Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 Nisan ayı 2022 aylıklarının ödemesi?

derbeder47

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
9
2024 Nisan ayı engelli maaşları ptt kurum ödemelerinde güncellenmiştir bilginize...

ben ayın yedisinde alıyordum erken vereceklerine tersine
daha geç tarih atmışlar ödeme tarihi 8 Nisan gözüküyor

Benim maaşım yeni bağlandı PTT kurum ödemelerinde 4196 TL görünüyor başvuru tarihinden itibaren alındığı için 2 maaş ödemesi bekliyordum neden böyle oldu?

@derbeder47,

Ya bunlar dalga mı geçiyor bizle, sanki bana adam akıllı para veriliyor gibi birde geç mi veriliyor,
Ayrıca bize niye bayram ikramiyesi yok ya

Sosyal yardıma ikramiye olmaz losy

@Mkurt6542,
Başvuruyu takip eden ayın biri ile baslar.

@(ben),
Şubat ayı içerisinde başvuru yaptım mart ayında onaylandı nisanda ilk ödemeyi alacağım. Mart ayının ödemesini de almam gerekmiyor mu? Sosyal yardım sorgulama ekranında ücret görünmüyor sonradan güncellenir mi yoksa PTT ödemelerinde görünen maaşı mı alırım?

Sosyal kart resen kapatma e devlet de PTT kurum ödemelerinde böyle yazıyor ödeme 3 tl yazıyor ? Bu ne demek bilgisi olan var mı ?
SOSYAL KART RESEN KAPATMA MERKEZ ÖDEMEDİĞER KURUM ÖD.27/03/202427/03/202730

engelli maaşı ödeme günüm 8 Nisan idi saat gece 0000 dan
sonra yattı ve çektim bilginize...

Merhabalar Martın 18'inde başvuru yapmıştım.(2022 aylığı)
Geçen cuma(Nisan 5) başvuru yerine "devam ediyor" yazısı çıktı.ilk defa bu yardımı alacağım,ptt hesabım yok.
doğum yılımın son rakamı 2,ayın yedisinde edevletten kurum ödemelerine geçer diye düşündüm,ama hala gelen giden yok.
Tecrübeli arkadaşlardan yol göstermelerini rica ediyorum.

@halo35 büyük ihtimal siz mayısta toplu alırsınız diye düşünüyorıum
yetişmemiş olabilir yarın bir postaneye gidin öğlene kadar açık diye biliyorum
ordan teyit edersiniz yatan para varmı yok mu diye ama sosyal yardım
kısmında devam diyor yazıyorsa ve para gözükmüyorsa dediğim gibi mayısta
toplu alırsınız

@derbeder47,

Edevlette gôzükmediğine göre yarın pttye bakmanın bir manası olmaz herhalde,dediğiniz gibi bizim iş mayısa kalmış olabilir,ilginize teşekkür ederim.

@halo35,

slm sen vgm den 2022 ye geçmiştin değil mi bende 2022 ye geçmek istiyorum ama buradaki vakıf once vgm yi iptal et sonra başvur diyor bende siz onaylarsanız vgm yi iptal edeyim diyorum 2- 3 ay maaş alamam eğer vgm yi iptal eersem kiramı nasıl ödeyeceğim diyorum. sana sorum şu senin nasıl oldu geçiş sürecin vgö den 2022 maaşoma

Selam arkadaşlar ben Vakıflar Genel Müdürlüğü maaşından çıkıp 2022 aylığına bağlanmak istiyorum da süreç kaç ay sürüyor kaç ay içinde maaş bağlanır cevaplarsanız sevinirim

ben vgm muhtaç maaşını iptal ettirdim bir hafta içinde iptal edildi
sonrada engelli maaşınıa başvurdum bir ay içinde engelli maaşım
bağlandı sonrada toplu maaş aldım benim hiç kaybım olmadı

@derbeder47,

tşk ederim ben 2-3 ay bekletirler vakıfda diye korkum var kirada oturuyorum çünkü O zaman vgm maaşnı ı aldıktan birgün sonra iptal ettirip baş vurayım vakıfa

@Barda5 arkadaşım sende bıktın değilmi vgm maaşından çünkü günü belli değil en iyisi 2022 engelli maaşı almaktır en azından emekli maaşı gibi 10 gün önceden yatırıyorlar sonrada ödeme günün hangi günse o zaman gece yarısı hesaba geçiyor dedim ya benim hiç kaybım olmadı bu arada hayırlı olsun

@derbeder47,
Aynen tşk ederim bu ay vgm maaşını aldığımda vakfa başvuracağım rapor fotoğraf başka birşey istiyorlar mı ?

@Barda5 benden hiç bir şey istemediler çünkü daha öncede 2022 engelli maaşı alıyordum sonra vgm ye falan geçtim tekrar 2022 engelli maaşına geçtimdaha önce dosyam olduğu için bir şey istemediler genede siz engelli raporunuzu kimlik fotokopinizi yanınızda götürün benim süreç yanlış değilsem bir ay bile sürmedi tabi ama yetişmediği için ben 2 aylık toplu para almıştım inşaallah sizinde çabuk bağlanır

@derbeder47,
tşk ederim

slm bir sorum daha olacak dı 2022 aylığı ptt ye yatıyor ptt kart dan çekiliyormu (Aile destek için verdikleri kartdan ) yoksa ptt de hesap mı açmak gerekiyor Birkaç aya kadar icralık olabilirimde o yüzden soruyorum :) :) icrayı kaldırmak biraz zaman alıyorda kirada oturuyorum icranın kalmasını bekleyecek zamanım olmayacak :)

Son düzenleme:
@Barda5 benim maaş bağlanınca ben ptt ye gidip sosyal kart çıkardım
engelli maaşım herzaman sosyal karta yatıyor benimde borçlarım var
ama bizim engelli maaşlarada zaten haciz konamıyor

Onu biliyorumda vgm nin bankasını biliyorsun o icrayı kaç ayda kaldırtabilecem bilmiyorum o yüzden bir an önce anla işte. Ptt kart var bende. Pttbank hesabı olsaydı o da banka gibi sorun çıkabilirdi icra kaldırmak bankadan uzun sürüyor yazışma belge vs vs.

@Barda5 tamam anladım zaten ptt sosyal kartın var sosyal karta yatar maaş

Son düzenleme:
Üst Alt