Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 sene önce yurt dışından aldığım aracı kime nasıl satabilirim? [Soru]

atama

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selamlar.2 sene önce yurt dışından araç getirsim bmw 3.16 ia.aracı başka bir engelli arkadaşa satmak istiyorum.gerekli prosedür nedir.teşekkür ederim.

durumun iyiyse bana taksitle satabilirsin... birazda fiyat düşürürsen ne güzel olur wallaha.

bilgi

aracınızı ancak engelli birisine satabilirsiniz. Çünkü henüz 5 yılı daha dolmamış.

Engelli birine, Ankara Naklihane'den de onay almak koşuluyla satış yapabilirsin. Donanım değişecekse, alıcıya uygun donanım da usulüne uygun olarak takılmalı.
Ayrıca, aracını alan kişşi aracını isthalatın üzerinden 5 yıl geçmeden sakat olmayan birine satamaz. 5 yıl dolduğunda vergisini ödeyerek sakat olmayan birine satabilir. İthalatın üzerinden 10 geçtiğinde ise araç vergiden düşer.

atama kardeş arabn nsıl biey kaca vercen yaww
haberimiz olsun nerden yazıyon biraz anlat bakalım arabanı

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam satın alan arkadaşta ithal izin belgesi almalı ve tertibat farkı olursa aracının tertibatı satın alan arkadaşa uygun hale getirilip bu değişim onaylanmalı...

Gerçi sen sağ veya 2 ayak engelliysen satın alacak arkadaşta sağ veya 2 ayak engelliyse tertibat farkı olacağını sanmam... Gümrüğün şart koşacağı tertibat ve araç "Elden gaz/fren tertibatı ve otomatik vites araç" olur...

Bu arada sen de yeni araç ithal etmek istersen sattığın araç üzerinden 5 yılını doldurmalısın...

teşekkürler

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
bir sorum olacak.ben aracımı başka bir engelliye sattım diyelim.bu sefer başka bir engelli arkadaştan almak istiyorum bu mümkün mü?

araban 3.16.ia

93 model
121.350 km
4500 euro yal almıştım.
1500 ytl zaavoli sıralı tüp takılı.

Yurt içinden alınmış (ithal edilmemiş) ise, alabilirsin. Yurt dışından alınmış ise, satın alamazsın.

Üst Alt