Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 108 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dershaneye basladım cuma günü...bu hafta tam anlamıyla baslıyorum....hala içimde acaba yanlış birsey mi yapıyorum düşüncesi var...gerci bugün bu duygu biraz azaldı ama...yine de ne bilim...çünkü dediğim gibi iş hayatına gec gireceğim...30 yasında belki de daha iş tecrübesi olmamıs bir insan olacagım...ayrıca ben bir engelliyim ve aileme ihtiyacım var kendi işlerimi yapabilmek için...dershaneye kendim gidecegim ama onun dısında onlar da benimle erken kalkacaklar benim giyinmeme yardımcı olacaklar...onlarında düzeni bozulacak...evet belki ''onlar ailen seve seve yaparlar '' filan diyebilirsiniz...ama öle değil işte...insan öle düşünemiyor...ayrıca annem sey dedi cuma sabahı kalktıgımda'' bu yastan sonra iş cıkarıyordun kac yasına geldik ''dedi...annem zaten dönem dönem bunu bana cok hissettirir...buna ragmen dershaneye gitmem sanki kendi keyfim için onları yoruyormusum duygusu veriyor...

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç kimseye hayat gümüş tepside sunulmuyor tabi ki bu yolda önünüze engeller çıkacak hayatta hiçbir şey kolay elde edilmiyor aileniz de size bu sıkıntılı günlerinizde ellerinden geleni yapmalılar ki ilerde onlar sizin yanınızda olmayacakları günde kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarınızın üzerinde durabilesiniz belki ailenizin maddi durumu şimdi iyi olabilir ama elinize işinizi aldığınız vakit bütün sıkıntılara değdiğini siz de göreceksiniz ve bugünkü kaygılarınızın ne kadar yersiz olduğunun farkına varacaksınız

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 yaşımdayken hala ilkokul mezunuydum, orta ve liseyi dışardan okudum istanbul üniversitesi mühendislik fakültesi ingilizce kimyayı kazandım 25 yaşımda başladım 30 yaşımda mezun oldum 2003 yılında mezun oldum 5 yıldır çalışıyorum hem çalışıyorum hem evde özel matematik kimya ve ingilizce dersleri veriyorum peki ben deseydim 19 yaşımdayım daha ilkokul mezunuyum oooo benden geçti deseydim bu yıllar gene geçecekti ama elimde ne olacaktı? O yüzden yaşadığın sürece hiçbirşey için geç değildir. Başarılar.

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    11:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen 30 yaşını çoooooook uzaklarda,hiç gelmeyecek bir yaş sanıyorsun galiba yeraltı. göreceksin ki sen 30 lu yaşlara gelince hala birşeyler için çabalıyorsun ve ileriye dönük planlar yapıyorsun. okumak konusunda sıkıntın ailen olabilir ama onlar bunu bişekilde söylenerek de olsa yapacaklar madem, sende kendini boşuna huzursuz etme. sadece yapmak istediklerin konusunda "KARARLI OL" . 30 yaşındada 35 yaşında da başlasan işe geç olmadığını göreceksin. ve geriye bakıp bu endişelerine güleceksin.

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AS21 tebrik ederim seni kardeşim bu azminden dolayı
    gelmek istedigin Yerlere dilerimki en kısa zamanda gelirsin...

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞIM İSTEMEK VE İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR SEN İSTYORSN YOLA GİRMİŞSİN İNŞ ÇOK İYİ OLUR SENİN İÇİN .KÖTÜ DÜŞÜNCELERİ AT KAFANDN ÖNCELİKLE OLUR MU .İŞİNİN BAŞINA GEÇTİĞİNDE SENNLE GURUR DUYACAKLARDIR

Üye
    herdem Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeraltı_86
    Ben üniversitede öğretim elamanı olarak çalışıyorum ve öğrencilerimin birçoğu 85-86-87 doğumlu üstelik 45-50 yaşlarında bile birçok öğrencim oldu ve hiçbir sorun olmadı okulda birbirlerine öğretecek o kadar çok şeyleri vardıki ben çok mutluydum bu durumdan

Üye
    akdenizli Avatarı

Son Giriş
    20.02-2009
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bile arkadaşımız demiş ya okumanın yaşı yok diye git gidebildiğin kadarıyla

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam...dershaneye gidiyorum evet ...garip hissediyorum kendimi...verdiğim kararın gerceklesmemesine o kadar alısmısım ki simdi bu olunca noluyor diyorum bazen...arkadaslar verdiğiniz destekler için cok tesekkür ederim tekrar...belki üniversiteyi hiç kazanamayacagım ya da kazanamayacagım ama en azından hayatımda ilk defa gelecegimle ilgili kendi kararımı verdim ve uyguluyorum...bunu yasamam gerekiyordu...umarım herkes için bu imkan dogabilir...şimdilik sorun yok yani

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeraltı hangi alan kol bölümden mezun olduğunu bilmiyorum ama her ne koşulda olursan ol istediğini yapabileceğin konusunda asla şüpheye düşme...

