Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazında hangi marka iyidir?

Thekori

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
merhabalar, ben doğuştan işitme engelliyim. kulağımda 95db ve 110db'dir.Ben 1986'den 2005 yılına kadar 20 yıldır gibi philips markası ile kulak cihazi kullanıyordum. tabiki cok faydalı oldu bana. cok iyi duydum bir analog olarak iyidir. o dönem yeni bir cihaza almaya karar verdim.philips markası gibi istedim. Ancak o dönemde philips kaldırılmıştı. bu nedenle baska markaları bakmak zorunda kaldım. unitron diye analog aldım. ama istedigim gibi cikmadı :( eskisi olmadı. gercekten bugune kadar memnun kalmadım artık zor anlıyorum. telefonda anlamakta zorlanıyorum. bende artık yıllar gecti dedim yeni bir cihaz digital almak istedim. benim bi sürü isitme engelli arkadaslarım var. herkes oticon chili sp 9 memnun kaldiklari söyleyen cok fazla.bazılarında Phonak naida iyi oldugu söyleyenler de var. ama ben bu geçen hafta sonu oticon firmasina gittim ancak cumartesi yarım gün den dolayi baska güne randevu verdi. bu yüzden onun yanındaki bir Maxtone bir firma gördüm. orada yeni cihazlari denemek istedigimi soledim. böylece Markası BELTONE TRUE cihazıma taktım. ama gercekten cok hosuma gitti. iyi duydum. hatta philips beltoneye devreldigi söyledi. tesadüf mü bilemedim :) herneyse Beltone true fiyat cift olarak 6.000tl 5 yil garanti 1 yilda ucretsiz pil veriyormuş.9 kanal varmış. iste bu hemen almak istemedim. bi an once gaes,phonak ve oticonu deneyeceğim ondan sonra karar vermem doğru olur. ancak sizden paylasmak istiyorum siz BELTONE TRUE hiç duydunuz mu? bilemiyorum. nasıl bsey o cihaz? yada baska tavsiyeniz var mı? tesekkürler

95 110 db ile telefon konusmalari anlasilirsa coook iyi derim :( bende o kulvarda dolastigimdan
siz 20 yildir analog cihazla bunu yapabildiginizi yazmissiniz ammaaa
gecen zamanlarda isitme kaybiniz ilerlediyse siz 20 yildir analogla yapabildim diyorsunuz dijital cihazla daha iyi daha guzel anlarsiniz insan konusmalarini ama anlamiyorumki bu kayipla beltoneden bilem memnun olmussunuz
beltone almaktansa phonak tercih ederim sahsen:) ama sizi bilemem resoundun sparkini denemistim vakti zamaninda fiatta 2000 lira civariydi sesi guzel ama konusmalar pek net alinmiyo nedense zaten dudak okuma yoluyla hayatini surduren ben gibilere isitme cihazi hangisi olursada ses duyurur analog cihazlari hic kullanamadim ben

evet ben telefonla konusabiliyorum. Ancak şöyle bisey var. şuanda kullandığım cihaz markası unitron ile telefon pek konusamıyorum. sadece evde veya işyerinde yani içlerine göre bos bi alanda daha iyi telefonda konusabiliyorum. ama disarda gürültülerde anlamam mümkün degil. şu eski kulaklik cihazi kullandığım philips markası her tarafta telefonla cok iyi konusabiliyordum. yani UNITRON benim kulaklık cihazımı mahvetti diyebilirim :( bu nedenle BELTONE'yi denedim telefonda cok iyi konusabıldım. tabiiki ben artık digital cihazi almak istiyorum. Dedigin gibi PHONAX NAIDA çok iyi olduğu söylüyorlar. onuda bi denemek lazım. oticon chill'de telefon konusmak için ozel bir alet veriyormus dogru mu bilmiyorum

Widex,philips,hansaton markalari kullandim hepside bozuldu su an bilemem nasildir ama isitme cihazlarinda siemens en iyi markadir ben sahsen kullaniyorum ve cok memnunum. turkiyede isitme cihazi ilk geldiginde siemens vardi ayrica siemens ilk isitme cihazi cikaran firma o yuzden siemens derim. Cok gelismis Siemens Nitro modelini kullaniyorum tavsiye ederim.

bende uzun süredir cihaz kullanıyorum. bozulduğundan sık sık değiştirmek zorunda kaldım. benim sağ-sol 95 db kayıp var. yani ileridi derece kayıp. ama tek kulaklıkla idare ediyorum. iki tane takınca beni rahatsız ediyor.hangi marka dersen sıemens derimb cıelo sp kullanıyorum. 2500 tl civarında sanırım. 5 yıla yakın olacak maaşallahı var . bir dene derim

Final adı : Phonak naıda 5 - otıcon chılı :)

