Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 SGK ödemelerinde Sonda-TAK farkları kaç TL olacak?

besalti20

Aktif Üye
Konular
291
Reaksiyonlar
5
11 Mart 2024: İki aylık Hi-slip sonda reçetesi için 2600 TL ödedim (bkz)

Herkese selamlar...

Sonda alımlarımızda ki ödediğimiz farklar maalesef ortada.Acaba yeni yılda Yine ve ne kadar ödeme alınacak bizden.3 Ocak'tan sonra sanırım netleşecek enflasyon netleştikten sonra. Bu konuda ne düşünüyorsunuz.?

besalti20

Dün 360 adet hi slip için 1250 tl fark ödedim. Henüz yeni yıl zamları gelmedi ama. 2 ay sonra ne olur allah bilir!

selamlar abi. Normalde SGK ödemeleride zamlandı. 3 Ocaktan itibaren. Neden yansımadı ilginç. 10 ocakta ben sonda alacağım umarım o zamana kadar zamlar yapılmış olur.

besalti20

Farkın 2000 tl'ye yaklaşmasını bekle. Her şey en az %50-100 artmışken sonda fiyatlarının artmaması mümkün değil.

OturanBoğa

Eski medikalcim 1700 tl demişti, değiştirdim istanbulada bir medikalcıyla anlaştım Hı slip için 1350 tl kargo dahil.

2 gün önce Hi-Slip Plus sonda için 1250 tl fark ödedim, en azından ocak ayı içinde sgk ödemelerine zam yapılırsa belki bu fark biraz azalabilir.Şu an için sanırım devlet 2000 tl ödüyor, sondalar 3250 tl tutunca aradaki farkı ödüyoruz.

Shadow007

daha sgk zam yapmadı. 2-3 ay sonra belkı, beklıyoruz hepımız. 1500 ödedım

Merhaba,

Homecath sonda için 1000 TL fark ödemesi yapıyorum son 3 alımda bu şekildeydi. İlgili kişiler olarak hep birlikte fark çıkmaması adına ilgili kuruma talepte bulunsak bir değişim söz konusu olabilir belki bilemiyorum.

Dün aldım hı slip için 1500tl dendi Türk markası varmış ona 700tl denildi deneme amaçlı bu ay ondan istedim bakalım nereye gidecek bu durum belli değil iyiye gitmiyor o kesin Bülent hocam..

Dün 360 adet hi slip için 1250 tl fark ödedim. Henüz yeni yıl zamları gelmedi ama. 2 ay sonra ne olur allah bilir![/QUOTE]

Bu ay içerisinde sonda alımında bulunan oldu mu? Hangi markaya ne kadar fark istenildi sizlerden..

NÖROLOJİ RAPORU HASTA BEZ ÇIKARDIK OCAK 22 SİNDE HASTA ENGELLİ MAAŞ ALMAKTA PARA HESABINIZA YATACAK DENİLDİ HANGİ HESABA OTOMATİK OLARAK ENGELLİ KARTTA MI BİLEN YARDIMCI OLABİLİR Mİ

@idosente

23 OCAK ÇIKARDIK RAPORU ENGELLİ MAAŞI AYIN 8 İ BAKTIK E DEVLETTE GÖZÜKMÜYOR BEZ PARASI NET YATAN ENGELLI MAAŞ TEK VAR

idosente

HASTANE SAĞLIK KURUL BAŞVURUP RAPORU ALIP BAŞKA İŞLEM YAPMADIK BEZ PARASI HESABINA MAAŞ KARTINA YATACAK DEDİ O KADAR

@HOŞCAKAL,
Mart ayında yatar büyük ihtimalle 45 günlük ödeme yatmazsa SGK yı arayıp sorabilirsiniz. Bir kaybınız olmaz günlük hesap ediliyor zaten bez parası. Birde sigorta kimin üzerine engellinin kendi sigortası ise onun hesabına yatar, babanın veya annenin üzerinden sağlıktan faydalanıyorsa annenin yada babanın hesabına yatar.

Biz ilk başvurduğumuzda SGK ya gidip yada e-devlet ten başvuru yaptık 1.5 yıl önce şimdi sistem değişti mi bilmiyorum siz en iyisi bağlı olduğunuz SGK yı arayıp sorun orada görünür bez parası için talebiniz olup olmadığı.

