Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

e-Devlet'te Sağlık Bakanlığında Kişisel Sağlık Bilgi Formu hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
E-devlet te Sağlık Bakanlığında Kişisel Sağlık Bilgi Formu hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

@ozmuşlu,
Sanırım sürücü ehliyeti müracaatı için AİLE HEKİMİ / SAĞLIK OCAĞI nda dolduruluyor.

BAŞKA HANGİ AMAÇLA KULLANILIR.

Hımmm ne zaman almıştınız?
Ücretlimi almıştınız siz?
Hangi özel hastaneden?

@ayDÜNYAvazo,
EVET geçen sene o zamanın parası 600 küsür lira para vermiştim medicana da benim engelli arkadaşlara nacizane tavsiyem şu eğer fiziki olarak görünür de birşeyiniz yok ise şayet devlet hastanesi nin eline düşmeyin dış görünüşünüz iyiyse paraya kıyın özel den alın devlet hastanesine düşenin Allah yardımcısı olsun.. çok berbat sağlık sistemimi var benim yüzde 44 raporum 21 e düştü... var mı böyle adalet beee ???

Ücreti fazlaymış doğrusu nedense.

Sanırım TOKAT RSHH hastanesinde 300 tl imiş?

Moderatör tarafında düzenlendi:
valla ben bin lira da istese verecektim benim durumum çok sıkıntılıydı bence 300 -500 e sesini çıkartma. devlet hastanesinin eline düş göreyim ben seni birde sürücü olamaz karar çıkarsa elinde olan ehliyet de gider bilgin olsun...
benim epilepsi benzeri hastalığım var normal de sara değil ama sistemde öyle kayıtlı efendime söylim devlet de ki doktor mümkün değil dedi.. Allaha şükür özelden aldım geçtim

*SANA VERİLEN BU RAPOR 1 SAYFADAN MI İBARET?
*SADECE HASTALIĞINLA İLGİLİ BRANŞLARAMI MUAYENE OLDUNUZ?
*E DEVLET TE GÖRÜNTÜLENİYORMU BU RAPOR?

EVET bana öyle geliyorki bence önce doktorla konuşmak gerekiyor. (VEZNEYE GİTMEDEN ÖNCE)

BAŞKAN rapor kaç sayfa hatırlamıyorum ama ben bu raporu epilepsi den almadım benim sol gözde sıkıntı vardı gözden aldım ben.
oda zaten e devlete değil direk nüfus müdürlüğünün sistemine düşüyor. ben nüfus müdürlüğüne bir sürü evrakla gittim hibçirine bakmadılar sadece fotoğraf istediler hepsi bu. e devlet de çıkar mı hiç bakmadım bu satten sonra umrumda değil zaten.

SANIRIM BEN KARIŞTIRDIMDI.
TEK HEKİM DURUM BİLDİRİR SAĞLIK RAPORU İLE KARIŞTIRMIŞIM?

KUSURA BAKMA.

boşver sorun değil...
hastalığın nedir bilmiyorum ama fiziki olarak dışardan belli değilse git özelden al ben elimde imkan olsa devlete asla gitmem sütten ağzım yandı benim....

YOK SADECE PSİKİYATRİK BENİM.
5 yıldır falan hastalığım burada takip ediliyor TOKAT RUH HASTANESİ nde ve 2012 TEMMUZ DAN BERİDİR DE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİM VAR.

KİŞİSEL SAĞLIK BİLGİ FORMUNDA:
Hastalıklarla ilgili 49 tane EVET/HAYIR var.

@ozmuşlu,

Başkan siz e devlet kişisel bilgi formu doldurdunuzmu nasıl yaptınız bende özelden alıcam

Doldurmanın amacı dr un kendiniz tarafından doldurulmuş bir form üzerinden sizi tanımak istemesidir. Sürekli sorular sormak yerine 10-15dk da doldurulan form ile sizi tanıyacaktır. Form biraz uzun , ama doldurulması zorunlu.

@ayDÜNYAvazo,

E hliyet alınmadan önce kişisel sağlık formu doldurulur onaylandıktan son aile hekimine düşer orada durumu anlatırsınız oda göz muayenesi yapar rapora onay verince nüfu müdürlüğü sistemine düşer ehliyet almak yada değiştirmek için uygulanır

Kişisel sağlık formunu doldurduktan sonra silebilirmiyiz.?
ve doldurduktan sonra özel de veriyorlarmı ehliyet için sağlık raporu alabilirmiyiz çünkü hastanede süreli veridiğinden dolayı?

Bu rapor engelli rapor durum bildirir raporu gibi bir şey değil basit işlerde nüfus ehliyet gibi beyana dayalı bir evrak her yerde geçerliliği olmaz tam teşekküllü devlet hastanesi raporu gibi değil

@Berat71 doldurdumuz edevletdeki formu silebiliyormuyuz bazı arkadaşlar özelden almış sağlık raporu ehliyet için onu soruyorum kardeşim ehliyet yenilerken sorun çıktığından dolayı 1 yıllık ehlıyet için sağlık raporu veriyorlar yenileme için olan ehliyetimiz kaybolmasın diye.

Üst Alt