Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastane randevu sistemindeki randevumuzu bir gün öncesinden bizim onaylamamız gerekliymiş?

bu habere çok canım sıkıldı ben anlamam ki böyle şeylerden

@CORTU, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar için onay mecburiyeti yok ama engelliler kronik rahatsızlık olarak sayılır mı bilmiyorum ve merak ediyorum.

@Ahmet T, Kronik rahatsızlığı olanlar onay sisteminden muaf.
Benim oğlum raporlu atipik pisikoz hastası 20 mayısta randevusu var ve randevunun altında
"Randevunuz onay gerektirmemektedir" yazıyor.
Yani sizin de pisikiyatriden alacağınız randevular onay gerektirmeyecek tabi yine takip edin sistem yeni ve tam oturmuş değil.

@kara duman, Kronik rahatsızlığı olanların sistemden muaf olduğuna emin misin ?
Dün aile hekimine psikiatri ilacı yazdırmaya gittim bir gün önce telefonla onay istediler .

@sokr@t, Yapılan duyuru o yönde oğlumun pisikiyatri randevusunda onay gerekmektedir yazıyor.

Sizden onay istemelerinin sebebi aile hekimine gitmeniz sistem aile hekimine ne için gittiğinizi bilemez.

Kronik rahatsızlığınız olan bölüme yani pisikiyatriye randevu alsaydınız onay istemeyecekti.

Yani kronik rahatsızlığı olan bütün randevularında onaydan muaf değil kronik rahatsızlığı olan bölümden aldığı randevular onaydan muaf.

@kara duman,
İnşallah dediğin gibidir gerçi senede bir gidiyorum hastaneye zaten ilaç raporu yenilemeye genelde işim aile hekimiyle oluyor .

göz için zaten randevu bulamıyorum ki birde onay diyorlar yok yok yok

@neron+, Zor randevu bulunan bölümler için gündüz tam 10.00 da Mhrs girin randevular o saatte yenileniyor.
Herkes o saatte hucum ettiği için biraz yavaş oluyor ama uğraşırsanız oluyor
Randevu çıkmazsa ertesi gün deneyin ileri randevu hafta sonuna gelirse randevu yok diyebilir.

@kara duman cocugunuza aldiginiz randevuda son durum nedir? Hala onay istemiyor mu?
Çocuğunuzun raporu engelli raporu mu yoksa psikiyatri ilaç raporu gibi bir rapormu?

@tgc44, Randevu yarın ve hala randevu onay gerektirmemektedir yazıyor.
Pisikiyatriden ilaç raporları var ayrıca pisikiyatriden engelli raporu var.
Benim tahminim ilaç raporu olan bölümden alınan randevularda bir onay muafiyeti söz konusu.

Bu Tıp Fakülteleri hastaneleri için geçerli değil sanırım, zaten hastanenin kendisinden randevu alıyoruz.

@smurf,

O kadar ugrasmama ragmen hacettepeden randevu alamamistim
Demek bazi tip fakultelerinden randevu âlin abiliyor

@kara duman mhrs yardım sayfasına sordum az önce şu cevabı yazdılar.

Sayın Vatandaşımız,

Randevu Onay gerektirmeyen Öncelikli vatandaş grubunda yer alan vatandaşlar (65 yaş üstü, kanser hastaları, Kimsesiz Çocuklar özelliği bulunan vatandaşlar) randevu onay sürecine dahil edilmemektedir.

Sistem 13 Mayıstan sonra alınacak randevular için geçerli olacak.

48 saat içerisinde almış olduğunuz randevular otomatik onaylı sayılacaktır.

Randevunuza 48 saatten daha fazla zaman var ise; alınan tüm randevularda 1 gün önce 20:00 a kadar onay zorunluluğu olacaktır. Burada randevunuza 48 saat kala MHRS sistemine giriş yaptığınızda karşınıza ''Randevu onay'' ekranı gelecek ve o uyarıya tıklayıp ''randevuma geleceğim'' dediğinizde randevunuzu onaylamış olacaksınız. Ayrıca size iletilecek olan SMS ,IVR(robotik arama) ile 182 yi arayarak da onay işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Başka bir bolume(psikiyatri dışında) randevu almayı deneyip yine aynı durum(onaya gerek yoktur durumu) oluyor mu deneyebilirsiniz. Böylece sadece o bölüme mi yoksa çocuğunuza ozel bir durum mu anlarsınız. Eğer denerseniz burdan yazarsanız bende memnun olurum. Öğrenmiş olurum. Ben kendime denedim onaylamam gerekiyor randevuyu.

@tgc44, Randevu 13 mayıstan önce alındı belki de o sebebten onay gerekmektedir yazmaktadır.
Müsait olunduğunda başka bir bölüme veya yeni pisikiyatri randevusu oluşturup sonucu yazarım.

çok memnun olurum yazarsanız. Muhtemelen o yüzden olmuştur. Allahim evlatlarımızı korusun şifa versin hepsine

@tgc44,

Evet pisikiyatriden yeni randevu aldık ve onay zamanı geldiğinde randevunun onaylanması gerektiği yazıyor.

Yani önceki randevuda yazan randevu onay gerektirmemektedir uyarısı randevunun 13 mayıstan önce alınması ile alakalıymış.

Çok teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için. Bende bugün bir tecrübe edindim. Diş için gittim doktora (kendim randevu aldim) . 15 gün sonra kanal tedavisi için doktor kendisi kendi sisteminden randevu verdi. Ben almadım yani kendisi girdi randevuyu. Sonradan mhrs ye girip baktığımda randevum sistemimde görünüyor ve onay gerektirmemektedir, devam eden muayene yazıyordu. Yani doktor kendisi sisteme girerse yeni randevuyu orda da onaylama işlemine gerek olmuyor. Bunu da söyleyeyim istedim.

Üst Alt