Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin diş tedavisinde SGK kurum ödemesi var mı?

hcm

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

SGK nın sitesinde bahsedilen diş tedavilerinin kurum tarafından karşılanması ile ilgili bilgi sahibi olan var mı? Bu konuyu yeni duyuyorum ve öğrenmek istiyorum;

"%40 ve üzerinde engelli kişilerin özel sağlık hizmeti sunucuları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık hizmeti sunucularında yapılacak diş tedavileri için engellilik durumu belgelenmesi ve sağlık raporu alınması halinde Kurumca karşılanmaktadır. Bu hastalar için; Sağlık Bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri, ağız ve diş sağlığı eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversitelerin diş hekimliği fakültelerince muayene yapan hekim tarafından sağlık kurulu raporu düzenlenmesi gerekir. Yapılan tedaviler Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT eki EK-2/Ç Listesi) yer alan bedeller üzerinden karşılanmaktadır."

site linki madde 4

Üst Alt