Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abizol kullanan var mı?

Hayaoo

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba dostlar Abizol 5 mg kullanan var mı aranızda bi faydasını gördünüz mü? Yan etkileri neler yardımcı olur musunuz

Abizol (aripiprazole) ve Zeldox (Ziprasidon) bilimsel araştırmalara göre en az iştah açan ve de kilo aldıran atipik antipsikotik (nöroleptik) ' lerdir. Abizol'un depo yani iğne formu da vardır. OKB'de de destekleyici olarak kullanılabilir.

Ben hiçbir ilacı düzenli kullanmadığım gibi (psikiyatri farmakolojisini ölçülebilir rasyonel bulmadığımdan) bunu da hem tablet formunda hem de iğne şeklinde kullandım. Akatizi yapabilir onu da dideral ve / veya akineton ile çözersin. Ben bir faydasını görmedim bu ilacın ama umarım sana yararlı olur, geçmiş olsun..

Prolaktin hormonu yükseldiği için abizol 5 mg kullanmaya başladım eski ilacım rileptid di. Yeni başladık bakalım

Rileptid yüzünden prolaktin hormonu yükselmiş o yüzden abizola yeni başladık

Abizol den fayda gören psikozlu biri var mı yani ben risperdal kullanırken daha hafif diye bunu verdiler ama etkisi azmış baya . yan etkisi de o şekilde

şimdi ilk denemede düşük doz başarısız oldu kötü hissetmelerim oldu yanına bu sefer risperdal eklendi 1mg ama aşırı uyuşturuyor risperdal kafam allak bullak.

şimdi doktor da bıraktırıcak risperdali bu ay sonunda tekrardan abizol tek başına çare olabilir mi doktor dedi gerekirse 15mg abizolü vericem onunla devam edicen diye..

@kara duman merhaba bilginiz var mıdır acaba

Son düzenleme:
@republix, Benim oğlum Atipik pisikoz için uzun süre kullandı 10 ve 15 mg olarak fayda gördü sesleri tamamen kesmedi ama azalttı tamamen kesmesi için doz 20 mg üstüne çıkarılınca vucüd dozu kaldıramadı düzeleceğine daha kötü oldu onun için başka ilaca geçildi.

Yan etkisi az olan bir ilaç fayda gören çok kişi var ama çok ağır vakalarda başka ilaçlar kullanılıyor pisikiyatri ilaçlarının etkisi kişiden kişiye çok değişiyor onun için denemekten başka yol yok ve gerçek etki için en az 4-6 hafta gerekli.

@kara duman,

çok teşekkür ederim yani gerçekten yanında bir ilaç olmadığı zaman hiçbir uyuşukluk hissetmiyorum ama dediğiniz o süreleri bekleyemedim maalesef abizol de ve hemen ek ilac verdiler şimdi 1 ay sonra risperdal kesilcek sadece abizol 10 veya 15mg kalıcak inşallah sorunsuz giden ilacı bulabilirim.

Ben 30 mg kullanıyorum ve ben takıntı ilacı olarak biliyorum.

Abilify kullanıyorum, sanırım aynı etken maddeye sahip. Yan etki olarak akatizi en kötüsü, doktor bunun için ilk başlarda Akineton vermişti. Yerimde duramıyordum, sinir bozucu bir huzursuzluk oluyor bacaklarda, sürekli hareket etme ihtiyacı hissediyorsun.

@smurf,

psikoz hezeyanı kesiyorsa sorun yok açıkcası gerçekten rileptid gibi uyuşturmuyorsa kafayı

@republix, Onu bilmiyorum, sanırım bana takıntılar için verildi. Şu an takıntılarımın birçoğunu aştım diyebilirim. Ufak tefek şeyler oluyor yine de.

@smurf,

bende de takıntı düşünceler var açıkcası ama yani sanrı boyutunda olduğu için veriliyor antipsikotik gözü ile veriliyor yani bu ilaç bana inşallah 10mg işe yarar da fazla yüksek dozlara çıkmadan bu işi halledebilirim.

Abizol 30 mg ve mirtaron 30 mg kullanıyorum.En son a tipik psikoz tanısı kondu.Nerdeyse hiç hastalık belirtisi kalmadı bende ama aynı ilaçları 10 yılı aşkındır kullanıyorum.İlk zamanlar bu kadar iyi değildim.
İlaçlar herkeste aynı etkiyi yapmıyor.Denemek şart.

