Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İleri derece işitme kaybı için Oticon mu Phonak mı?

Apex

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba çok ileri derece işitme kaybım var 5 yıldır kanal içi kullanıyorum ve artık anlamamaya başladım sesleri ömrü dolmuşken bugün işitme cihazı bakmaya gittim test yapıldı ve phonak işitme cihazı taktık 2 kulağada anlıyorum ses bayağı iyi telefona bağlanıyor bluetoht ile felan ama boyu büyük gibime geldi küçük olanlanlar beni kurtarmıyormuş ve son kararımı vermeden önce sizce phonak alayımmı yoksa oticon mu alayım oticon denemedim ama kargo ile gelmesini beklememiz lazımmış başlıkta belirttiğim gibi oticon mu kaliteli phonak mı ? şimdiden teşekkür ederim :eek:

phonak en pahalı markalardan bırı olsada ısvıcre saheserı dıye pazarlansada aldıgım cıhazlar ıcınde 3 modelını degıstırmeme ragmen bırn turlu kullanamadım phonakı
3 tane degıstırıncede odyocu paramı ıade etmedı kullanamadan elımde kaldı parama yazık oldu
seslerı cok sert phonakın
benım gıbı cok ılerı ısıtme kaybı olsada vurucu sert seslerle acaıpm rahatsız oldum
3 ayn ugrasmama ragmen kac odyocuya ayar parası odememe ragmen ısıme yaramayan nphonakı bıraktım otıcon aldım

bence otıconu deneyın farkı goreceksınız
paranızı kıtmadan gırıs sınıfı cıhazlardan degıl bıraz daha ozellıklı modeller sızıde benım gıbı memnun edebılır otıcon
otıconda sesler daha yumusak

GRAHAM BELL hocam ben 120'lik höparlörlü alacağım peki oticonun hangi modelini deneyip almalıyım ?

Çok teşekkür ederim bir model varmı aklınızda 120'lik höparlörlü

Merhabalar,
Her iki işitme cihazı kullanmış biri olarak kaliteli cihazlardır. Son durum nedir ve hangisi en iyisi olur bilmiyorum. Her iki cihazıda denemekte fayda var. Ben şu anda Signia Pure modelini kullanıyorum. Konuşma odaklı ayarlarsanız konuşmaları daha iyi anlayacağınızı umuyorum. İlerde öneri üzerine widex markayı denemeyi düşünüyorum. Her şeyden önce iyi bir odyolog bulmaya bakın. Yoksa en iyi cihazı bile size mundar eder.

Apex
sızın odyo olcumunuzu bılmemekle beraber ısıtmenızın benden cok daha ıyı durumda oldugunu goruyorum yazdıklarınıza gore
ben bluetoohtlu cıhazlardan faydalanamayacak derecede ısıtme kaybımla sıze tavsıye verıyorum ama
sıtede xceed modelını kullanıp memnun olan arkadaslar vardı
bu model yenıce
ozellıklerınınde sıze yeterlı gelecegını umarım
otıcondan baska en begendıgım marka cıhaz resounddu yıllarca saglam olarak memnun mesut kullanmısımdır resoundu
ıstersenız deneyın

Oticon alacaklar Android telefonla kullanıp kullanamayacaklarını sorsunlar. Oticon daha çok iphone ile uyumlu cihazlar geliştiriyor. Mesela xceed cihazların android ile arama yapması için connect clip diye ilave bir cihaz almanız gerekiyor bildiğim kadarıyla.
Ben phonak kullanıyorum ve android cihazlarla sıkıntısız bağlanıyor. Ayarlarını da üçüncü denemede oturttular bayağı.
Marka ne olursa olsun iyi bir satıcı bulmak gerekiyor. Ayarları düzgün yapılmazsa hiç bir cihazdan verim alamazsınız. Sonra da suçu markalara atma gibi durumlar çıkar. Çok gelişmiş cihazlar çıkıyor piyasaya ancak iyi programlanması gerekiyor.
Ayrıca bekleyebilecekler için 2024 yılında daha gelişmiş phonak naida lumity cihazlar çıkacak. Oticon birkaç senedir ileri işitme kaybı için yeni cihaz çıkarmıyor. xceed cihazlar 4 yıllık. Oticon almayın demiyorum ancak android telefon kullanıyorsanız dikkatli olun. Bunu cihaz satarken söylemiyorlar.

çamlıca

İşitme kaybınız orta derecemi çok ilerimi ?
Bana söylendi hocam hatta samsung telefonuma bağladık youtubeden müzik bile dinledim phonakdan başka işitme cihazı denemediğim için içim rahat değil ya alıpda beğenmezsem herkes oticon x ceed öneriyor

sızın odyo olcumunuzu bılmemekle beraber ısıtmenızın benden cok daha ıyı durumda oldugunu goruyorum yazdıklarınıza gore

Pek sayılmaz cihazları çıkarınca sadece dam dum sesleri duyuyorum çok ileri derece yazıyor odio testimde

Apex

Çok ileri derecede kaybım. Bana koklear implant tavsiye edildi. Karar veremedim
Cihaz seçimini deneyerek yapın. Birkaç gün denemenize izin vermeleri lazım.

phonakı begenırsenız bıle xceedı denemeden cıhaz almamanızı onerırım ben
cıhazları denersenız farkı gorebılırsınız markalar arasında
bırde sıze cıhaz satacak odyocunun maharetı hakkında azbucuk fıkrınız olur

benım ılla phonak almamın sebebı tek kulak oldugumdan phonak markanın CROSS cıhazının uyumlu olması benımde cıft taraflı duymaya hevesımdı:(
ne yazıkkı aktıfduyudakı odyocu FOS cıktı haram olsun aldıgı yuklu cıhaz parası

GRAHAM BELL
Aktif duyu beni de mağdur etmişti 2011 de. Daha sonra Aria işitmeye gitmiştim orda tekrar ayarlamışlardı tabii parasını alıp

çamlıca
ben kac merkeze gıttıgımı unuttum
hepsınede ayar parası bayıldım
hatta kalıbın kotu sana ıyı bır kalıp yapacagım dıye kotu dolma kalıba bıle yukluce para verdım o kalıp almaya bıle bılmeyen mahut odyocu karıya:mad:

Üst Alt