Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yıl dolmadan aracın pert olması durumunda yeni araç alabilir miyim?

_JoKeR_

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
13
1 ay önce aldığım aracımla kaza yaptım büyük bir ihtimalle perte ayrılacak, perte çıktığı zaman yeni araç alınabiliyormuş sanırım, böyle bir olayı yaşayan arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

Bildiğim kadarıyla perte ayrılması durumunda yeniden ötv indirimli araç alamazsınız. Tekrar 5 yıl beklemek zorundasınız. Şayet hurdaya ayrılırsa ozaman alabilirsiniz. Sigorta şirketinizle anlaşın ya tamir etsinler ya da hurdaya ayırsınlar.

Aracın kaskosu var mı öncelikle bu önemli eğer aracın kaskosu varsa alabilirsin Perte çıkardılarsa

Süreç yeni tamamlandı aracı aldığımdaki fiyatı ile güncel fiyatı arasında 300 bin tl fark vardı. pert olması için fatura kesimi üzerinden fiyat verildi kabul etmedim o yüzden araç tamire gidecek. 600 bin tl hasar kaydı olan araca 2 ay önceki fiyattan para önerildi. kaskomda yeni değer klozu olduğu halde güncel piyasa fiyatı kabul görmedi. burda bilinmesi gereken pert değil HURDAYA çıkması lazım aracın yoksa yeni araç alınmıyormuş vergi dairesi ile görüştüm hurdaya çıkması lazım dedi. Umarım başınıza böyle bir şey gelmez ama gelirse de bu şekilde oluyor.

@_JoKeR_,

Geçmiş olsun Allah can sagligi versin. konu dışı olacak bir kac sey sormak isterim. Arac kimin adinaydi, tertibatlimiydi, kim kullanıyordu? Birde hangi kasko şirketiydi. Tesekkurler

@Nicsizz,
çok teşekkürler. benim adıma, özel tertibatlı, ben kullanıyordum, türkiye sigorta

@_JoKeR_,

Teşekkürler. Benim eşimin aracıda tertibatli son çıkan yönetmeliğe göre sadece kendisi kullanabiliyormus. Aslında benimde aynı şekilde elden tertibatli araç kullanır raporum ve aynı kodlara sahip ehliyetim var ancak eşimin aracini kullanamıyorum. Kaza aninda eger kullanici arac sahibi degilse kasko ucret odemiyormus. Ondan bilgi almak istedim. Tekrar geçmiş olsun

Üst Alt