Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İleri düzeyde işitme kaybı için hangi cihazı önerirsiniz?

doktorunuz kımdı ısmını yazarsanız belkı banada lazım olabılır
bende doktor doktor gezıp sıfayı hacettepede amelıyatta bulmustum careyı doktorum levent sennaroglunun becerısı cok ıyı ama ulasmak her zaman olamadıgı oluyor
ınsallah dedıgınız gıbı sızın hakkınızda ıyı olacak

GRAHAM BELL

2 Kulak zar deliği ameliyatım sonrası 7 gün geçtikten sonra ilk kontrol yapıldı. Kulak zar kıkırdak kesim dış kulak içinden kesilerek sadece sağ kulağımdan kesilen kıkırdak 2 kulağa uygulanmış.. Daha yeni bugün öğrendim 3 dikiş atılmış.. 😑😑 sargılar çıkartıldı. Hem sağ hem sol dış kulağımın içinden süngerler de çıkarıldı görünce şok oldum yemin ederim. Doktorum daha süngerin çok olduğunu ve orta kulak yolu içersinde kendisinin eriyeceğini ve eriyene kadar işitme de kayıp olacağını söyledi.. Kulaklarım da bile hissediyorum su gibi sünger mevcut içerde. Antibiyotik damla kullancam 1 hafta boyunca günde 15 damla..
3 hafta sonra 2.kontrol için gelmemi söyledi. Yemin ederim doktorum resmen yalvardı nolur sigarayı 2 ay içme dedi. Öyle dediği an ağlamak geldi içimden ve bırakma kararı aldım.. işitmem %10 biraz yükseldi. Rabbim sonumuzu hayır eylesin inşallah..

merhaba sgk üzeirnden hiç işitme cihazı almadım bana süreci ne yapmam gerektiğini yazar mısınız? en baştan cihaz ve piller için sgk üzerinden almak istiyorum .

ıyıbır hastaneden KBB doktoru randevusu alabılıyorsanız hıc durmayın
once doktordan randevu alarak kbb doktoruna muayene olacaksınız
o sızı odyolojıye yonlendırecek
odyolojı odyo olcumunuzu yapınca doktora heyete gıdecek
sıze cıhaz alabılır raporu verecekler
ama pıl raporunu beraber verıp vermeyeceklerını bılemem
ben hıc pıl raporu alamadım
cıhaz raporunuzla cıhaz deneyecek begendıgınızı alacaksınız
sgk odemesını o zaman aldıgınız cıhazın parasından dusecekler kalanını sız odeyeceksınız
kolay gelsın
ben hep hacettepeden alırdım cıhaz raporlarımı onun odyolojısıne guvenerek
en onemlı olan odyo olcumunun dogru yapılması cıhaz ona gore ayarlanacak cunku

Şu an için çok ileri derecede işitme kaybı için en iyi cihazlar phonak naida cihazları. Oticon maalesef 2019 dan beri yeni cihaz çıkarmadı.
Ayrıca cihazı programlayacak kişilerin bilgi ve tecrübesi çok önemli

Üst Alt