Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aort yetmezliği ve mitral kapak değişikliği malulen emekli olmamı sağlar mı?

Gokhan02

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba oturanboga AORT YETMEZLİĞİ.MİTRAL KAPAK DEĞİŞTİ.12 YILDIR AKTİF SİĞORTAM VAR.
malulen emekli olabilirmiyim.2 tane ilac kullanıyorum.ömür boyu kullanıcam.ufaktan tansiyonum yüksek.
bu duruma göre malulen emekli olma ihtimalim varmıdır acaba.cvb için şimdiden tşk ederim
.

uzman çavuş görevimde sözleşme yenilemek için hastaneye sağlık raporu almak için gittiğimde bu rahatsızlığım meydana geldi.
daha sonra sözleşmemi sağlık nedeni ile fesih edildi.
hatta malulen emekli yazdılar.sanırsam o zamanlar sigorta prim gün sayım ile hizmet yılımdan yetmediğinden dolayı emekli olamadım ben.şimdi aklıma geliyor diyorum acaba emekli olabilirmiyim.

bülent bey bende 7uzman çavuştum.aort yetmezliğinden.tsk ya elverişşiz raporu verdiler bana.siğorta prim yılım eksik oldugu için emekli olamamıştım o zaman.şimdi aktif 12 yıllık siğortam var.4200 prim gün sayım var.2017 yılında açık kalp ameliyatı ile mitral kapak takıldı.şimdi ben malulen emekli olabilirmiyim acaba.bilgilerinizi rica ediyorum.

4a lı iseniz maluliyet ve çalışma gücü kaybı tespit işlemleri yönetmeliğine göre 10 yıl 1800 prim gün ile malülen emekli olamazsınız.

öncelikle cvb için tşk ederim.
EVET 4A
hangi durumda malulen emeklilik hakkı kazanabilirim acaba.
yani prim ve hizmet yılı kaç ne kadar olmalı peki

Üst Alt