Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyet alırken aynı anda A2 almamız mümkün mü?

Konular
21
Reaksiyonlar
0
Ben Skolyozum. Hiç bir uvzumda işlev kaybı yok. ancak bir kaç ehliyet kursuyla görüştüğümde boy kısalıgından dolayı büyük ihtimalle H sınıfı alabileceğimi söylediler. Şimdi B sınıfı ehliyet alınırken aynı anda A2'de alınabiliyor istege bağlı olarak. Aynı uygulama H sınıfında da gecerli mi? Hem H hemde A2 alabilir miyim?
Bir de ben Motorsiklet almayı düşünüyorum. ehliyetim h sınıfı olursa ötv ötelemesi yapmam mumkun mu? Donanım olmadıgı için zor, ama almak istediğim model 3 tekerlekli. Bu sayede ötv ötelemesi mumkun olur mu?

bu konu hakkında bir bilgisi olan yokmu acaba. Su an araç almam zor motorsiklet alma istiyorum ancak ilerisi için hem h sınıfı hem a2 almak daha makul gelıyor bana. B sınıfı ehliyet alırken isteğe bağlı A2 alınabiliyor. Aynı uygulama H sınıfında da geçerlimi.

H sınıfı ehliyet; Özel tertibatlı olarak imal, tadil ve teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacak sakatlara verilir.Siz boy kısalığından dolayı H sınıfı ehliyet alamazsınız.

B sınıfı ehliyet almam benım için daha avantajlı fakat koltukta yada pedallarda modifiye olmadan araç kullanmam çok kolay olmaz diye düşünüyorum. Bu yuzden özel donanımlı araç kullanabilir ibaresi oldugu halde bana B sınıfımı verecekler

BENIM EHLIYETIM H/A2 ZAMINDA MOTORDA KULLANIRIM DİYE ALMIŞTIM

SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLERDE ARANACAK SAĞLIK
ŞARTLARI İLE MUAYENELERİNE DAİR YÖNETMELİKTE, BOY KISALIĞI İLE İLGİLİ BİR BİLGİ GÖREMEDİM.
H sınıfı ehliyetinizi nasıl aldığınızı yazarsanız,bizde bilgilenmiş oluruz.

H sınıfı özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli ehliyetim var. Otomatik vites (scooter) motorsiklet kullanıp kullanamayacağım hakkında emniyet müdürlüğüne bir mail attım ve aldığım cevap. " eğer otomatik vites motorsiklet kullanabilir ibareli bir rapor alır ve bu raporu emniyete götürürsem artık motorsiklet kullanmamda herhangibir sakınca olmadığı.

Açıklayıcı oldu zannedersem

Üst Alt