Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 69 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yeraltı_86 23 yaşından sonra üniversiteye başlamak gözümü korkutuyor...

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güncel: Kültür Üniversitesi psikoloji bölümünü kazandım
    İstanbul üniversitesi Edebiyat fakültesi bölümleri engellilere uygun mu?

selam arkadaslar yine ben...birsey farkettim ki burda bircok arkadas güzel seyler yazarken ben hep melankolik seyler yazıyorum...hep bir sorun hep bir kararsızlık.Ama napim ben böyleyim.Şimdi yine moralim kararsız ve yine size danısmak istiyorum.Hayatımın son birkac haftası cok değişken gecti.Ben uzun zamandır üniversiteye hazırlanmak istiyorum.Bugün dershanye kayıt oldum.Psikoloji bölümünü istiyorum.Su an 23 yasındayım.Bu sene hazırlansam 28 yasında mezun olacagım.Sizce cok mu gec olcak?Yani eger engelli olmasaydım belki daha az sorun olcaktı ama haliyle herkesten önce kendi düzenini kurmak derdindeyiz hepimiz.tabi ben böle sölüyorum da sankş hersey hallolmusta bir bu kalmıs gibi...tabiki hersey hallolmadı daha eger kazanırsam gidip gidemeyecegim de belli değil.ama eger olurda gidebilirsem..meslegime sahip olmam cok gec olmayacak mı...gerci artık vazgecemem dershaneye kayıt oldum.ama ne bilim...bu sürece baslamadan önce ne kadar heyecanlıydım ne kadar cok istiyordum...yine istiyorum tabiki ama şimdi sectiğim yolun sadece olumsuzlukları aklıma geliyor ve cok korkuyorum...cok tedirginim...sanki bosuna okuyacakmısım ve 40 yasında bile hala düzenini kuramamamıs hala ne yapacagını bilmeyen bir vaziyette olacakmısım gibi geliyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Kesinlikle yanılıyorsun. Zaman geç değil. Aksine, tam zamanı. 23 yaş, 30 yaş nedir ki?! Hem, üniversiteye gitmenin kendisi bizatihi güzeldir. Tadınıçıkaracak bilinçle okumak bi başka keyiflidir.. Tadını çıkar kardeşim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    5

Sirine

OKUMANIN YAŞI OLMASSSSSS
    BAZEN BENDE DÜŞÜNÜYORUM BAKALIM NE ZAMAN O KISMET :lol:
    KORKMA CESARETLİ OL BAŞARIRSIN... :lol:
    KOLAY GELSİN

Üye
    Sükût-u Vaveyla Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    K...
    Blog Mesajları
    31

Sükût-u Vaveyla

evet firuzeye katılıyorum :wink: ben halen üniversiteliyim ;sanırım ancak bi aksilik daha çıkmazsa inş.en kötü ihtimalle 27imde öğretmen olabileceğim :roll:

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yeraltı_86

evet oturanbogacım tam da baslık bu olmalıydı...cok saol...evet ama korkuyorum gec olacak diye...sonucta su an calıssam 30 yasında belli bir konuda deneyimim var diyebileceğim...ama üniversite okursam öle olmayacak...30 yasında ben hala deneyimsiz bir psikolog olacagım...bir de cok korkuyorum dıs dünyadan...3 senedir evdeyim...o kadar alıstımki rahata...yani dershaneye gitme fikrini gecen senenin ortalarında almıstım ve o zamanlar atıp tutuyordum...ama yarın gideceğim dershaneye ve o kadar kötüyüm ki...cok korkuyorum cok tedirginim...yanlış bir karar verdiğimi düşünüyorum...uzun zamandır tek basıma olmadım bir yerde...ya tek basıma oldugumda bir sorun cıkarsa ya halledemezsem...ya insanlardan yardım isteyemezsem ...ya kimse yüzüme bakmazsa vs vs vs...
    off

nüans

yeraltı_86...

bence yaşının geç olmasını falan kafana takıp sorun edeceğine, seçeceğin meslek için derinlemesine düşün ve karar ver derim. Kaldı ki yaşın çok çok genç : )
    Branş olarak doğru seçim yaparsan yaşın ve bulunduğun durumun hiç de önemli olmadığını göreceksin...

