Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme/Tercih Klavuzu

RssCip

Üye
Konular
48
Reaksiyonlar
8
EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı
DUYURU

(10 Ocak 2024)

2024-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2024-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 10 - 19 Ocak 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri 10 Ocak 2024 tarihinde saat 15.15’te başlayacak ve 19 Ocak 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2024-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

EKPSS TERCİH KLAVUZU:>>> https://www.osym.gov.tr/TR,29098/20...-yerlestirme-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html

merhabalar, lisans mezunu fizyoterapistim. memur olarak atandıktan sonra fizyoterapist olarak atanabilir miyim ? bilgisi olan arkadaşlar cevap yazar açıklarsa çok sevinirim.

siralama ve tercihlerde nelere dikkat etmeliyiz?

Merhabalar, ortaöğretim olarak sınava bu sene gireceğim. Denemelerden 73 alıyorum. Kazanma olanağım nedir? Rahatlıkla yerleşebilir miyim?

fztyener
Puan bir kez kullanılabiliyor. Yeniden atanmak için tekrar sınava girmeniz gerekiyor. Ve evet memur olarak atanabilirsiniz

Herkese hayırlısı olması dileğiyle , umarım herkes istediği şehire atanır.

Tercih sonuçlarının açıklanması muhtemelen 1 - 1.5 ay sürecektir.

O kadar sürer mi ya? Ben Şubat başı gibi açıklanır diyordum kendi kendime. :)

Herkese hayırlı olsun, umarım herkes istediği yerlere yerleşir. Bu süreç zarfında site kapalı olduğu için pek fikir alışverişinde bulunamadık maalesef.

Merhaba

Geçen sene %40 engel oranına sahip sağlık kurulu raporu aldım. Ekpss ilk başvuru için sınav başvuru tarihinden önce yapmam gereken bir şey var mı? Tüm evrak ve engel raporu oranının belirtildiği sağlık kurulu raporu başvuru tarihleri arasında mı teslim edilmesi gerekiyor?

Merhaba,
2024 EKPSS atamasında ortaöğretim hizmetli kadrosunda taban puanlar 88.85854'e düşer mi? Çünkü benim ortaöğretim zihinsel puanım 88.85854'tür. Sıralamam 139'tur. Branş bazında sıralamam 3'tür.
Atanma şansım var mı?

Ekpss kura

Arkadaşlar bu fotograftaki tarihlerde sadece ilkokul mezunlarinin kurasi mi olacak , ekpss ye girenlerin tercihleri mi yapilacak anlamadim.

Beni bugün aradılar, güvenlik soruşturması bitmiş ancak birkaç evrak daha istendi ek olarak.

@Nur Demir hocam merhaba. mesela öğretmenlik tercihi yaptık fakat öğretmen olur raporunda pürüz çıktı. Atama iptal edildi. Yine aynı puanla memur atamalarına başvuru yapabilir miyiz? Bende puan tek sefer kullanılabilir diye biliyorum ama bazı arkadaşlar ısrarla başka atama dönemi olduğu için olur diyorlar. Bu durumu nasıl kesinlestirebiliriz?

@testertr,

ÖSYMyi arayın hocam. Puanı bir kez kullandığınızda tekrar kullanamıyorsunuz. Örneğin ben ilk atamada memur oldum sonraki atamada puanı kullanamadım. Sonra tekrar sınava girdim ve başka bir kuruma başka bir nitelikle atandım

bunun cevabı ösym sitesine girin ekpss son tercih klavuzunu açın okuyun , cevap burada değil orada.

Üst Alt