Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

askerlik başvurusunda yedek subaylık çıkmazsa gitmeden muafiyet alınabilir mi

Zıll-ı Zalil

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba
24 yaşındayım. 2021 yılı Temmuz ayında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden ve açıköğretim sosyal hizmetler (ön lisans) bölümünden mezun oldum. Şu anda da ikinci üniversite kapsamında açıköğretim yerel yönetimler (ön lisans) bölümü öğrencisiyim. 2021 Kasım 31'e kadar tecili bozdurup 2022 Şubat celbi ile askere gitmeyi düşünüyorum ancak yedek subaylık çıkmazsa askeriyeye yani acemi birliğine gitmeden muafiyet alabilir miyim (doktorun söylediğine göre sol kulağımda %100 geri dönüşü olmayan işitme kaybı var ve işitme cihazı bile takılamaz çünkü kulak ile beyin arasında bulunan damar kurumuş ancak ben yedek subaylık ihtimaline karşın ilk etapta bunu gizlemeyi düşünüyorum) yahut acemi birliği açıklandıktan sonra (e devlette şu an tecilim 31.12.2025'e kadar gözüküyor) erteleme yaptırıp o süre zarfında muafiyet alabilir miyim? Çünkü kısa dönem ve ocak ayı çıkarsa gitmek için çok az zamanım olacak ve bu sürede tecil de ettiremezsem muafiyet almam zor olabilir diye düşünüyorum.
Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımı sunarım.

Üst Alt