Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş dünyasına atılmak istiyorum. Nasıl hazırlanmalıyım?

Ahmet T

Aktif Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
26
çalışabilmek için ne yapmalıyım yardım edin kendimi nasıl çalışmaya nasıl hazırlayabilirim

Ahmet T

Selam,

Ustalık gerektiren bir iş öğrenebilirsin. Bu biraz da senin senin çevrenle ilgili. Büyükşehirler bu konuda daha elverişli oluyorlar. Sıhhi tesisatçılık veya Boya Badana işleri misal iyi kazandırıyor. Önce işi öğrenmek için birinin yanında çalışırsın. Bu en zor kısmı olur. Çünkü iş öğreneceksin ama ücret düşük olacaktır. İşi öğrendikten sonra ustaların iletişim bilgilerini paylaştıkları internet siteleri oluyor, oralara telefon bilgini bırakırsın sonra ücretini kendin belirleyip kendi işini yaparsın. Çevre edindikçe işlerin artar. Tabii işin hakkını vermen gerekir, temiz-titiz çalışıp namını ona göre salmalısın.

Kurumsal firmalar Ruhsal-Duygusal engellilere iş vermeye pek yanaşmıyorlar. Ama tanıdık vasıtasıyla bir yere girip çalışadabilirsin?

son zamanlarda ilacın faydası epeyce iyi geldi birazda daha beklemek istiyorum çalışmak için

Ahmet T
Eğitim alıp meslek sahibi olmazsan "vasıfsız" eleman olarak kalırsın Çevre temizlik, garsonluk gibi işlerde (küçümsemiyorum) çalışırsın. Halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kurslar(bilgisayar vs) oluyor Oraları bir araştır.. Belediyenin hizmetlerini de incele..

cinler insanlar arasında yaşayabilir mi ? cinler çalışabilir mi ?

Ahmet T Cin yoktur, beynin onları sana var gibi gösteriyor. Mesela onlara söyle Kevok21 size inanmıyor, gidin kendinizi ona gösterin de. Bana kendilerini gösteremezler, çünkü beynimde böyle bir sorun yok.

yav ben çok hocaya gittim birazda ondan böyleyim keşke gitmeseymiştim daha çok hasta oldum ben

Ahmet T Dünyada çeşit çeşit inançlar var. İnancında cin olmayan bir şizofren cin görmüyor. Cinlerin varlığına inanan şizofrenler cin görüyor.

KPSS ye girmedim iş bulabilir miyim ?

KPSS ye girmedim iş bulabilir miyim ?
lokanta market gibi yerlerde biraz daha iyileştikten sonra çalışmak istiyorum üst komşu hevesimi kırıyor çalışamazsın diyor ve bu durum canımı sıkıyor

Üst Alt