Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kozanteoman Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    09:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malesef ülkemizde düşünce yeteneğini kaybetmiş insanlar var. ulan fesat sana ne? adam spor arabaya da biner klasik arabaya da biner. fesat şerefsiz. onun verdiği vergilerle biniyormuşuz? sen bir kere aldığın nefesin şükrünü verebiliyomusun onu düşün.

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende ötvsini kdvsini cartını curtunu fazlasıyla ödeyip milyonluk araçlara binip sağına soluna "vayy fakirler vergimi öderim herşeye binerim sana bile yavrum" diyen herkese takığım ama ses çıkarmıyorum. Çıkarsamda "oğlum adam çalışmış almış" diyenlere "yaw ben niye alamıyorum" diyemiyorum.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

suriyelilere kardeş der bağrına basar neredeyse karısını verecek kadar çok sever ama kendi ülkesinin insanına söverde söver allah asıl bunların belasını versin inşallah sende engelli olursun da keşke böyle arabalara binmeseydimde sağlık olsaydım dersin...

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    21.01-2017
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

linke tıkladım yazıyı kaldırmışlar eğer açık olsaydı şöyle yazmak isterdim.
    vereceksin tabi hıyar sen vereceksin ki ben mercedes cla binebileyim.. çalış köle..

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    20

EMPATİ yoksunu toplumdaki olayları görmeyip ağzına geleni konuşan bir insan... bu ülkede bi engelliler vergisiz araç almıyor ki vergiden düşüren de var MA plakalı araç alanda var.

bu arkadaş eğer gtc yi kast ettiyse 1,8 motor değilde 1,6 180 hp manuel de var bu aracı da engelli yakını ağır engelli raporu olan bir engelli yakını kendi zevkine göre almıştır.

https://www.otomobil.com.tr/ilk-suru...gtc-1-6-turbo/
    Yeni Astra GTC, Türkiye’de Şubat 2012’de 1.4 litre turbo benzinli motoruyla satışa sunulacak. Standart donanımda Start&Stop sistemine sahip olacak bu model manuel ve otomatik şanzımanla satın alınabilecek. GTC 1.4T 140 HP’nin fiyatı ise 61.198 TL olarak açıklandı. Mayıs ayında ithal edilecek olan 1.6T 180 HP ise sadece manuel şanzımanla satılacak ve fiyatı 64.614 TL olacak. Dizel motorlu 1.7 CDTi’nin de daha sonraki tarihlerde ithal edilebileceği belirtiliyor. Opel Türkiye, ülkemizde bir tam yılda 800-900 adet Astra GTC satmayı hedefliyor. Öte yandan, 2.0 litre turbo benzinli motoruyla 280 HP güç ve 400 Nm tork üreten yeni Astra OPC’nin de 2012’nin ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacağının müjdesini şimdiden verelim.

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

işte engelli plakaların kalkması bu lavuklar için iyi oldu damgalı eşek gibiydik...
    bu arkadaşa birşey söyledim içimden...
    şimdi dışımdan başka birşey diyorum ilerde Allah nasip ederse nissan x trail alacağım herkimse kardeş söyle ona...
    iyice delirsin
    antapoz ya gel ulan al bütün hastalıkları ver sağlığımı arabada vergide senin olsun
    mtv muaiyeti devar %90 diye ev vergiside ödemiyorum hatta market bakkalda bedava geçen kasap abi gördü al şunu para istemez dedi neden abi dedim engellisin ya muafiyetin var dedi ya hayat çok güzel!

Üye
    Onurarikan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. önce sağlık kardesim bu ülkede engellilere nasıl muamele yapılıyor herkes biliyor ama bunun gibi soysuzlar kanı bozuklar o haklara göz dikmiş çekemiyor. alamıyorsun çamur atma bari.

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

hata bizde...

arkadaşlar halk bizim aracı beleş aldığımızı düşünüyor veya biz sohbet ortamında konuşurken kendimizden geçiyor ve bu işi abarttıkça abartıyoruz sonucunda insanlarda beleş araba almış gibi bir zihniyet oluşturuyoruz.

ben çevremdeki engelli arkadaşlara her zaman şunu söylüyorum. engelliler araç alırken ötv ödemiyor fakat kdv ödüyor. yani bizde devlete vergi veriyoruz. ayrıca bu araçları alırken o kadar karmaşık mevzuatları çözmek gerekiyor ki haftalarca uğraşıyoruz. engelli birinin bir araçtan inip diğerine binmesi ortalama 5 bin tl ek masraf ve en az 3 hafta zaman gerekiyor. bu yüzden ödemediğimiz 20 bin liralık ötv avantajı neredeyse ortadan kalkıyor. çevrenizdekilere araç konusu açılınca bunları söyleyin.

ayrıca vergi muafiyetleri maliye jargonunda vergi kandırmacası olarak geçer. örneğin engelli birinin ulaşımını sağlamak için yapılacak kamu yatırımları otobüslere asansör eklenmesi, uygun duraklar ve kaldırımların yapılmasının maliyeti devlete çok büyüktür. araçlarde belli vergilerin alınmaması çok daha ucuza gelebilir. bu bir aldatmacadan ibarettir. bunuda belirtin.

gene ayrıca ötv siz araç almak engelli camiasına verilen bir hak değil, en azından ben bunu bir hak olarak göremiyorum. hak olması için tüm engellilerin bundan yararlanması gerekir ama baktığımızda engelli bir kişinin ötv siz araç alması için cebinde en az 40 bin tl olması gerekir. kaçımızın cebinde var ve kaçımız bundan yararlanıyoruz.

vergi istisnaları sadece engellilere değil başka kesimlerede uygulanıyor. örneğin iş yeri üzerine araç alanlar hem kdv den hemde araca verdikleri parayı gider olarak gösterebildikleri için stopaj ve gelir vergisinden ayrıca amortisman bedeli düşüleceğinden ödemesi gereken vergiden çok çok çok daha azını ödeyerek araç alabiliyor.

sohbet ortamında bu konulardan da bahsedersek bence bu zihniyet sorununu çözeriz.

Üye
    Yusufede Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ede
    Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bio

Hislerime tercüman oldunuz..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bir cok ferrari turu arabalar sirket ustune gider adi altinda verecegi vergiden dusuluyor yanlis bilmiyorsam buna ne demeli.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

şimdi maddi gücü olan bir insan verilen bu hakkı kullanmasın mı ben mesela şu anda kendi aracımı sattığımda 30000tl gibi bir param oluyor ve annem 10000tl vereceğini söylüyor ve 40000tl de kredi çekmeyi düşünüyorum param en iyi neyi alıyorsa onu almak istiyorum mesela şu anda skoda süperb style çok hoşuma gidiyor onu almak istiyorum ne yani almayalım mı bu denyo şunu bilmiyor terörist olupta terör mağduruyum deyip bu haklardan yararlananlar yok mu hatta terörist yatıyor 2 sene devlete memur bile olabiliyor biz köpek gibi sürünüyoruz ses yok

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

@mac72

Bizimde haberimiz yok KDV iyadesiyle ilgili Yoksa espirimi espiri değilse uygulama nedir.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    10

@KÜREKÇİ Espiri değildi o dönemde KDV iadesi için mahkemeye başvuran arkadaşlar olmuştu ..KDV iadesi ya da indirimi yok şuan da

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mac72

Bilgi için sağol

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12