Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%81 oranlı raporla araç almak için ehliyetimi engelli statüsüne dönüştürmeli miyim?

Linkinpark50

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
2
Merhaba beyler bazi konular gordum ama gunden gune degisiyor biliyorsunuz bazi olaylar sormak istediğim su
2021 yılında saglikli iken ehliyet aldim b sinifi manuel lakin 2022 de hastaligim basladi kötü huylu beyin tümörü + nobetsiz epilepsi totalde basvururken otv indirimi vs basvurmadim sadece sağlık raporu aldim suresiz %81 suan sormak istedigim su b sinifi ehliyetimi engelli ehliyetine nasil çevirebilirim bir yandanda amacim otv muaf arac almak bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Birde şunu soylemek isterim herkez farklı birsey soyledi kimi kursla gorus kimi emniyet yani aklım cok karisti

@Linkinpark50, Geçmiş olsun, ÖTV muaf araç almak istiyorsanız rapor oranınız %90 veya üzeri olması gerekiyor. Bu şekilde rapor alabilirseniz mevcut B sınıfı ehliyetinizi değiştirmeye gerek yok.

%90 aşağısı oranlı raporla ÖTV muaf araç almak için ortopedik engeliniz olmalı ve tertibat kodu olan ehliyetiniz olması gerekiyor. Yazdığınız hastalıklarda ortopedik bir rahatsızlık görünmüyor, ehliyetinizi değiştirmeniz halinde bu seferde raporda ortopedik engel olmadığı için araç alamayacaksınız.

Üst Alt