Sayfa 9 / 53 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 789 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah razi olsun en güzel yorum bu annenin ögüt sözleri kiz evladina en güzel bir miras...

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bayanlar Tercihlerini nasıl Sağlam Erkeklerden Yana kullanıyorlarsa Erkeklerde Aynı Şekilde Sağlam Bayanlardan yana kullanıyor. Gerekçeler aynı.

Üye
    byrm_yucel Avatarı

Gerçek Adı
    BAYRAM YÜCEL
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sessiz38;

Herkesin düşüncesi çok farklı ama sen güzel yorumu sessiz38 yapmış 2 engelli insan evlenirse hayat şartları zorlaşır ...bu konunun tam tersi olarak engelli bayanlar neden sağlm erkekleri tercih ediyor sorusu sorulsada bu cevaplar aynı şekilde gelecekti...

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başlık açılırken yanına birde anket eklense ve sağlam yada engeli kendisinden az bayan ile evli beylerin, sağlam yada engeli kendisinden az erkek ile evli bayanlarin sayısı belirlense durumun vehameti esas o şekilde ortaya çıkmış olacakti.
    Beyler ne kadar tersi olduğunu yada bayanların da aynı tercihte bulunduğunu ifade etselerde kusura bakmasınlar güneşi balcikla sıvayamazlar. Kaç evli erkek gördüm hiç biri kendisinden ağır engelli bir bayanla evlenmemiştir. Sağlam bayanlarla evlenenıp, boşanan beylerin sayısı da hiçte az değil. engeli çok az olan kız arkadaşlarımdan hiç biri değil sağlam bir beyle, engeli daha ağır beylerle bile evlenirken kayınvalidelere kendilerini beğendirene kadar ne çileler çekmek zorunda kaldılar. Kızlar sadece bir erkekle değil o erkeğin ailesi ile de evlilik yapmak zorundadir. Erkek annesi gerekirse oğluna bakacak en iyi bakıcıyı kendi elleri ile o güzide köylerimızden helal süt emmiş kızları bulup oğlunun emrine amade kılar. Ha oğlu ile kültür seviyeleri ne kadar uyuyor, buda sorun mu canım nasılsa gürbüz torunları olacak değilmidir ki!
    Yorumlarım biraz ağır olabilir ama malesef (beğenir yada beğenmezsiniz) erkeklere eşten önce iyi bir bakıcı lazım... çünkü onlar en iyi hizmeti en güzel şekilde almak için doğmuşlardir

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazen kafam bozulunca "keşke erkek gelseymişim dünyaya" diyorum ama erkek olmakta zor yahu.. Domdom kurşunu gibi laf atıyorlar insana.. Yapışmış üzerlerine vefasız, bencil etiketi çıkar çıkarabilirsen.. Ben kuruların yanında yanan yaşlara üzülüyorum diğerlerinden banane de.. Yazık onlara...

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki saglam evlenmiş ama biri sonradan başına bişi gelipte engelli olmuş yada ikiside şimdi ne yapacaz boşanıp sağlamlarlamı evnelelim şimdi bence boş şeylerle ugraşıyorsunuz gönül bu ota da konar bo--- da boş verin hayatı dolu yaşamaya bakın gitsin

Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi hanımlar beyler benım özürüm ayaklarımdaki felçlik yürüyorum ama birde bana sorun nasıl yürüyorum walker ve bir suru yardımcı etkenle.. Demek istedigim şu benım alaılecegım bir ozurlu bayan benım eksi yondeki ozurlerimi kapatacak birisi olmalı, eğer ben gidip param oldugu için saglam paraya muhtaç bir bayan durumu kotu bir bayan alırda evlenırsem allahın bu zoruna gider... bence... bazı yukardaki yorumlar dogru bazıları yanlış... her erkek baba olmak ister , her bayanda anne olmak ister.. burada erkekten çok anne olacak ozurlu bayana çok iş düşüyor eğer belirli nitelikteli anne olabilecek etkenlerinde bir sorun yoksa bence ortada sorun olamaz.. demek istedigim şu bayanlar zor bir yuk altındasınız aslında... bence bazı şeyleri bazı şartları taşımayan insanlar beklememeli... bizim gibi insanlar aşk beklemıyor ki zaten bazen hayatn bize verdikleri ile yetınmeli fazla kurcamala yapmamalıyız çünki sonuç donuyor ve dolaşıyor hep aynı kapıya çıkıyor.

