Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli olup sonrasında kontrole muayenesine tabi olmak riskli mi?

SrkNSGR

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Bir konuda fikrinize danışmak istiyorum.

Normal şartlarda 490 gün sonra SGK 4a lı olarak 7000 gün ü dolduruyorum ve emekliliği hak ediyorum ancak yasa gereği 60 yaşını beklemem gerekiyor.

Burada merak ettiğim konu şu;

İleride olası bir kontrole çağırılma durumunda (hastalığımın düzelme durumu söz konusu değil ancak 40 yıldır görmeyen gözüm ile alakalı olarak doktora gittiğimde senin gözün görüyor beni kandırıyorsun diyen doktor ile kaşılaştım. Halbuki ameliyat kayıtlarım , muayene kayıtlarım daha önceden almış olduğum raporlarım hepsi kayıt altında olmasına rağmen) rapor oranının düşmesi gibi bir durum ile karşılaşırsam diye, 490 gün daha bekleyip emeklilik için sonramı başvuru yapmak doğru olur yoksa vergi indirimini alınca hemen mi başvuru yapmak doğru olur.

Teşekkür ederim.

@SrkNSGR,

Vergi indirim hakkı sürekliyse, sigortalılık süresi ve prim günü de tamamsa, hemen emekli olun. Kontrole çağırılma ihtimaliniz %1

Bana da rapor alırken senin kulakların duyuyor numara yapıyorsun diyen odyomestrist vardı :) Dedim ki: Askeride de engelli raporum var onları da mı kandırdım. Ki, uyku ilacı ile uyutup, beynine ses dalgaları verip duyup duymadığını ölçüyorlar. Öyle numaradan duymasan bile çıkar yani. Sonrasında orada iyi bir odyomestris vardı o ilgilenmişti.

@SrkNSGR,

Vergi indirim hakkı sürekliyse, sigortalılık süresi ve prim günü de tamamsa, hemen emekli olun. Kontrole çağırılma ihtimaliniz %1
Merhabalar,

Peki rapor süreli vergi indirimi süresiz olursa, raporun süresi bittiğinde yeniden rapor çıkarmak gerekiyormu ?

Teşekür ederim.

Üst Alt