Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akıl Hastanesinde Hayat | Psikolog Tolga Erdoğan

Mazhar osman in sozde Bilim adami olarak yaptigi sig aciklamaya katilamayacagim. Cunku pskiyatri bir akil sagligi bilimi degildir.Yuksek IQ nun sebep olduğu psikotik vakalar tip literatüründe halen daha varligini korurken bu insanlara akil hastasi, Ve bu isle ugrasan hekimlere de Deli Doktoru demek bilimsel bir yaklasim değildir.Buni bir hekim de soylese siradan bir vatandas da soylese yuksek sesle itiraz etmek gerekir.

DJ_BORAN

ki, yazıda da bu eleştiriliyor:

"Mazhar Osman'ın temsilcisi olduğu biyolojik psikiyatri anlayışı, resmi ruh sağlığı sistemini domine etmeye devam ediyor. Ne yazık ki bu anlayış, hastane yönetimleri tarafından da dirençle savunuluyor. Farklı fikirler, imkanların yetersizliği ve güvenlik gibi gerekçelerle yok sayılıyor. Bu bağlam içinde, tedavi gören insanların, hastaneye tekrar yatış oranının yüksek olması (döner kapı sendromu), ilaca olan bağımlılıkları, neredeyse görüşme yaptığımız herkesin bir an önce hastaneden çıkma konusundaki isteği resmi ruh sağlığı sisteminin tıkandığını açıklıkla ortaya koyuyor."

Hiç hastanede yatmadım ama zaman zaman türkiye de ki akıl hastanelerinin durumunun pekte ii olmadığı ile ilgili gazete veya tv haberlerine çok rastladım.ben şahsen akıl hastalarının sadece türkiye de değil,tüm dünyada çok zor durumda olduklarını düşünüyorum.bence akli zayıflığı olan kişilerin durumu,bedensel engellinin durumundan çok daha kötü bir durum.

akıl hastası bir kişi zamanında ve gerekli tedavileri görmezse,bırakın kötü bir muameleye karşı durmayı,kendisine kötü bir muamele yapılıp yapılmadığını bile anlayamayabilir.işte bu sebeple de akıl hastaları tüm dünyada istismar edilecek veya herhangi bir zarar verilebilecek en uygun kişi olarak görülmekte.

akli rahatsızlığı olan bir kişiyi zaman zaman dahi olsa ailesi bile dışlarken,devletler veya hükümetler ne yapabilir en fazla bilmiyorum.bence sorun insanların içindeki vahşi dürtüleri kontrol edebilme kapasiteleriyle alakalı tamamen ki ben tüm insanlarını bu konuda zorlandığını düşünüyorum.dünyada olsun türkiye de olsun vahşet haberleri hergün çoğalıyor gibi malesef.umutsuzum ve bu konuda kim ne yapabilir bilmiyorum.

OturanBoğa[FONT=sans-serif] herkesin bir an önce hastaneden çıkma konusundaki isteği resmi ruh sağlığı sisteminin tıkandığını açıklıkla ortaya koyuyor." aynı olayı bende yaşadım bir an önce hastaneden çıkmayı planlıyordum doktora sürekli ne zaman taburcu olacagım diyordum igrenç yerdi her serviste 60 hasta kalıyordu depo hastane deniliyordu ceza evinden farksızdı [/FONT]

Korkutucu, Ürpertici... Resimlere Bakmam Yetti. Sanki Korku Filmi İzler Gibiydim. Akdeniz Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Kliniği Yataklı ve Çok Güzel... Doktorları ve Hemşireleri Mükembel Mütevazi... Hepsi Çok Güzel. Ama Ben İyileşemedim O Ayrı. Hastalığım Kronik... Neyse. Rabbim Herkese Acil Şifalar Versin...
( AMİN )

Son düzenleme:
Üst Alt