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

sevgili sessize..;
    evlilikte benim görüşüme göre esas olan mantıktır;aşk yanında olursa dahada harika olur tabi..örnek vermişsinizya iki ortapedik engelli evlenirse vay haline diye..ben engellinin dilinden engelli anlar diyorum ama illaki aynı engel olmasına bakılmazki;biri yürüme sorunu yaşarken,diğeri görme,duyma nebileyim okadar çok engel varki hayatta..eşim gören gözüm yürüyen ayağım işiten kulağım olur;bende onun aynı oranda engelini aşmasına yardım ederim..ama benim fikrim engelsiz insanlar fazla anlamıyorlar halimizi..gerçi bizi biz bile anlamıyoruzki?hem istenirse aşılır engeller;yeterki eşler birbirini anlasın..

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Cerenciğim nedir bu cinsellik ve para tutkun anlamak mümkün değil gerçekten bence her insan engelli yada engelsiz eğer cinsel bir rahatsızlığı yoksa herkesin kendine göre cinsel çekiciliği farklıdır her engelli insan bir sağlam insanın yaşamadığı yapamayacağı kadar cinsel fantaziye bilgiye beceriye sahiptir.. Birde şu para meselesi merak ediyorum sen bu dünyadan giderken öbür tarafa para mal götüren gördünmü? Sakıp Sabancıda Vehbi Koçta bu dünyadan sadece kefenle gittiler biraz daha farklı gözle bakmayı denesen? Erkekler genelde senin gibi düşünmüyor şahsen ben senin gibi bir düşünceye hiç sahip olmadım bulunduğum yerde engelli kız yoksa ne yapayım ömür boyu bekarmı kalayım?

Üye
    NurgulAslı Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul karaca
    Son Giriş
    18.08-2011
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence hepsi boş laf aşk olmalı aşk

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NurgulAslı Mesajı Gör
    bence hepsi boş laf aşk olmalı aşk
    Yorumsuz...

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bu devirde aşk yok ölmüş rahmetli

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aaaa! Olur mu efendim? Erkeğin ailesi zaten zorla kabul ettiği "engelli gelini" ile ilgili soru soran komşularına ne cevap verecek? El demez mi "gelin olarak bunu mu aldın?" diye.. Yani yetmez bazen; erkek, engelli bir eşi kabul etse de. Hoş o da zor yaa...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: best20 Mesajı Gör
    bu devirde aşk yok ölmüş rahmetli
    Kesinlikle katılıyorummmm..
    Ölen bir insan dirilir mi?...... onun gibi birşey işte bu da

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kim bir kadinla sadece sayusopu, serefi, itibarı icin evlenirse, Allah o kimseyi zelil eder. Kim bir kadinla sadece malindan dolayı evlenirse, Allah onu fakir kilar. Kim de gözünü haramdan korumak, ırz ve namusunu muhafaza etmek, akrabasi ile iliskilerini devam ettirmek İcin evlenirse, Allah bu evliligi iki taraf icin de hayirli ve ugurlu kilar.. Allah cc Allah cc rızası doğrultusunda Hayırlı Evlilikler nasip etsin, Kadinlara karsi hayırlı olun. Çünkü onlar sizin yaninizda esirler gibidirler. Onlara iyi davranmaktan baska bir hakkiniz yok, Allah cc evlenmek isteyen herkesin engelli engelsiz tüm müslümanların gönlüne göre versin inşAllah... selam ve dua ile

Sayfa 9 / 53 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon