+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 11 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 153 mesajın 1-15 arasındakiler
Engellilerin günlük yaşamları nasıldır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

psikolog adayı Engellilerin günlük yaşamları nasıldır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Evet çok değerli engelliler.biz sakinleri)biraz zamanınızı alıcam tamamen kendi merakımdan kendi ilgimden kaynaklı bilgi almak istiyorum.Ben engelli insanlar günlük yaşamlarında ne yapar faaliyetleri nedir duygu düşünceleri nelerdir evde yaşadıkları zorluklar nelerdir insanlarla iletişimleri nasıldır olaylara bakış açıları nedir kısacası tüüüüm sakıncası olmayan konular hakkında bilgi almak istiyorum)? eğer kısacık ayırabilcek vaktiniz varsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.
    Saygılar..

sen/duyar

engellinin sosyal durumu ,ekonomik gücü ,rahatsızlığının türü ile o kadar çok günlük yaşam biçimi var ki ,ancak her bir engelli birey arkadaşların günlüklerini anlatmakla ancak yorum yapabilirsin .bir de zihinsel engelli bireyler var ki ,nasıl anlatılır bilemiyorum .ama engelli yaşamı hiç de güllük gülistanlık değil orada hemfikir olalım .

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

xxxman

engellide hangi tür engelli mesala yürüme engelli biri ben kendimden bahsediyim sabah yatar akşam kalkar bilgisayar başında vakit geçirmeye çalışırım hergün rutin şeyler pek bi değişiklik olmaz ayda yılda bir sokağa çıkarım o da yaz ayları olur malum şimdi kar soğuk dışarısı pek uygun değil bana diğer engel türleri görme engellileri kestiremiyorum ama bedeni sağlıklı olanların mutlaka sosyal bi yaşantısı vardır ama nelerdir o kadarını bilemem

psikolog adayı

Haklısınız aslndaa)bir çok çeşidi var bunun o kadar geniş düşünmedim açıkcası ama herkes kişisel olarak engelinden vee yaşadıklarından bahsedebilir bence.

nasibegül

engelli insanlar derken öyle bir demişsin ki sanki biz uzaylıyız siz engelsiz insanlar günlük yaşantısında ne yapıyorsa bizde aynısını yapıyoruz yemek yiyoruz tv izliyoruz geziyoruz eğleniyoruz sizin bunlara bakış açınızla bizim bakışımz arasında hiç bir fark yok ee sonuçta engellide olsak bizde etten kemikten insanlarız kalbimz duygularımz var siz engelliler diyorsunuz ya hani ya bu nasıl bakış açısı arkadaşım uzaydan gelmedik biz yani böyle değişik bir cismimiz ismimizde yok insnız tıpkı senin gibi görme engelli göremez yürüme engelli yürüyemez kimisi duyamaz sadece bunun sıkıntısını yaşar ama hayat herşeye rağmen güzel bizde engel gurubumuza göre yaşadığımz kısıtlı sorunlar dışında sizinle aynı cinsteniz insan cinsinden sevmek sevilmek isteriz saygı duymak saygı göstermek isteriz çalışmak para kazanmak aşık olmak sen ne yapıyorsan aynısı işte niye bize böyle bir gözle bakıyorsun keşke sorunu daha güzel sorabilseydin bak ben sana br engelli olarak yaşadığım en büyük sorunu söyleyim tıpkı senin az evvelde bana hisettirdiğin gibi kendimi anormal hisettiryorsunz bana tek sornum bu bunun dışında herşey harika gidiyor hayatımda...

xxxman

nasibegül soruyu nasıl sormasını bekliyordun merak ediyorum psikoloğ adayı nicki belki psikoloğ olcak duygu düşüncelerimiz hakkında araştırma yapıyor hoş biyoloğ yada genetikçi falan olsa daha güzel olurdu

nasibegül

xxxman;

tamam seni araştırsın ozamn anlat bakiim ne dertlerin var

KaRe

nesibe hanım arkadaşın sorduğu soru normal bence bukadar serte gerek yoktu bence bende engelliyim mesela omurilik felci benbile merak ederim acaba engelliler hayatını nasıl geçirirler neler yaparlar pisikolojileri nasıl nelerden etkilenir vs vs nesibe relaks heyecan yuk

efekt

orası dunyamı diyerek söze gireyim. herkesinki gibi olması gereken yaşamımız bir çoklarının yaşamından daha zor durumda. yola cıkmak mesele eve gitmek işe gitmek mesele. cocugu buyutmek mesele. destek olanda olmayınca mesele meselem mesele yani. otobuste yerbulmak mesele, işsizsen işe girmek mesele. bekarsan evlenmek mesele. daha sayımmı saymakta mesele

psikolog adayı

nasibegül;