bu konuda elimden gelen ne varsa sana yardımcı da olmak isterim... tercih konusunda baya iyiyimdir... sözel mezunu adamı inşaat müh.yapmayı başardım desem senin için yeterli olacaktır...

bende yaş itibariyle ünv okumakta zorlananlardan biriyim... 84 lüyüm ve sınıfımda 90 lılar var... garipsiyorum ama olsun... kimsenin bunu taktığı yok.. hatta umimiyetle benden çekiniyor abi diyorlar 8)

yolun açık olsun kardeşim... iyi şanslar... good luck :wink:

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam economist...tesekkürler desteğin için...ama sözel mezunu kişiyi inşaat mezunu yapmana diyecek birsey bulamıyorum...gerçekten çok şaşırdım...ben eşit agırlık mezunuyum ve psikoloji istiyorum...yani senden yardım istersem eger o kadar zorlanmayacaksın :lol: ...hangi üniversitede okuyorsun sen? ben istanbul üniversitesi istiyorum ama bakalım !!! arkadaslar iyiki varsınız

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üniversite 2. sınıftayken abim tıp fakültesini yeni bitirmişti ve sınıf yıllığını evde inceleme fırsatı bulmuşum... beyaz saçlı, yaşı haylice geçkin birisi vardı yıllıkta.. abime sorduğumda aslen diş hekimi olduğunu ve tıp fakültesini de bitirdiğini söylemişti.. o günden sonra okumanın yaşı olmadığını daha iyi anladım..

hayatımızda her yıl kendimizi geliştirdiğimizi düşünürsek bir meslek sahibi olmak ya da bir bilim dalında uzmanlaşmak için okumanın yaşı yok...

sizi anlıyorum.. sizin yaşlarda ben de sizin gibi düşünür, bir yaştan sonra insanın kendini geliştirmediğini ve sadece mesleğini icra ettiğini düşünürdüm.. oysa inanın öyle değil..

üniversiteyi bitirdikten yıllar sonra, 30 yaşıma merdiven dayadığım bir zaman büyük bir heyecanla yeniden öss sınavına girmiştim.. amacım inşaat okumaktı.. olmadı... ama olsaydı okurdum..

henüz 23-24 yaşındasınız bu ne karamsarlık anlamıyorum doğrusu.. umarım istediğiniz psikoloji bölümünü kazanır, üzerine yüksek lisans ve doktora yapar ve belki de akademisyen olursunuz.. hayatta hiçbir şey için geç değil...

40 yaşında mesleki kadrosuna geçmiş birisi olarak size şunu söyleyebilirim ki, kariyer denilen basamakları tırmanmayı aceleye getirenler hep hayatın başarısızlıklarıyla karşılaşmışlardır.. etrafımdaki insanlarda bunun çok örneklerini gördüm..

başarıya odaklanıp sabredenlerden olursanız hayat size mükafatını verecektir...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendini derslerine hedefine kaptırırsan enghelli olduğun bile aklına gelmez.
    Sık sık bu konudaki gelişmeleri bizimle paylaşman çok yerinde olur.
    Zaten piskolji okumayı düşünüyorsun, bizde dertlerimizi seninle paylaşırız .

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar...nasılsınız...ne zamandır giremiyordum nete...destekleriniz için tekrar tesekkür ederek baslamak istiyorum ama arkadaslar ben hata yaptım diye düşünüyorum maalesef...aileme cok yük oluyorum farkındayım...yoruluyorlar artık benimle ilgili işleri yaparken...babamın sırtı cok agrıyor mesela ama dısarı cıkartırken haliyle belini zorlayacak seyler yapıyor...evde beni kaldırımak için bir alet aldık evde rahatım ama dısarı cıkarken iki üç basamak var onları hergün atlatmak zorunda kalıyor...annem deseniz o da yoruluyor...yasları az değil...ama ben kendi isteklerim için onları böle bir hayata mahkum ediyorum oysa okumak yerine calışmayı tercih etmiş olsaydım bunlar olmayacaktı...bakıcı tutardım kendime mesela...onlara ihtiyac olmazdı...hem ben dershaneye gidiyorum diye torunlarını da cok az görüyorlar...cünkü agbimler uzakta oturuyor her zaman görüşemiyoruz...ben dershanye gitmeyip calısıyor olsam oraya tasınırdık sürekli birlikte olurduk onlar rahat rahat torunlarını görürdü...herseyin sebebi olmak ne kadar zor ...hiç ders calısamıyorum...sarhos gibiyim....konusurken annemin yüzüne bakamıyorum...ev o kadar sessiz ki...bir yandan üniversiteli olmak beni cok heyecanlandırıyor...sectiğim meslegin hayalini kuruyorum ve o kadar mutlu oluyorum ki...ama bu psikolojiyle kurdugum hayallere cok uzagım

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hepiniz ne güzel duygularınızı ve sözlerinizi dile getirmişsiniz.virgülüne kadar hepinize katılıyorum.OKUMANIN YAŞI YOK.altıüstü 4 yıl okucaksın ve diploma alacaksın.1-2-3-4 bitti bak

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon