Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1,5 yaşında çocukta soğuk havale/epilepsi nöbeti sonrası ataksi belirtileri..?

brkaras

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar,

Ben bu foruma arkadaşımın çocuğunun geçirdiği hastalıkla ilgili bilgi almak için katıldım.

Arkadaşımın 1,5 yaşındaki kızı banyo'dan çıktıktan sonra kasılma, gözlerin kayması, nefessiz kalması gibi havale benzeri bir durum geçiriyor, 15-20 dakika içinde hastaneye yetiştiriyorlar sonrasında ateşi 41 dereceye kadar çıkıyor, yoğun bakıma alıyorlar, serumlar ilaçlar derken hayati tehlikeyi atlatıyor, sonra çocuk nörolojisi olan eğitim araştırma hastanesine sevkediliyor, orada da serumlar, kan testleri vs. çocuk biraz kendine geliyor ancak kendine geldiğinde gözlerinin boş boş baktığını ve el ayak koordinasyonunun da sıkıntılar olduğunu görüyorlar, yürürken bacakları birbirine çarpıyor, biberonu ağzına götüremiyor kafasına çarptırıyor, kucağa aldıklarında kafası arkaya düşüyor vs. Bunun gibi benzer durumları yaşayan, gören, bilen arkadaşlar var mıdır? Bu durumun tedavisi var mıdır? Bu durum kesinlikle ataksi midir? Eğer tedavisi var ise ne tür tedaviler uygulanıyor? Tedavi sonrası %100 iyileşme gerçekleşiyor mu? Eğer %100 iyileşme gerçekleşmiyorsa, iyileşmeyen kısımlar nereler oluyor? Yani çocuğu ve ailesini nasıl bir hayat bekliyor? Yaşayan, gören, bilen varsa, yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler, Allah razı olsun, hastalara ve hastası olanlara Allah'tan acil şifalar diliyorum.

merhaba brkaras

kızım şu an 8 yaşında buna benzer durumlar yaşıyor depakin şurup alıyor 200 cc sabah 200 cc aksam isterseniz size telefonumu verebılırım uzun uzun sıze yada arkadasınıza anlatırım durumu burdan yazsam destan olur

Üst Alt