Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

@OğuzHan112,

Bugün gittim muayene kağıdı karar kısmında sistemde yazdı doktor. Kurula indim sistemde elverişsiz yazıyor dedi. Heyete formlar giriyomuş sadece. Yarın 2 de gelin sonucunuzu alın dediler. Ne olur hocam sizce bitti mi bu iş?

RDM komutani olmadığı için kıta işlevsellik formu dolduramayız diyor komutanlar gerçekten doğru mu yoksa geçiştirmeye mi çalışıyorlar
@OğuzHan112

Önceki tedavi geçmişime baktığımda 2016 yılında bana bipolar tanısı koyulup gyrex 50mg ilaç verdiler. Sanirim bu herseyi değiştirir. Ben o zamanlar onemsememistim daha doğrusu bilincinde değildim sadece canım sıkkındı ve belirtilerimi söylemiştim. Onlar yüzüme tanı olarak birsey soylememislerdi fakat bu ilacı alıp tedavi olmam gerektiğini söylemişlerdi. Bu durumda ne yapmam gerekir. Bunu psikiyatriye söylemeli miyim
@OğuzHan112

Söyleyin bir sakınca yok... Elverişsiz raporu almanız için komutanlarının kıta kanaat veya kıta işlevsellik formu doldurması gerekiyor...bunu isterler sizden.

Bu belgeleri dolduracak herhangi bir kimse yoksa... Bunu doktora söylersin.

Daha önce bipolar duygu durum bozukluğu tanısı almıştım hocam dersiniz.

@shaarq1,

@Nickverildi
Özelden sorduğunuz soruya cevap olarak.

Evet elverişsiz raporu verilecektir.

İsterseniz soruyu bu başlıkta tekrar güncelleyin..

Hocam merhaba ben 2 kere hava değişimi aldım 3 hava değişimi veriri yoksa cürükmü veriri

Uyum bozuklugunda aldım bu gün barışta askerlik yapamaz savaşta yapabilir diye rapor aldım ama belğe ankaraya gidicek onaylanıcak felan dediler anlamadım tam acıklaya bilirmisimiz

Barışta muaf seferde görev alır.

Muaf olmuşsunuz.. stres yapılacak bir durum yok..belli bir süre sonra muaf kararı e devlete düşer.

Herangi bir problem yok..muaf olmuşsunuz...normal hayatınıza devam edin.

@Burak43,

@OğuzHan112, abi şimdi ben 2.kez hava değişiminden sonra heyete sevk edildim yarın yani pazartesi heyete girecem uyum bozukluğundan kıta anket ve psikiyatri doktoru askerliğe elverişli değildir yazmış kağıtları bende yarın aksi birşey çıkmaz değil mi

Psikiyatri doktoru ön muayenede askerliğe elverişli değildir yazmışsa heyette bir sorun çıkmaz onaylanır.

@Muharremdd,

Yarın heyet sonrası tekrardan yazacam abi Allah razı olsun senden

@OğuzHan112, abi barışta askerliğe elverişli değildir raporunu aldım herşey için teşekkürler Allah razı olsun tekrardan

Durum bildirir sağlık kurulu raporu ile askerden muaf olunur mu? Raporda savaşta ve barışta askerlige elverişli değildir yazıyor bizzat doktor raporu @OğuzHan112

Son düzenleme:
Sağlık kurulu rqporu farklı..tek hekim..veya 3 hekim raporu farklı..bir sürü rapor şekli var..

Mesela siz 7 doktorun olduğu bir odaya girdiniz mi?

Söz ettiğiniz tek hekim raporu mu?

@onur433,

@OğuzHan112 evet oda baya kalabalıktı heyete girdim ve raporda barışta ve savaşta askerliğe elverişli değildir ibaresi var kronik depresif bozukluk tanısıyla birlikte ve en altta da 2 yıl süreyle geçerlidir yazıyor

Askerlikten muaf tutulan bir raporda 2 yıl geçerlidir yazmaz.

Anladığım kadar askerlikten muaf olmuşsunuz.

İşin özü askerliğe elverişsiz demişler..askere gitmeyeceksiniz yani.

@onur433,

Son düzenleme:
Benim durum şöyle ama ben askere gittim yaklaşık 2 ay kadar olmuştu izine geldim geri birligime dönmedim bı sure firar kaldım ve beni ifade vermem icin aradılar ifademde geçmişte yaşadığım bazi psikolojik sorunlarımin nuksettigini söyledim ve savcı beni hastaneye sevk etti hastanede neden bilmiyorum hakkımda normal heyet raporu vermesi gerekirken durum bildirir sağlık kurulu raporu verdi yaklaşık 6 aydır da şu tarihe kadar askerlik yukumlulugu yoktur yazıyor

Sevk olduğun hastane de yatışın oldu mu?

Bilgileri eksik verince bizde bocalıyoruz bazen.

Sistemde askerlik yükümlülüğü yoktur yazıyorsa..muaf olmuşsunuz demektir..

Durum bildirim raporu diyorsun..durum bildirim raporu bir yerlere vermek için alınır...

Şubeyle görüşün.

@onur433,

Evet savcılık askerlik yapıp yapamayacağım konusunda hastaneden ivedi bir şekilde rapor yazılmasını istedi hayır yatisim olmadi @OğuzHan112

Son düzenleme:
Peki bu raporu bir yerlere verdin mi?

İsteyen savcılıksa aldığın durum bildirim raporunu savcılığa vermeniz gerekir..gerçi eskisi gibi değil..herşey artık sistemsel.. hastane şubeye yollar...şube savcılığa.

Muaf olmuşsunuz.
Firarla ilgili cezai işlemlerden de muaf olursunuz.

@onur433,

Son düzenleme:
@OğuzHan112 hastane askerlik şubesine gönderdi şube de savcılığa gönderdi ve mahkemem düştü ama merak ettiğim şu madem 2 yıl süreyle geçerli bu rapor neden 2026 yılına kadar askerlikle ilişiğim olmuyor da 3 ay şeklinde ertelenip duruyor?

Durum bildirim raporunun süresine takılmayın önemli değil o.

Sistemsel...zamanla düzelir.

@onur433,

Üst Alt