Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir Dramın Fotografları...

Capricorn

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
11
1.jpg

Bir annenin yaşayabileceği en acı olayın kare kare görüntüleri, olayın hikayesini yazan gazeteciye pulitzer ödülü getirdi.

2.jpg

Amerika'da Sacramento'da yaşayan Cyndie Madsen'in 10 yaşındaki oğlu Derek Madsen'e ilik kanseri teşhisi konuldu.

3.jpg

Küçük yaşta ilik kanserine yakalanan Derek'in durumu diğerlerinden biraz farklıydı.

4.jpg

Küçük Darek bu türün en ölümcül ve en nadir görünen kanser türüne yakalandı.

5.jpg

En sevdiği varlığın böyle bir ölümcül hastalığın pençesine düşmesi annesi Cyndie'nin hayatını kararttı.

6.jpg

Oğlunu kurtarabilmek için insanüstü bir çaba sarfeden annesi, yapılacak bütün tedavileri yaptırdı

.
7.jpg

Gününün 24 saatini oğluna ayırdı
Doktorların ve kendisinin bütün çabalarına rağmen küçük Derek günden güne eridi.
Yapılan tedavi ve verilen mücadele bir işe yaramadı. Küçük Derek teşhisten 1 yıl içerisinde yaşamını yitirdi.

10.jpg

İşte bu süre içerisinde ailenin bir ferdi gibi evin içerisinde bulunan ve yaşananları kare kare görüntüleyen gazeteci Rene C. Byer, çektiği fotoğraf serisiyle Pulitzer ödülü kazandı.

12.jpg

16.jpg

19.jpg

20.jpg

İşte yine bir annenin fedakarlığı, metaneti, şefkati, sevgisi ve özverisi....
Evladı gözlerinin önünde günden güne erimiş. Oğlunun yanında üzüldüğünü belli etmemeye çalışırken ne kadar zorlanmıştır kim bilir hatta kim bilir, yastığa başını koyduğu an ne fırtınalar kopmuştur içinde... Boşuna dememişler ''Cennet anaların ayağı altındadır'' diye. Bir kez daha farkedelim annelerimizin ne kadar kıymetli olduğunu.

CANIM BENİM GÖZLERİM DOLA DOLA OKUDUM....
:cry: :cry: :cry:
EVLAT ACISI ALLAH KİMSEYE VERMESİN SÜPER BİR PAYLAŞIM....HAYATIN GERÇEKLERİNDEN BİRİ SADECE

AF ALLAHIM..
RABBİM BU DURUMDA OLAN ANNELERE DE , BABALARADA SABIRLAR VERSİN.
SADECE ACI BİR YUTKUNMA DÜŞTÜ HİSSEMİZE BU RESİMLERDEN. :-(

Canım anneler! Yine fedakar yine özveri. Onlarsız bir yaşam düşünemiyorum. İçim acıdı resimlere tam bakamadım. Ama yazılar yetti fedakarlığı görmemde. Allah sabır versin

Ana olmak böyle bir şey işte...İlahi bir giz saklı bana göre analıkta...Bazen o ilahi güç de çaresiz kalabiliyor.... :cry:

Sabah sabah çok etkilendim...

Karelerden yansıyan en çarpıcı şey çaresizliğin öyküsü !

Bir annenin yaşayacağı en büyük acı evladının eriyişine tanık olmak ve bir şey yapamamak, tek yapabileceği son anlarını onunla geçirmenin dışında:(

O gazeteci içinde zor bir çalışma olmuştur.

Harukulade demekten başka birşey bulamıyorum.
İçindeki acıyı karşı tarafa belirtmemek büyük bir öz veri olsa gerek

Anne olmak apayrı bir şey sanırım.. Ve yavrusunun, en değerli varlığının gözleri önünde kaybolmasını izlemek.. Çaresizlik daha nasıl anlatır ki :(

anne olmak nasıl bir duygu acaba? bazen korkutuyor beni ağar bir duygu gibi geliyor..

annem bazen bana "anne olunca anlarsın " der.. ozaman çok düşünüyorum nasıl bir duygudur bu diye..

arkadaşlarımın yakınlarımın çocuklarını çok seviyorum kıyamıyorum ama annelik bu duygudan daha üstün bir sevgi şefkat barındırıyormuş içinde..bazen gözümü korkutuyor açıkcası hele hele o sevgide böylesi bir acı yaşayıp kaybetmek düşününce aklımada içime sığmıyor..Allah yardımcısı olsun tüm annelerin...ve bu fedakar anneyede sabır versin..

Kareler hüznü ,sevgiyi, acıyı,.... herşeyi çok güzel bir biçimde ifade etmiş. Bakış açısı çok güzel yansıtılmış...

Özveri, koşulsuz sevgi ve daha anlatamadığım ama yaşadığımız bir sürü duygunun birikimidir annelik... Çok başka bişi... Annecim benim iyi ki varsın : )

anne olmak çok güzel olmalı. ama böyle çaresiz ve önüne geçemiceği şeyler oldumu anne için gerçekten dayanılmaz birşey allah kimseye böyle acılar göstermesin. bu durumda olanlarada sabır versin...

Annelik fedakarlıktır. Yavrusu için kendisini feda etmekten hiç çekinmiyor. Gerçekten Allah yardım etsin. Çok zor bir durum...

Canım benim ya :(

Evlatlar,annelerin kıyamadıkları.

Hepimiz bir sınavın içindeyiz.Teşekkür ederiz paylaştığınız için.

Acı cektigimizi saniyoruz...Insan acisindan utaniyor :(

Üst Alt