şekil 1a-----> "BEN" : D

32 yaşında , yüksek lisans öğrencisi...

ruzgargulu

Tadını çıkar bence hiç bir şey için geç değil inşallah kazanacaksın ve gideceksin ve ordada göreceksin ki farklı farklı yerlerden ,kimler ,hangi hayatlar, gelmiş oraya. Birikim olarak gör orayı bilgi birikimine koyacağın bir tuğla olarak gör ,emin ol orda tuğlalar çok kaliteli olacak ve senin yapı çok sağlam .Koparabileceğin her bilgiyi almaya çalış. Sosyal çevre arkadaşlık herşey farklı üniversite hayatında emin ol çok şey öğreneceksin ve sen değişeceksin kendine güvenin artacak.Ve bu güvenle kaç yaşında olursan ol hayata bir noktasından tutunabileceksin.Birde şunu sakın unutma okul hiçbir zaman sana bir anahtar vermez sadece bir maymuncuk verir o maymuncukla kapıları açabilmek senin yeteneğine bağlıdır.

Üye
    Gothica Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Blog Mesajları
    3

Gothica

Hic korkma yeralti

OSS'yi 7.; 8. yilinda kazanip cok gec yasta bitirenler biliyorum

Deneyim senin calismanla ozverinle alakali bisey. Ise erken baslamak deneyimli olacagin garantisini vermez. Ben 21 yasinda basladim ogretmenlik meslegime bi cok zorlukla karsilastim.
    zamanla olgunlasip daha cok tecrube kazaniyor insan.

hele bi basla bakalim sen gerisi gelir :wink:

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yeraltı_86

arkadaslar cok tesekkür ederim destekleriniz için...inanının o kadar iyi geldi ki anlatamam...cok tesekkürler cok saolun...su an yatıyorum ve yarın gidiyorum...umarım hersey hepimiz için iyi olur...tekrar tesekkürler...

gul_gonca

okumanın yaşı olmaz. hem 23 yas çok gec degilki.
    Rabbim içindeki istegi bozmasin. inşallah gelecegin çok güzel olur..
    Herşey gönlünce olması dilegiyle....

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Bahçelievler

gadjodilo

kardeşim şunu bi sor kendine : üniversiteye başlamasan o 4 veya 5 yıllık dönemde ne yapacaksın. mutfakta kansere çaremi bulcaksın? yada atölyede ufomu yapacaksın. öyle yada böyle geçecek o yıllar bişei yapsanda yapmasanda. ama inan üniden soora çok farklı biri olacaksın. 10 kitap fazladan okuduğun için değil, elbette alacağın eğitimi küçümsemiyorum ama daha yoğun bi şekilde hayatın içinde olacağn için. kesinlikle tereddüt etme, benimki yemedi yeseydi 2. yi okuycaktım 25 yaşımdan soora.

Vefat Etti
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz

bayke

bak şimdi af geldi -hiç bir aftan yararlanmamışları da kapsadığından- teeee 1981 e kadar uzuyor.
    gör şimdi üniversitelere ne amcalar ne teyzeler gelecek.

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    AYDIN

LME

hiçde geç değil ben 36 yaşındayım ve imkanım olsa ben bile üniversite okurum.maalesef gençken okumadım.şimdi ise evliyim ve sorumluluklarım var.bence sende evlenmeden diplomanı al. SAĞLICAKLA KAL

aylinjap okumanin yasi olmaz

Okumanin yasinin olmadigina ve olamiyacagina inananlardanim. Okumak gercekten cok guzel, sizi yasama baglar, daha hos gorulu olmanizi saglar. En onemlisi aldiginiz bilgi sizindir kimse sizden alamaz, azaltamaz ve aksine siz cogalta bilirsiniz.

suskunyürek92 re

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence hiç cesaretinikaybetme eğer okumakistiyorsan gerçekten hangimizin yarına çıkma garantisi varki sen 4 yıl sonrasını düşünüyorsun önce birhedef belirle ki senbelirlemişsin sonrada o hedefe varmak için yolaçık gerisini zamana bırak sanaçıkmış olduğunbuyolda başarılar dilerim

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon