Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolarım. Ehliyet değişiminde sorun yaşar mıyım?

dreamfail

Üye
Konular
136
Reaksiyonlar
41
Ben bipolar bozukluk hastasıyım doğal haliyle antipsikotik ilaçlar kullanmaktayım. Engelli raporu almadım. Şu an durumum stabil. Acaba ehliyet değişim sürecinde sağlık raporu alırken sorun çıkar mı?

cıkar bende bipolar bozukluk var degıstırmeyı korkuyorum sakın degıstırme

%45 engellıyım a2 motor ehlıyetı var yenılesem elımden alırlarmı ızın verırlermı yoksa alabılıyor muyum yenılesem olurmu:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

bıkkere bırınız bısey yazsın ya engellı dıyorum anlamıyormusuzn anlatamadım galıba

Kontrol süresi koyarak rahatlıkla veriyorlar hatta şizofren arkadaşım bile 1 senelik kontrollü aldı gözünüzde büyütmeyin

13 senedir bipolar tedavisi görüyorum. %40 raporum var bipolardan. 2017'de ehliyeti ve kimliği çok basit bir şekilde değiştirmiştim. Kimse de sormadı bana '' senin raporun var mı ? '' diye.
Ama şimdi değişti mi bilmiyorum ama sonuçta para vererek değiştireceksin. Devlet para aldığı işte zorluk çıkarmaz. :)

Bipolar bireyin ehliyet yenilemesi?

Merhaba ben bipolarım fakat engelli belgesi almadım. Ehliyet yenilemek için sağlık raporu alırken sorun çıkar mı?

Eski tip B-A2 kodlu ehliyetim var. manuel vites arabam var ama yenilemeyi düşünüyorum. Yeni tip ile değiştireceğim ama yeni tip ehliyet ile otomatik vites araba kullanabilir miyim?

Bipolarım bende ehliyet yenilemeye özele mi gitsek acaba ne yapsak bilemedim inşallah sorun çıkmaz yenilenir .

Özele para veremem gücüm yetmez. Doktorda heyet imzasında iyi izlenim bırakırım diye düşünüyorum. Kısa süreli ehliyet vermezler umarım

Özele gitmeye razıyım yeter ki sorun çıkmasın .

Kamuya bağlı yerlerden (Sağlık Ocakları veya Devlet Hastaneleri) başvuru yapacaksan mutlaka sorun olur, sistemde kullandığın ilaçlar görünüyor çünkü. Bir ihtimal özelde belki sorun çıkmayabilir. Ehliyet geçerliliğin yine on yıl olur ama senden her sene veya üç senede bir kontrol muayenesi raporu isterler.

@smurf, özel hastaneyede gitsem doktor risk almak istemeyecektir ve sistemden kontrol edecektir. Değişen birşey olmayacağını düşünüyorum

Ben gittim özel hastaneye. Sistemden rapora baktı. Sonra bana biz veremeyiz devletten al dedi. Devlet hastanesine randevu bulamadım. Heyetlerden alınabileceğini kestiremedim. Uzak bir ilçeye gittim. Doktor önce benden alma dedi. Sonra kalktı kisitladi beni. 3 yıl Ticari taşıt ve resmi araç kullanamaz kısıtı koydu ehliyete. Sonra itiraz ettim, yine aynı maddeden kisitladilar.

Yani kaçış yok yeni duzenlemeler böyle. Muhtemelen kısıt sonunda yine kısıtlayacaklar.

@dreamfail atipik psikoz hocam.

Bu arada o dönem engelli raporum yoktu. Özel hastane yalnız ilaç raporuna bakarak ehliyet raporunu vermedi.

@testertr, psikiyatrik rahatsızlıklar arasında bazı küçük farklılıklar farklı adlı teşhislere dönebbiliyor. Bu yüzden genel anlamda psikiyatrik tedavi gören kişiler aynı muameleyi gösteriyorlar.

Buraya cevap yazdım ama silinmiş ben silmedim eminim. Virüs girmiş olabilir mi telefona?

Üst Alt