Şu anda 1250 tl fark alıyor medikalcim 2 aylık hi slip için. Ama şehir dışına gönderirse +kargo tabii.

@OturanBoğa,
BEN SEHIRDISINDAYIM BANA GONDERIRSE RAPORLARIMA BAKSIN. UYGUNSA KARGO DAHIL NE KADAR OLACAK ABİ.

@besalti20,

Şehir dışı prosedürü bilmiyorum:

Aydın Medikal: 0 532 714 23 97
Comfort Medikal: 0 532 791 57 61

son 3 senedir hi-slip sonda kullanıyordum. Son 3 ayda 2 kere enfeksiyon geçirdim. Ayrıca gelen Hi-Slip sondalarda patlattığımız su kısmı aşırı bir patlama ile sondayı da yırtıp kenarlarından su fışkırmasına sebep vermeye başladı. Medikalcim sağolsun bir çok marka gönderdi test etmem için.
Tiboocath hoşuma gitti.
Hi-Slipe en yakın Primacatch markası var ama zaman zaman kayganlaşmasında problem yaşadım özellikle çıkarken
MiyaCatch sonda vardı antibakteriyal ama 45 saniye beklemek gerekiyor kayganlaşması için gün içinde dışarıda vs ciddi sorun oluyordu.
Tibocatch sonda da fark ücreti çok az çıkıyor şu an hi slip ile vedalaşma zamanı geldi.

Merhaba ben 6×1 12 numara sonda kullanıyorum. 2 ayda bir düz 2 bin tl ödüyorum medikalciye. Dün gittim ve bana firmadan gelen mesajı gösterdi fiyat 'güncellenmiş' ama daha ne kadar zam geldiği yazmamış haber vereceklermiş. Tahminim 2500 tl olur. Siz ne kadar ödüyorsunuz?

@halil385,
Su paketini patlatırken sonda paketinin de patlaması sorununu engellemek için su paketini patlatmadan önce sonda paketinin boştaki en uç kısmını kıvırıyorum. Bu problemi %99 engelliyor.

Bez raporu bu ayın 23'ünde bitiyor. Bugün hesaba 336 tl yattı. Raporu yenilediğimde otomatik olarak ödeme devam eder mi yoksa bir işlem yapmamız gerekiyor mu? Rapor yenileyenler varsa cevap verirse sevinirim.

@HOŞCAKAL, Daha önce bez paraları eczaneye yatıyordu. Geçen yıl gelen düzenlemeye kişiye yatmaya başladı. Ama bu direkt maaş hesabımıza gelmedi. Önce internetten sgk bez ödemesine başvurduk. Burada bilgi sahibi arkadaşlar başvuru yapılacak adresi yazmıştı. Bez parası kişinin kendisine mi yoksa yakınına mı ait bu tarz bilgiler istenmişti. Sonrasında başvuru onaylandı ve kişi adına PTT ödemesi çıktı. E devletten bu ödemeyi maaş hesabına aktardık. Yani ilk başlangıç böyle olmuştu. Ama o zaman eczaneden kişiye dönüş olduğu için böyle oldu. Şimdi farklı olabilir. Siz yinede e devlette şahıs ödemeleri başlığıyla bir kontrol edin.

Son düzenleme:
selamlar abi. Normalde SGK ödemeleride zamlandı. 3 Ocaktan itibaren. Neden yansımadı ilginç. 10 ocakta ben sonda alacağım umarım o zamana kadar zamlar

An itibarı ile 2 aylık Hi slip sonda için 2600 tl fark ödedim. Hayırlı olsun. Tüm akp'lilere emekleri için teşekkür ederim. Çok çok güzel oldu. Ooooh, ooooh, ooooh!

2 gün önce medikalcim aradı,1300 tl lik Hi-slip sonda için fark 2600 tl oldu dedi, sgk herhangi bir artış da yapmamış henüz, homecath sonda var elimde o da 400 tl fark vardı bu ay 1000 tl oldu dedi, bu seferlik homecath deneyeyim bari dedim,5 yıldır omurilik felçliyim,ilk defa sonda markamı değiştirmek zorunda kaldım, herşeye zam gelirken sgk hala uyuyor.

Üst Alt