Sayfa 1 / 18 1234511 ... SonSon
Toplam 263 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    derya_1986
    Misafir Üye
    derya_1986 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir engelli olarak evlilik konusunda nasıl düşünürsünüz?
    Tercih olarak engelli mi yoksa engelsiz mi dersiniz?
    Aslında ben bu konuda iki ağır engellinin evlenmesine karşıyımdır. Çünkü hayat çok uzun ve çileli bir yoldur. Bu yolda evli olan eşlerin, birbirlerine destek olarak hayatlarını sürdürmeleri çok ehemmiyet arz eder. Aynı yastıkta bir ömür paylaşılacak kişiyle, sürdürülmesi düşünülen hayatta insanların birbirlerini tamalayarak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarıda mutlu olmak için çok önemlidir.
    İşte bu şekilde düşnüldüğü zaman, Evlilik konusunda iki engellinin evlenmesi eğer birbirlerine destek olarak, hayatı yaşayabiliyorlarsa çok güzel olur diye dşünüyorum.
    Zira herkes evlilikte mutlu olmak için evlenirler. Bu mutlu ortamı sağlamakta herşeyden evvel güzel bir hayatla başlar.....

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    20

Evlilik: doğru insan bu.... ben bu insanla bir ömür sadık ve mutlu bi şekilde yaşarım dediğim insandır...

Engelli mi? engelsiz mi¿ : Ben o insanı sevdim mi elektrik aldım mı o insan engelli yada engelsiz fark etmez benim için...

Ağır engelli hafif engelli konusuna şu açıdan bakarsak hayatta veya evde yaşanılan sıkıntılar anlamında ağır engelli birinin az engelli veya engelsiz biriyle olması doğru bi karar olur fakat başka açıdan bakarsak birbirini seven ve bu zorlu yolda bu büyük cesareti gösteren insan olunca zorluklar aşılabilir düşüncesindeyim...

Güzel hayatla başlar demişsin bunu ekonomik olarak algılıyorum... elbette bizlerin normal insanlara göre harcamalarımız daha fazla oluyor ekonomik anlamda en az bir partnerin ekonomik özgürlüğü ve karşısındakine rahat bi yaşam garanti etmesi lazım yoksa ekonomik sorunlar aşk ve evlilik hayatına da yansır düşüncesindeyim...

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru insanın engellimi engelsizmi olacağını nasıl seçicen kader işi bu gönül yeri gelir engelliyi sever yerig elir engelsizi sever... ama engeline göre karar verilip sevilmez öle sevgi aşkmı olur...

Üye
    onur3460 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

davul bile dengi dengine çalarmış derler.bir evlilikte ilerki yıllarda sorunlar olmaması için bence engelli insan yine bir başka engelliyle evlenmesi daha doğru olur bu benim düşüncem tabi..

derya_1986
    Misafir Üye
    derya_1986 Avatarı

Şimdide bu seçenek içerisinden birini seçelim “aşık olarak evlenmek.” Başta dediniz ya aşk engel tanımaz. Aşk engel tanımaz tanımasına da şöyle bir tablo düşünelim tekerlekli sandalyede yaşayan iki engelli bir birlerine sırıl sıklam aşık bunların ikisi de başkalarının yardımına ihtiyaç duyarak yaşıyor olsunlar. Bu iki insanın evliliği onların yaşamına mutluluk katar mı?Sorulması gereken soru budur ben ce bu durumdaki iki insanın evlenmesi mutluluktan ziyade kendiyaşamlarını zehir etmekten başka bir işe yaramaz. İki engelli evlenebilir ancak birinden birininin mutlak suretle diğerini idare edebilecek ölçüde sağlıklı olması gerekir.
    Ev temizliği, çocuk bakımı en azından asgari düzeyde de olsa bu işleri yapılabilmesi lazım

Üye
    toprakkaleli Avatarı

Gerçek Adı
    Veli ACI
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derya 1986 çok dogru anlatmışın içimden geçenleri anlatmak istediklerimi anlatmışın

mesala ben tekerlekli sandelyede yasıyom ben baskasına muhtacım birde tekerlekli sandelyede yasayan biriyle evlensem ikimizinde hayatı zehir olur

her insan gibi bende evlenmeyi çok istiyom ama umutsuzum malesef...kim asık olur yada kim evlenmek isterki tekerlekli sandalyede yasayan birini...imkansız bence

