Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan sol kalça çıkıklığı ve sol bacakta 4 cm kısalık ile ehliyet ve araç alımı!?

seco_0

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Eşimin doğuştan sol kalça çıkığı ve sol bacak kısalığı (4)cm mevcut bunun için normal B ehliyetimizi engelli B ye çevirmek için hangi kodlar gerekli bize. Ortapedi ve fizikde muayene olduk Ortopedi kurula sevk yazdı fizik doktoru ise karar kısmına 1.grup sürücü olur kararı verilmiş yazıp oda kurula sevk etti, bu durum kurulda nasıl bir etki eder?

(Sol) Kalça çıkıgi (sol) bacak kısalığı gibi bu tip durum olan arkadaşlar sizlerde nasıl bir sonuç teşkil etti.
Not : Henüz raporda almadık ilk etapta ehliyet değiştirme oluyormuş bu yolda ilerledik. Lütfen bildiklerinizi söyler misiniz.

Bende sol ayak eski h ehliyetimi yeni b engelli yaptım 10.02 ve 78 kodları gerekli ticari resmi araç kullanamaz ve otomatik vites araç kullanır şeklinde yeni ehliyetimi aldım ancak sizin kodları kuruldaki makine mühendisi ve muayne edecek Dr karar verecek sol ayağın debriaja basabiliyormu ona bakarlar güç kaybıda varmı ona bakarlar ve kodları verirler

@mehmet-41,

Sizin rahatsızlığınız nedir Mehmet bey sizinde mi kisalik ve kalça cikikligi var ?

Çocuk felci sol ayak güç kaybı ve kısalik var h sınıfı eski ehliyetimi artık engellli kodlu b sınıfı ile degistirdim

ehliyet kodları:

64. araç hızı karayollari trafik yönetmeliğinin 100 uncu maddesinde belirtilen hız sinirlarindan 10 km daha az olmalıdır
103.04 üç yılda bir sağlık kontrolü ,
10.02 otomatik vites ,
47. iki tekerlekli araç kullanamaz
78. sadece otomatik vitesli araç kullanabilir,
102. ticari resmi araç kullanamaz

karar: engelli B

Açıklama: Doğumsal kalça cikikligi mevcut

başka birşey yazmıyor açıklama kısmında

Bu sonuç hakkında bilgi verir misiniz arkadaşlar rica etsem.

Üst Alt