim durum bu nedir anlam veremiyorum!

Üst Alt