Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Baklava dilimli havalı yataktan tekerlekli sandalye minderi yapımı?

aetsihi

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
"OturanBoğa: tekerlekli sandalye minderi olarak 1 ylı aşkın süredir günde 15 saatten fazla oturarak kullandığım havalı minderi öneririm: SNS-M Tekerlekli Sandalye Minderi"

Hocam malumunuz babamın boyundan aşağısı tutmuyor, yani sandaliyeye oturtuyoruz öyle kalıyor inene kadar. Bu açıdan baktığımız zaman SNS-M ve benzeri ürünler içinde hava olmasa bile şekilli plastik olduğundan yara bölgesine sıfır bası alanı oluşturmuyor olsa gerek?

Düşündüm de bizim eski işe yaramayan havalı yatağı kesip sağlam bir yapıştırıcı ile de yapıştırıp sandaliye minderi yaparsam, yatak küçüleceği için hava basıncını da alçak tutarsam basınçtan patlamayacaktır da. Nasıl olur sizce denesem mi?

Yatağı aldığımızda yatakla birlikte minik bir tüp yedek yapıştırıcı çıkmıştı kutudan. Yatağı kestim onunla yapıştırdım daha yarım saat geçmesine rağmen dayanamadım pompayı taktım denedim :) minderi iki kat edip üstüne oturdum mubarek deve hörgücü gibi kaldırıp indiriyor :)

Ama yapıştırdığım yerde farkettim biraz hava ilerlemesi oldu şişti birazcık, fişi çektim orayı iyice bastırdım yapıştı tekrar şimdi iyice kurumasını bekliyorum kuruyunca olmazsa iyi bir yapıştırıcı alıp deneyeceğim.

şimdilik kurusun bakalım nasıl olacak

:) çok fantazi olmuş. Deneyin bakalım ne olacak... Ama bana işe yarar şekilde modifiye etmek zor göründü. Kullanım açısından da pratik olmayacaktır.

Sonucu merak ettim. Nasıl oldu, kullanabiliyor musunuz bu yeni havalı minderi?

Üst Alt