Sayfa 52 / 53 İlkİlk ... 242484950515253 SonSon
Toplam 789 mesajın 766-780 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz kendimize değer vermedikçe, kendimizi kahır yük gördükçe başkasının bize değer vermesini beklemek aklıselim bir hareketmi sizce.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben oldum olası bu evlilik meselesinde DENKLİK hususu na kafayı takmış durumdaydım. Yahu ayarsız terazi ile külçe tartmak gibi bir şey bu. Beni bana sormadan sana benim hakkımda karar verme hakkını kim veriyor? diye sorarlar adama bir defa.. Efendim erkekler engelsiz bayanları istiyormuş.. Evet. Benim evlenirken koyduğum kriterler 9 yıldır evli olmama rağmen halen geçerli.. Allah göstermesin bu gün eşime bir şey olsa yine aynı kriterleri koyarım bana teklif yapan insanların önüne. Yoksa ben kimsenin eskicisi değilim! İnsanları sınıflandırdığımdan değil.. Toplumun bana biçtiği role bir karşı duruş bu! Yani ben egelliyim evet ve toplum ne derse desin bunu bir eksiklik olarak görmüyorum Rabbim in cc un bir takdiri bu Dolaysıyla toplumun beni Engelli sırf engeli olduğum için Engeli biriyle evlenmek zorundaymışım gibi Sosyal Baskı unsurları ile kontrol altına almasını kabul edemem.. Haa seversin aşık olursun o ayrı mesele o da ömründe bir defa olur her insanın. Yani "ben filancıyı sevdim gidip başkasını seveyim" diyen adam önce kendini kandırıyordur bir defa! Bu adamın ihanet etmiş olması için illa başkasıyla birlikte olmasına gerek yoktur. İhanet Zihinde başlar unutmayn!

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Size hayatın gerçeklerini anlatayım bayanlar kulaklarinizi açıp iyi dinleyin lütfen . İlk çağ dönemine bakalim hemen kadın erkek ilişkileri ; kadın iyi av yapan erkekle ilişkiye giriyordu. Nedeni basit güçlü kuvvetli kendisini koruyan ve cocuklarimi iyi besler düşüncesi. Günümüzde bu iş iyi para kazanan erkekleri tercih eden bayanlar aldı. Hayvanlar alemindede maalesef kurallar böyle guclu ve dövüşü kazanan erkege veren dişi hayvanlar yavrularına sahip çıkacak ve babaları gibi güçlü olacağı dusuncesi. Simdi ben kadınlara soruyorum siz neden hep halkanın zayıf noktası oldunuz bu hayatta ayaklarınızın üzerinde tek başınıza sırtınızi ailenize dayamadan yada bir erkeğe yaslanmadan duramiyorsunuz? Aciz ve zayıf olan asıl sizsiniz erkekler değil. Avrupa kadınını ornek alin , yabancı bir kadın ben çalışır kocama destek olur ve sevdiğim adamın yatağına girer çocuğumu yaparim diyor. Siz ise ; ben gözumu kapatır birşey hisetmesemde olur yeter ki bana cocuguma baksın zihniyeti bu yüzden hep kaybeden taraf olacaksınız. Annenizin etekleri altında yaşamaktan vazgecin çalışıp ayaklarınızın üzerinde durun sonra sevdiğiniz yada hoşlandığınız adamla evlenin benim fix turk kadını hakkında düşüncelerim bu bizim kadınlarımız ilk çağ daki kadın zihniyetin den kurtulamamıştır.

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

aşk varsa her şey mümkün gerisi teferruat

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsiz bayan tercih ettik diyelim evlendikten sonra engelli olmayacağının garantisi varmı ? Şahsen benim için elektrik önemli karşımdaki insana karşı bir şeyler hissedersem engelli olması veya olmaması benim için önemli değil.

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. göz gezdirdimde yorumlarınıza. bu konuda benim düşüncem. şudur ve netdir. ben bir engelli olarak. bir çok kız arkadaşım oldu. neden engelli bayan arkadaşım olmadı. bizler bir çoğumuz içine kapanığız. ve gerek aile gerekse yetişme tarzımız olarak. örneyin olduda engelli olsada engelini görmeden arkadaş lık kurmak istedim ileriye dönük. bu seferde aile olarak olmaz deniyor buda kişinin umudunu kırıyor. bu sözüme kızmayın ve yanlış algılamayın. engelli olmak bayanlar için daha zor. günümüz şartlarında kadın olmak zor bunun farkına zaten aklı başında olan herkez bilir. engelli erkeğe kadın baka bilir. ama engelli kadına erkek bakamaz baksada ki günümüzde bakan lar var. yani fedakar ve insan olursa bu her iki cinsiyet için geçerli. herşey olur mutluluk huzur ve bir ömür. yeterki doğru kişi çıksın karşımıza. hepimizin hakkında hayırlısı saygılar.

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlısı İNŞAALLAH

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2016
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir eve bir engelli yetr diyorlar sanırım..

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

2+2=4 herşey kader kısmet.

Üye
    bypeace Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    sanane
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

engelli erkekler engelli bayanla çok iyi anlaşır. nedenmi bayanlar engelli erkekleri seçmez öyle bi niyet yok. böyle bayanlar yüzünden engeli erkekler evlenemez oldu..

100 bayandan 1 tanesi bile engelli erkek seçmez. !!!!

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu aslında yok ki bu işin erkeği kadını tamamen gönül işi,Fakat;

Mantıklı olarak düşünecek olursak evlilikte kişilerin birbirine kol kanat germesi birbirlerinin eksiklerini tamamlaması gerektiğini düşünüyorum bu durumda da karşımdaki kişinin engelli olmaması gerekiyor. Benim fikrim bu elbette bir çok nedeni var ama ben ilk aklıma geleni paylaşmak istedim.

Kadın erkek olayına gelirsek bu güne kadar iki engelli sevgili yahut evli birine hiç rastlamadım. Bireylerden biri hep fiziki anlamda normaldi. Bu arada ben fiziksel engel durumundan bahsediyorum Gönül işidedim ya ancak bu günümüzde her şey görsellik mal mülk olayına dönüştüğünden kaldı ki kadınların bir çoğunun!! erkeği evlenilecek eş hayat arkadaşı değilde,hayatını rahat yaşayabilme adına varlıklı,yakışıklı,malı mülkü yerinde biri olarak kısacası bir meta olarak değerlendirdiğinden asıl kadınlar engelli erkeklerler yerine engelsiz erkekleri tercih ediyor. Unutulmasın ikili ilişkilerde kadın seçen erkek hep seçilen taraftır.

Üye
    mavi_umut Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

İnsanın düşüncesi engelli olmayagörsün....

Üye
    albatros_070 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işin özü şu engelli erkek azıcık kendine güvensin yani sağlık durumu ağır engelli değilde şöyle normal olsun kesinlikle sağlıklı bayan tercih ediyor erkeklerde ego kavramı daha yüksekte... engeli ağır biraz daha bakıma muhtaç konumda ise o zaman engelli bir bayan tercih ediyor gerçek ortada bi arkadaş demiş ta 2+2=4 aynen öyle işte...

Üye
    Alp Fuat Avatarı

Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap gayet kısa ve net: Erkekler kadınlar kadar vefalı, özverili değil.

Üye
    ben-ozlem Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @özcanbjkli

sorun da o ya engelli bayandan elektrik almazsın büyük ihtimal

Sayfa 52 / 53 İlkİlk ... 242484950515253 SonSon