Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş aramalı mıyım? İşveren ve çalışma arkadaşı olarak görüşlerinizi bekliyorum.

xdedahii

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
127
Merhaba Arkadaşlar,

Geçirdiğim bir atak sonucu bana vasi tayini gerektiği yönünde rapor çıktı. Hastalığın seyri nedeniyle doktorlar en az 6 ay 1 yıl gözlem altında tutuyorlarmış. Yani bana vasi tayin edilecek.

Hastalığım üzerinden 5 ay geçti ve doktorum artık çalışabilirsin dedi. Çok tehlikeli işler dışında tüm işlerde çalışabilirsin dedi. Rapor böyle yazılacak.

Atak geçirmeden önce başarılı bir kariyerim vardı. Özel sektör ve kamuda çalıştım. Hastalık nedeniyle memuriyetimden oldum ama benim için sorun değil. Daha önce dediğim gibi özel sektörde çalışıyordum.

Bir İşveren ve siz çalışma arkadaşı olarak düşünürseniz. Böyle bir hastalık geçirmiş vasi atanmış kişi sizin için sorun olur muydu?

Düşünceniz ne olur ? Şuan hiçbir sıkıntım hastalığım kalmadı.
Sadece ilaç kullanıyorum. Geçici bir durum sadece yasal olarak beklemem gerekiyor.

Hastalanan hasta için yönetmelik böyleymiş

Ayrıca bu hastalık herhangi birinde aniden olabilirmiş. Herhangi bir neden arama dedi doktor.

Ancak bu vasi süreci biraz süreceği için hayatımı idame ettirmek için herkes gibi çalışmam gerekiyor.

Sizce iş aramalı mıyım ?

Siz değerli forum üyelerinin görüşlerini bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mavro özel bir nedeni yok hastalığın tamamen ilaç ile düzelen birşey. Durduk yere her insanda olabilirmiş ? Bir sebebi yok yani.
ozmuşlu rahatsızlandığım için kişisel haklarımı bir başkasına veriyorlar. İmza yetkilerin gibi geçici olarak mesela annen atanırsa annen ilgileniyor.

Tekrar atak geçirme durumuna karşılık yada geçirdikten sonra belli bir süre kontrol amaçlı.

Mavro

Evet annemi yanlış yönlendirmişti. Şuan hiçbirşeyim yok.

Sadece bekliyorum.

Durduk yere vasi davası açılmıyor.

Hastalanıyorsunuz ancak doktora gitmek istemezseniz ailenizde gitmenizi isterse böyle bir dilekçe veriyorlar

Ben hastanede kalmak istememiştim. Kimse böyle bir neden dolayı hastanede kalmak istemez ancak hastalığın ilerki döneminden atak geçirdim. Karar o yüzden öyle oldu.

Herşey Bir anda oldu. Çok kısa süre içinde gerçekleşti. Öyle bir zaman yoktu. Zaten ufak tefek sorunlar diye önemsemiyorsun kendine konduramıyorsun. Herşey bir anda olup bitti.

Hastalık sorundan kaynaklı değil zaten tamamen kimyasal Mavro

Mavro

Sanırım hastalığın son evresindesin.

Söylediklerin anlaşılmıyor. Cevap vermeye çalıştım ama bir arkadaşımızın dediği gibi doktora görünmelisiniz.

Söyledikleriniz amacına varmıyor.

xdedahii

Selam,

Geçmiş olsun, İş tecrübeniz olmuş hem kamu hem özel. Bu sizin için iyi bence. Çalışmak istiyorsanız, maddi durumunuz buna mecbur kılıyorsa sizi; çalışın tabii ama mecbur değilseniz kendinizi geliştirmek için bir ara dönem olabilir bu durumunuz.

Seveceğiniz bir meslek öğrenip daha sonra o mesleği icra edebilirsiniz.

Veya seveceğiniz bir alanda eğitim alıp kendinizi tanımaya da ayırabilirsiniz bu süreyi.

Özel'de çalışma arkadaşlığı biraz daha önemli olsa da kimse size engelli diye bakıp küçümseyemez. İşinizi yaparsınız (Kamu'da veya Özel'de) keyfinize bakarsınız. Ben şizofrenim. Önceleri söylerdim yeni başlayan iş arkadaşlarına şimdilerde bıraktım. Ne onlar sorar ne ben söyler oldum. Utandığımdan veya başka bir sebeple de değil yani yeri gelirse söylerim zaten.

Demem o ki hastalığı kafaya takıp iş arkadaşlarım bana ne gözle bakar; herkes bana ne der düşüncesi sizi daha da çok tökezletebilir.
İş yerinde görevini layığıyla yapana kimse birşey demez/diyemez.

Ne dersiniz?

xdedahii

Demem o ki hastalığı kafaya takıp iş arkadaşlarım bana ne gözle bakar; herkes bana ne der düşüncesi sizi daha da çok tökezletebilir.
İş yerinde görevini layığıyla yapana kimse birşey demez/diyemez.

Ne dersiniz?

Aynen böyle düşünüyorum. Şuan bu nedenden dolayı iş aramaktan çekiyorum.

Teşhis olarak sebebi bilinmeyen psikoz kondu.
Halsizlik dışında da bir problemin kalmadı.

Yapabileceğim giderlerimi karşılayacağım bir iş arıyorum
Daha doğrusu arayamıyorum çekincelerimden dolayı

Maddi durumun iyiyse çalışmanı tavsiye etmem kendi işini kur derim. Özel sektör zordur. Kendin bişeyler alıp satabilirsin. Ekpss ye girip kamu da çalışabilirsin

Maalesef çalışmak zorundayım

Üst Alt