Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli kimlik kartına e-Devletten müracaat edemiyorum. Nasıl kimlik kartı çıkarırım?

Konular
27
Reaksiyonlar
0
Engelli kimlik kartını e devletten müracat edemiyorum nasıl kimlik kartı çıkarırım

elinizde geçerli rapor varsa edebilirsiniz,neden müracat edemiyorsunuz, denedim şimdi sistem çalışıyor, yinede müracat edemezseniz aile sosyal il müdürlüğüne giderek çıkarabilirsiniz

Kazazede yeni basvuru kısmına tıklayıp onay veriyorum sonrasında şu mesajı alıyorum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bilgi sisteminde önceden yapılmış bir başvurunuz bulunmamaktadır.

Kaansemiramis
anladım demekki ilk kez çıkaracak olanlar il müdürlüğüne giderek başvuracaklar, sistemde fotoğrafınız olmadığı için uyarı çıkıyordur, benim sistemde fotoğraf olduğu sistem için müracatı kabul ediyor

İl yada ilçe müdürlüğüne gidin yardımcı oluyorlar.Gitmeden yanınızda mutlaka rapor ve fotoğraf olsun.

merhaba zaten manule basıyorlar ben vesikalık foto verdim sosyal işlerde. cimer e yazmıştım onlarda beni aradı gelin foto ile hazır diye. 5 dakikada hazırladılar .2 ay oldu galiba alalı. bence direk sosyal hizmetleri arayın ilçe kaymakamlık onlar net bilgi verir.

Engelli, kimlik kartımı, engelli sosyal danışma merkezine başvurup çıkarmıştım. değiştimi bilmiyorum..

Raporun E-İmzalı mı olması gerekiyor engelli kimlik kartında ?

Bende başvurdum kaç hafta oldu daha gelmedi.

@testertr, eve gelmiyor bulunduğun şehrin aile sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünden almanız gerekiyor 2 hafta sürüyor süreç yeni kimlik aldıysanız o fotoğraf kullanılıyor.

@akar_ahmet Ama girdiğiniz adrese teslim edilecek yazıyordu başvurudan sonra. Çıkmış mı, çıkmamış mı nasıl öğreniriz? Arasak cevaplarlar mı?

@testertr, teslim işi yalan şuan için.. ararsanız söylüyorlar alıp alamayacağını hazırsa gelip alın derler Bi de çok fazla kimlik var kontrolüne bilgisayardan bakmıyorlar tek tek kontrol ediyorlar elindeki kimlikleri hazır mi die en azından Eskişehirde durum bu

Ben İstanbul da başvurduğum da telefonunuza bildirim gelecek , geldikten sonra gelip alacaksınız dediler.

Beni aradılar kartınız çıktı, gelip alabilirsiniz dediler. Bursa'da bu şekilde yürüyor demekki.

Üst Alt