Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bebeğimiz engelli doğacak gibi görünüyor. Bizi neler bekliyor?

yakumac86

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Bizim oglumuz anne karninda ve 6 aylik oldu , muayene de omurilikte 90 derece egrilik(kifoskolyoz),gögüs kafesinde daralma,sol ayakta gelisme problem ve bunlara bagli diger organlarda gelismeme ve gelisememe ihtimali görüldü ve gittigimiz bütün doktorlar ilk tavsiye olarak aldirmayi sundular su an da bize düsünmemiz icin süre verdiler

O ihtimali düsünemiyoruz bile o orda tekmeler atarken ama sonrasinda oglumuza nasil bir hayat sunabiliriz onu da kestiremiyoruz

En büyük korkum böyle olacagini bile bile neden beni dünya getirdiniz demesi. Prof.Dr.Ahmet ALANAY a da gittik birseyler yapabiliriz dedi ama ucu cok acik...

Hayat zormus derdim ama cok daha zoru varmis ve onun icin daha da zor olucak...

Saygilarimla

P.S : Basligi acmamda ki amac sizlerle paylasimda bulunmak ki ona nasil bir hayat sunabilirim,ne gibi zorluklarla karsilabiliriz onlari konusabilmek icindir

Son düzenleme:
Allah büyük.Bizim komşumuz da aynı durumu yaşadı.Çocuğu aldırmadı.Ama çocuk sapasağlam doğdu.Şimdilerde çok güzel ve akıllı bir genç kız...

yakumac86

LORA'nın bahsettiği gibi sapa sağlam doğan çocuk örnekleri de fazladır. Engelliler için elbette hayat zor. Ben daha yeni baba oldum, belki de engelli olmaktan ziyade, engelli çocuk yetiştirmek daha zordur, bilmiyorum.

Ama bildiğim bir şey varsa, siz bu çocuğu istiyorsanız ki istediğiniz için baba&anne oluyorsunuz, o zaten mucizelerle oluşurken ona şans verin. Doktorların söylediği gibi doğarsa bile Bebeklik ve çocukluk döneminde birçok şeyi düzeltebilir.

Umutsuzluğa kapılmayın...

Benim kardeşim 19 yasinda öldu.6 aylıkken menenjit ve çocuk felci sonrası 19 sene hem bedensel hemde fiziksel açıdan engelliydi.Evet çok zor bir yasam.Ama umudunuzu kaybetmemeniz lazim.Her insanın hayat zorluğu ve buna bakışı değişiktir.Ama bu karar sizin ve eşinizin alacağı bir karar.Ve hayatınızı buna bağlı olacak şekilde devam ettirmek zorunda kalıyorsunuz

Siz kabullenmeyi seçtiyseniz, bize fazla birşey söylemek düşmez. Anne ve baba olarak kendinizi bu duruma hazır hissediyorsanız neden olmasın? Kimimiz anne karnında, kimimiz doğum anında, kimimiz doğumdan sonra...
fark eder mi?
İnkar, red, kabullenmemek anne ve baba adaylarının yaşadığı çok zor süreç bunları aştığınız zaman sağlıklı kararlar verebilirsiniz.
Bir uzman görüşüyle düşünceleriniz değişebilir. Anne ve baba olmak için endişeleriniz yersiz de çıkabilir.
Umudunuzu kaybetmeyin.

Uzman görüşü alarak çocuğunuzun rahatı için elinizden geleni yapacağınıza eminim. Sizin gibi ebeveynlere sahip olduğu için çok şanslı.

Üst Alt