Sayfa 53 / 53 İlkİlk ... 3434950515253
Toplam 786 mesajın 781-786 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayz Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tercih veya duygusal bir mesele değil. Ben körsem, karım da kör veya az gören ise hayat cehenneme döner, senin engelini eşin tamamlamalı. Sağlıklı olan insanlar arasında bile doğal seçilim kuralı geçerlidir, kadın çocuklarına daha iyi bakabilecek birini bulmaya çalışır erkek ise sağlıklı doğurgan bir kadını bulmaya çalışır. Engeli olmayan insanlar arasında bu eğilim her ne kadar katı görünse de, engelliler için bu mantıklı bir seçim haline gelir. Çoğu engelli cemiyetlerinde de buna yönelik teşvikler olur. Yani eşler birbirini tamamlayıcı olmalı üstüne engelleri katlamamalı. Burada bizim dert etmemiz gereken şey, neden sağlıklı insanlar engellileri tercih etmekte tereddüt ediyor, bu da yukarıda bahsettiğim gibi kötü niyetlerinden değil tabiatın yönlendiriyor olmasından. O konuda da artık sevgi devreye giriyor, seviyorsa engelli olmasını da önemsemeyebiliyor, daha doğrusu kendi neslini devam ettirmesine bir engel unsuru yoksa gözardı edebiliyor. Diğer türlü çok zor, genelde evde kalır Allah nasib etmemişse.

Üye
    mutsuz10 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bencede tercih meselesi herkesin kalbinde aslan yatar benim engelli veya engelsiz diye takındım yok nasip işi engelsiz diye evlenirsin engelli olur hayat bu bayanlar olsun erkekler olsun dış görünüşe önem veriyor ya da bana öyleleri denk geldi

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ben-ozlem Mesajı Gör
    sorun da o ya engelli bayandan elektrik almazsın büyük ihtimal
    alırım alırım

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Bi erkek olarak, konunun cinsiyet üzerinden açılmasına karşıyım. Bu tamamen nasip meselesi, tercihte değil aslında. Gönlüne kimin düşeceğini bilemezsin. Ben 3 yıllık evliyim, eşim engelli değil, ben gözlerimden engelliyim. Bana, ben senin gözlerin olurum dediğinde benim için dünya durdu o an. Haa zenginde değilim bazı arkadaşlar paraya vurmuş olayı, kısmende haklılar. Insan güzel sevmez, insana sevdiği güzel gelir. Allah herkesin gönlüne göre versin

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Bu konuyu açan kişinin acil bu filmi izlemesini rica ediyorum.
    Erkekler engelli birini mi yoksa engelsiz birini mi tercih ediyormuş izle ve gör.
    Arkadaşlar film gerçekten çok güzel . Aşk engel ve entrika hepsi var.
    izleyin lütfen!

Filmin adı : Barfi! 'Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur'

barfi - Engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih ediyor?
    -

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha önce bu konuya yorumda bulunmuştum. Cinsiyet ayrımcılığına gerek yok. Olmayan bir şeyi varmış çabasına girmeyede gerek yok. Konuyu açan bayan arkadaşımız sevgili edinme konusunda sıkıntıları olmuş ola bilir.

Engelli bir erkeğinde benzer sıkıntıları oluyor. Erkekler engeli yüzünden red edilmiyormu sanıyorsunuz? Çevremde çok tanık oldum. Engeli yüzünden red edilen erkek....(ŞAhsen bende red edildim engelim yüzünden)

Şu açılan ve bazı arkadaşların verdiği destek aynen şuna benziyor. Ki bu örnek vermek amaçlı böyle dir diye direttiğim bir şey değil.

"Kadınlar daha zengin ve imkanları daha iyi olan bir erkek bulduklarında mevcut sevgililerini terk ediyorlar. "

Bu ne kadar yanlış ise açılan bu konu ve bu konuya destek veren yazılar da okadar yanlış. Cidden saçma salak bir konu gördükçe bende hoş duygular ortaya çıkartmıyor.

Sayfa 53 / 53 İlkİlk ... 3434950515253