Tekrar merhaba arkadaşlar,
Ben yeni işitme cihazi almayı düşünüyorum.Epey çok araştırıyorum. bütün firmalarina gitti ve denedim. bugüne kadar beni memnun eden iki marka var oda phonak naida ve oticon. her ikisinden biri secmeliyim. gerçekten kararsiz kaldım. hatta suanda ben 1 haftadan beri oticon chili 5 deneme olarak kullanıyorum. yarın teslim edeceğim. Phonakta denemesini istedim oda deneme ücretli olduğu söyledi. 200 tl. bu nedenle 1saate kadar deneyebildim. her iki markada hemen hemen ayni sesler. Fakat oticonda ufak tefek konusma sesi uçu gibi kaçiriyor. gürültü ile konusma esit duzeyde odaklanabildim makina gibi sesi geldi ne bileyim nasi anlatayım fisitlti gibi bsey... ama phonakta cok net ve doğal sesi, gürültü arkada konusma önde gibi duyabildim. tabiiki 1 saate kadar denediğim için fazla yanlis karar vermek istemiyorum. Sizin bu iki marka isitme cihazların kullandıklarına göre memnun olmayanlara göre lütfen paylasırsanız sevinirim...

Tesekkürler

naida V'in eşdeğeri chili 5 değil, chili 7'dir. (chili 5'in eşdeğeri Naida III'tür.) O nedenle naida V, chili 5'ten biraz daha fazla özelliğe sahip ve konuşma seslerine odaklanması da daha iyi.
ama fiyatı uygunsa chili 5'i de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. çok da büyük bir fark yaşamazsınız. ufak tefek ses ucunu kaçırma dediğiniz sorunu cihazı aldığınız yerdeki odyometriste de söyleyip cihazın ince ayaraını yaptırabilirsiniz. tabii ne olursa olsun, işitme cihazı asla normal kulağın yerini tutamaz, bunu da unutmayın..

yani ozaman naida v derken bende oticon chili 7 i deneyebilirim ancak o sesler aynısı olur mu bilemiyorum. sadece su fark var. phonax fiyati daha pahali nedeni anlamis değilim. her iki marka özellikler hemen hemen aynı. benim isitme kaybim 95-110 dbdir hunsal dediğin doğru odyometrise gidip durumu anlatırım ayarlar. eger o sesler ayarladiktan sonra phonak gibi fark gelirse o halde phonak naida 5 alabilirim diye dusunuyorum

Thekori;

Selam...
Ben de senin gibi eski bir philips kullanıcısıyım..
S45G modelini neredeyse 15 sene aralıksız kullandım... Sonra Beltone'ye satılmış ki doğru. Beltone S90 kullanıyorum..
İlk 6 ay süperdi sonra gittikçe kalitesi bozuldu bu markanın. Tamir falan oldu ama kalitesi aynı olmadı...
7 seneye yakındır kullanıyorum ama bilhassa bu modeli tavsiye etmem.
Gerçi çalışanları ve ilgileri gerçekten üst seviyede yalan değil ama...

Bir de chili sp9 hakkında bilgi verebilir misin? Ben de almayı düşünüyorum da 2 kulağa birden...
Biraz da korkuyorum dijitale alışamamaktan... İkisi baya para tutuyor çünkü :))

Mrb sag tamen isitme kaybi var yani ses tamamen gelmiyor sol 100de80 gitmis otucoin kulaniyom hic memun degilim ses geliyor ama anlamakta gucluk cekiyorum aklima philisp geldi lutfen cihaz konusunda hangisini onerirsiniz

Namedrop Geçmiş olsun, annemde de ortalama %60 işitme kaybı mevcut. Biz Phonak aldık, eski işitme seviyesi ile şimdiki arasında bariz bir fark yok ancak bir ay sonra iyileştirme yapılacağı söylendi. Orada çalışan teknisyenin dediğine göre eğer bu oran %80 civarı ve üstü olsaydı işitme cihazlarından tam olarak yarar göremezsiniz demişti. Belki sizde de farklı alternatifler düşünülebilir bu aşamadan sonra.

genie
annenız ılk kez cıhaz kullanacaksa sızı teknısyen bı guzel uyutmus cıhazı kakalamıs derım buna ben:)
parayı alıp cıhazı gerı veremeyeceksenız gıttı paranbız ben gıbı

alısma olurkı soyle
kalıp rahatsız eder o naylonu kulaga takmak ıskence hur rahat yasayan kulaga
bırde halıyle sesler alıstıgımızdan baska onu yadırgar buda baya rahatsızlık
ama alısılır ıyı faydalı olursa cıhazı devamla takar
anlama duyamadıgı seslerı duymakla oldugundan demekkı ayarlarda faydalı bırsey yapamamıs odyocunuz

GRAHAM BELL Bariz bir fark yok dediğim, bir iyileşme söz konusu eskiye nazaran. Yani nasıl desem hemen hemen benimle aynı seviyeye geldi gibi ki benim de işitme kaybım mevcut. Ben normal bir işitme seviyesine gelecek diye tahmin ediyordum. Belki biraz beklentilerimizi yüksek tuttuk ama bakalım bir ay sonra belli olur.

Phonak güçlü naida sp 70 90 olabilir..phonak serisinde marvel paradis adiuo var .daha önce cihaz başka şeyse adapte olmak zor olunur diyorlar .. oticon u bende sevmedim. Widex istedim seviye yüksek olduğu henüz widexde o yükseklik yokdedi phonak önerdi. Phonak markadan aldım tv de seslerini anlıyorum.

Üst Alt