Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%50 ağır Engelli raporumla refakatçiye İstanbul Kart alabilir miyim?

bulnes

Aktif Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.
Dün tesadüfen farkettim.
İstanbul kart için;
[FONT=system-ui]Engelli raporunda ağır engelli kısmında evet yazan ve %50 engel oranı olan vatandaşlarımız kendileriyle birlikte yanında bir kişiyi de ücretsiz taşıyacak olan Engelli refakatli kartı alabilirler.
[/FONT]
deniyor. Bende işitme engelli olarak %50 ağır özrülü ve sürekli rapor sahibi olarak eşime refakatçi kart çıkarttırabiliyormuyum?
Yani bedensel özürlülüğüm olmamakla beraber işitme engellilere de veriliyor mu demek istiyorum.
Ve anladığım kadarıyla refakatçi kartınıda tek başına kullanamayacak. Benimle beraber olursa kullanacak tek başına gideceği zaman normal İstanbul kart kullanacak.
Bu durumda olan veya bilgi sahibi arkadaşlar vardır.
Yardımcı olurlarsa sevinirim.

bulnes doğrudur bende kronik olarak %90 ağır engelli raporum var tek binerken otobüse 2 defa basıyorum bir defa bastığım da iptal oluyor , refakatçi yanında olsada basması yasak sen basicaksin

Ben yıllardır refakatçim yanımda yokken tek basıyorum kartım iptal olduğu yok kartımda refakatçi li refakatçim yanımda olduğu zaman da kartımı refakatçi me veriyorum 2 defa basıyor sıkıntı yok yanimuhammed7928

Üst Alt