Yasaklı Üye
    BaTuR Avatarı

Gerçek Adı
    Burhan
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok uzaklardan gelen bir ses....Aşık olmak eğer günah ise bütün insanlar günahkardır diyebiliriz o zaman!!!Peki aşık insan pişman mıdır? Hayır...Önce birşey saplanır yüreğine sonra yanlızlık (Sensizlik) yüreğini kaplamaya başlar,mutsuz biri ,çünkü o yanında yok,sevdiğinden çok uzaklarda ve bir gün kavuşacağkları anı bekliyolar,sanki ebediyen gitmiş gibi yanlızlığın verdiği acı ve hiç bitmek bilmeyen bir bekleyiş,oysa şimdi yanında olsa kollarıyla onu sarsa, kulağına ^^Seni Seviyorum^^dese....belki de en büyük özlemi budur, kimbilir...oysa giderken bir söz vardı, sakın ağlamayalım demişlerdi ama malesef ikisi de sözünü tutamadı,Hani biz sonsuza kadar mutlu olacaktık? Hani birbirimizi terketmiyecektik? Neden beni tek başıma bırakıp gittin aşkım.? Kaza haberin geldiğinde inanamadım…Herşeye rağmen bu kaza bu engel seni benden uzaklaştrmadı aksine daha fazla bağladı,ben senin yüreğine aşıktım bedenine değil....

Her insan bir engelli adayı değil midir? en büyük aşklar yaşanırken ve bu aşklar yaşanırken iki taraftan biri engelli olursa bu aşk biter mi? eğer bitiyorsa ortada zaten aşk yoktu, şu kadarını söyliyeyim aşk hiçbir engeli tanımaz,engelli veya engelsiz eş adayları için önemli olan beden değil yürek olmalı çünkü kalıcı olan yanlız odur.............

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk engel tanımaz, dış görünüm önemli değil içi güzel olsun masallarını unutalı yıllar oluyor. Hayattan edindiğim acı tecrübeler sayesinde farklı olmanın çok zor olduğunu anladım. Normal iki insan bile bazen tam olarak anlaşamıyorken, engelli olsun olmasın anlaşamadıktan sonra fark etmez, hayat bir şekilde zehir olur.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Valla gönül işi bu engelli engelsiz ayırt edemeyiz.Karşılıklı aynı duyguları yaşıyor ve anlaşabiliyorsak ne mutlu bize,taşı sıksak suyunu çıkartırız,gerisi boş

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

he gönül işi sen secemiyorsun gönül buluyor bulacagını

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: best Mesajı Gör
    he gönül işi sen secemiyorsun gönül buluyor bulacagını
    Yazını okuyanca aklıma gelen ilk söz "gönül bu ota'da konar b*k'ada konar"

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

gönülyarasınında dediği gibi gönül bu kimi isterse onu bulur o yüzden büyük konuşmamak lazım

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kader kısmet bu işler Allah kimi nasip ederse oda nasıl olursa...

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Engellilerin sosyal sorunların yanında 2. sırada gelen sorunlarından biri de ikili aşk ılıskılerı.Ulkemız de ınsanlarımız her ne kadar onemlı olan ruh sevgı deger vs dese de öz'de malesef ki bu boyle degıl.Evlılık veya aşk erkekler ıcın daha kolay ıken bayanlar ıcın daha zor.Erkek bır engellıyle bir bayan evlenmek ıstedıgın de bu kabul gorebılıyor ama nedense bır erkek engellı bır bayanla evlenmek ıstedıgın de yada ılıskı yasamak ıstedıgın de bırcok sorun ortaya cıkartılıyor,engelsız bır erkek engellı bır bayanla ılıskı yasamak ıstemıyor.Her ne kadar "sorun olmaz benım ıcın yasarım"dese de cogunlukla bu boyle degıl.Bır bayan engellı bır bay ıle cok rahat ılıskı yasayabılıyor ama erkek malesef...Malesef boyle bır dengesızlık var.

Eğer olay kultur ve maddı ozgurlugu ele almaksa,

Üniversite mezunuyum,yazarım,danısmanım ve sektorunde öncü bir amerıkan reklam ajansında grafık tasarımcıyım.Yayınlanmıs kıtabım ve bırcok makalem var.Semınerler -röportajaşlar verıyorum.Karıyerım olması gerektıgı gıbı maddı ozgurluk ıse,calısan bır iş kadınıyım kendi paramı kazanıyorum cok sukur ama yalnızım.

Sımdı bu durumda tek bır sonuca varılıyor.Olay ne egıtım ne karıyer ne de somut baska seyler.Olay sadece aşamamışlık,yüreksızlık.

Yürekli insanlarla karsılasmanız dileğimle...

Sevgilerimle...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayça hanım gerçekten okadar güzel sözcükler döktürmüssünüz ki ellerinize sağlık diyorum, ve aynen katılıyorum.

Sayfa 1 / 18 1234511 ... SonSon