@ASUMAN0,
mirtaron niye veriliyor peki abizol yeterli olmuyor mu sadece

bir de merak ettiğim acaba kafanızda uyuşukluk var mı böyle algılamada zorluk çekiyor musunuz ben risperidon 1mg ve abizol 10mg şu an kullanıyorum salak gibiyim söylenenleri 2letiyorum falan çok kötü yaptı beni mayıs ortasına kadar dayanmam lazım sonrasında risperdionu kesicek doktor 10 veya 15 mg ye çıkarıp dozu sadece abizol ile devam ettirmek dedi sana amacım

@rebublix
Evet abizol yeterli olmuyor.Sadece abizol kullanınca depresyon oluyordu bende.Aslında 3 ilaç kullanıyorum.Bir de gyrex kullanıyorum.O da uyku için.
Biraz sersemlik ve anlamama olayı oluyor ama o da fazla değil.Olabileceğim en iyi durumda sayılırım.

@ASUMAN0,

Anladım abizolün getirdiği negatif yan etkileri antidepresan ile çözümlüyorsunuz bana nedense doktor yazmıyor antidepresanında sanırım psikozu arttırma durumu varmış
bir süre böyle devam edeceğiz dedi ben de antidepresanı sırf sosyal fobi için istemiştim ama ne yazık ki şu sıralar yazmıyor vardır bir bildiği diyerek geçiyorum..

@republix, Evet antidepresanların pisikozu tetikleme durumu var şu an oğlumda biz bunu yaşıyoruz.
Bırak biraz negatif etki olsun pozitif etkiler hiç tahammül edilecek gibi değil doktorunu dinle.
Biz invega 9 mg pozitif etkileri sıfırlamıştık negatif etkiler için 25 mg olarak kullandığı selectra (kendisi antideprasan oluyor) 50 mg çıkardı doktor deneyelim diye denemez olaydık
bütün pozitif belirtiler daha şiddetli olarak geri geldi şu an 12 mg invega bile kesmiyor sesleri.

haklısınız ama sosyal fobi olduğu için bunun için de tedavi olmak istiyordum sanırım bu biraz gecikecek ya da hiç tedavi olamıyacağım pozitif belirtiler çıkmayacak düzeyde doz verse de iyi olurdu aslında.

@republix, Antideprasan harici ilaçlarda var negatif belirtiler için mesala doktor bize lithuril verdi kendisi bipolar için kullanılan bir ilaç ama inatçı deprasyon ve benzeri şikayetler içinde kullanılıyor ve pisikozu tetikleme durumuda yok.

@ASUMAN0, Mirtaron (Muadili olan Remeron sanırım piyasada Mirtaron kalmadı artık) zaten uyku için verilmiyor mu? Neden ekstra bir uyku ilacı daha verildi?

@republix
Ben 10 yılı aşkındır mirtaron kullanıyorum.Ben de hiçbir pozitif belirti olmadı.

Smurf kardeşim
Ben daha 2 ay önce aldım mirtaron ilacını.Ne zamandır piyasada yokmuş.Yok mu şu an piyasada yani.Bana uyku için gyrex verdiler.Mirtaron depresyon ilacı.

Son düzenleme:
@kara duman,
o halde sosyal fobi için de yararlı olan bir hap olabilir psikozu tetiklemeyen ama doktoru dinlemeye devam etmem lazım terapiye gidicem mecbur.

@ASUMAN0,
Anladım muhtemelen bende risperidon ağırlık yapıyor o olmasa abizol 30 bile olsa uyuşukluk yapacağını sanmıyorum fazla öyle bir ilaç değil gibi geldi fayda zarar konusunu bilmiyorum tabii..

@ASUMAN0, Ben kalktı diye biliyordum pardon. Ben Remeron'u yani Mirtaron'un muadili olan ilacı uyku için kullanıyorum.

@smurf
Remeron u biliyorum.Bir ara bende remeron kullanmıştım.Evet mirtaron remeron un muadili dolayısıyla ana maddeleri aynı ama yan maddeleri değişikti sanırım.Psikolojik bir etki mi yoksa gerçek mi bilmem ama sanki mirtaron bana daha iyi geldi.
Her ilaç herkeste aynı etkiyi yapmıyor.Abizol,mirtaron ve gyrex kombimasyonu bana iyi geliyor ama bir başkasında kötü etki de yaratabilir.Allah hepimize acil şifalar versin.

@ASUMAN0, Bence psikolojik değil, ben Mirtaron'u kullanırken iştahım daha iyiydi ve daha rahat uykuya dalıyordum. Remeron'da uykuya dalarken sıkıntı oluyor, tarif edemediğim bir huzursuzluk oluyor ama her zaman değil. Halen piyasada olduğunu öğrenmem iyi oldu, doktoruma bu ilacı yazdıracağım ben de. Piyasada artık bulunmuyor diye sürekli Remeron yazdılar.

Abilify olarak kullanıyorum. Yan etki bakımından kullandığım en iyi ilaç. İştahı diğerleri gibi açmıyor, donukluk, uyuşukluk yapmıyor. Ama artık etkisini görememeye başladım. 30 mg'ye geçtik ama değişecek muhtemelen.

Üst Alt