İşte sorun tamda burda başlıyo)''engelli insanlar derken öyle bir demişsin ki sanki biz uzaylıyız ''ben öyle bir demedim gayet normal şekilde sordum uzaylı ya da anormal olmanız söz konusu bile değilama bazı kelimeleriniz düşüncelerinizin yansıması bence uzaylı ya da anormal olduğunuzu düşünmenız dışında teşekkürler cevabınız için..

psikolog adayı

teşekkürler mesele mesele mesele diyosunuz..

kaderimsee çekerim..;
    yanlış düşüncee) sadece neler yaptığınızı ne düşündüğünüzü merak ediyorum ??? niye sitem ederek beni suçlar gibi konusyosunuz?

Plumeria

Bence gayet kibar sormuş arkadaşımız.. Biz de cümlelerimize başlarken;engelli,özürlü vs. demiyor muyuz ki ?

Neler yapıyoruz... Şahsen ben.. Normal hayatıma devam edebilmek için her şeyi yapmaya çalışıyorum ama tabi ki olmuyor elimden geleni yapıp hayata devam etmeye çalışıyorum. Günlük işlerimde ben sağır olduğum için gerçi dolu bir şeylerim var da diğerleri arada engel normal ev hanımlığımı yapıyorum,sınavlar için uğraşıyorum.Çalışmak istiyorum ama Devlet sağolsun o kadar imkan sunmamış bize yada sunmuşta yüzeysel sanırım neyse..

Hayata bakış açım, gayet seviyorum yaşamayı hatta kendimi şu dizelerle anlatabilirim...

Binlerce nedenim var yaşamaya. Yenmek için her günki umutsuzluğu, silkinmek için üzerimdeki uyuşukluktan koşmak için umudun ayak izinde ve “Merhaba” demek için yeni bir güne.Her sabah güneşi gördüğümüzde gülümseyebiliyoruz. Ardından başlıyoruz yaşam duvarımızı örmeye. Hammaddesi sevgi olan harcımızın içine biraz umut, birazda gözyaşı katıyoruz. İyice karıştırıyoruz zaman havuzunda. Ustası olabiliyorsak duvarımızın, kazanıyoruz. Başkasına bırakmışsak boyun eğiyor, razı oluyoruz.Gülümseyebiliyorsak her şeye, ne mutlu bize. Her türlü olumsuzluğu süngerle çekip atabiliyorsak yaşamımızdan, yaşlısıyla, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle “İnsan” olduğu için,ne mutlu...Elinde baston, yerleri yoklayarak yürümeye çalışan siyah gözlüklü, gözleri görmese de kalpleri gören insanların koluna girip karşıdan karşıya geçebiliyorsak eğer, “yaşıyor” ve “yaşatıyoruz” demektir. Dostlarımızla ortak bir paydada çözebiliyorsak yaşamla ilgili problemlerimizi, kırabiliyorsak karamsarlık çemberini ve ıslanabiliyorsak sevgi yağmurlarında birlikte çözüm olabiliyoruz demektir en karmaşık sorunlara.

Devamı da var ama bu kadarı yeter Çok hoş bir yazı sanırım bakış açımı da gayet güzel anlatıyor

selda*

sevgili psikolog adayı, bu sitenin genelinde özellikle de "yaşama dair, anı, düşünce, duygularımız" bölümünde aradığınız cevaplar sözkonusu. İyi bir psikolog aynı zamanda iyi bir araştırmacıdır

sorunuza gelirsem bizde herkes gibi yaşıyoruz aslında, sabah kalkmadan tee gece yatıncaya kadar...Tek farkımız gerek sosyal, gerek özel yaşamda karşılaştığımız kişilerin engeli normal bir olgu olarak kabul edememesinden dolayı, -engelle yaşamaktaki zorluktan ziyade- karşılaştığımız kişilerin bakış açılarını değiştirebilmek için çoğu kez efor sarfediyor olmamız...

Tek amacımız engellenmemek, yoksa evelallah üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir şey yok...

Üye
    Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    1

sağlam türk

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    engelli engelsiz ayrımını kaldırın artık ya bu sadece bizim ülkemiz de yapılıyor tamam biz engelliler engellerimizden dolayı sağlam insanlara göre daha kısıtlı hareket ederiz ama onlardan bir farkımız yok bunun dışında sağlam insanlar engellilere bakış açısını değiştirmediği sürece bu konu uzar engelliler ve sağlam insanlar dayanışma içinde olur onların dünyalarına girmeye çalışırlarsa onlarla ilgili soruların cevaplarını mutlaka bulacaklardır

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 11 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye