Sayfa 47 / 53 İlkİlk ... 37434445464748495051 ... SonSon
Toplam 786 mesajın 691-705 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili nur tam olarak engelli bayanlar neyi merak ediyorlar kapsamı biraz daha daraltırsanız daha sağlıklı mesajlar alabilirsiniz.. diğer türlü farkındaysanız yukarıda yazılanların hepsi amerikayı yeniden keşfetmeye çalışıyormuş itibası uyandırıyor. engelli erkekler neden engelsiz bayan tercih ediyor çünkü daha rahat yaşıyabilmek için sonuç bu eeeeee bunu bilmek için özelliklli bir bilgiye sahip olmak gerekmiyor. sizin merak ettiğiniz yada aradığınız cevap bu değil sanırım....

Üye
    Emin_1963 Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bayanlarda istemiyor aslında ben iştime engelliyim kulak içi işitme cihazı kullanıyorum çok şükür konuşabiliyorum beni bile istemiyorlar. Aşk falan yok bu dünyada artık eskidenmiş.

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@şems-i nur bu aslında bi tür mantık evliliği sayılabilir erkekler genelde çabuk yıpratıldığı için erken yaşlılık erkekler için daha çok meydana gelir. ama şöyle bir durum da var bedensel engelli birisinin iç hastalıkları gibi bi rahatsızlığı olan birisini tercih etmesi çok normaldir ve doğrudur ortopedik engelli bir insan bebek arabasını süremez ama hemofili gibi bir rahatsızlığı olan bir anne bebek arabasını sürebilir durum bunun gibi ve daha da sıralanabilir peki kadınların sağlıklıklı kadınların engelli bir erkeği tercih etmemesini veya sağlıklı fakat zengin olmayan erkekleri daha az tercih etmelerini nasıl değenlendiriyorsunuz ? bu arada bekarım çok zor sormayın

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet kimse kimsenin kaderini tayin edemez bilemez her insan özgürdür her insan Allah için yaşar ve bağımsızdır, tek sorun vardır güzeli sevmek günahmı yoksa sevapmı, her bakımlı kadında güzeldir, estetik tir,
    İnsanın önce kalbi ve ruhu temiz olacak, en çok sevilen insanların erkekler olduğunu kızlarda biliyor, okadar biliyorlardı adeta biz onlar için bir artış bir sınav bir dublörüz, bir kız dört beş erkekle bir andaa konuşan biliyor, benim konuştuğum kız başka erkeklerle de rahatlıkla konuşuyordu seçim yapıp kısmet arıyordu ve hakaretler içinde mal bu diyebiliyor kırık bu diye biliyordu, şimdi neyin kafasını yaşıyoruz,
    Evet engelli erkekler allaha daha çok ihtiyaçları var, ya benimsin ya toprağın fetoştayfur zamanında ne okuyordu canımıza psikopat OS, Maşerde buluşuruz, Engelli erkekler kızdan başka ne istiye bilirki cici babası,
    Sevgi ve saygıyı bir arada yaşatan ilahi güç, bizlere bir beden birde okadar kutsal ruhunu verdin, beden korkutuyor ruh sevindirilir, her insana bir kader birde kadını bağışladın, sen kadınım Engelsiz kadının duayenim, zevvcem sen inandığım kadının sen engelsizim sen şerefim ve onurumsun ve sen nazarım. koboyum

Üye
    ındependent Avatarı

Gerçek Adı
    kurtuluş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Bence tercih meselesi değil aşk meselesi olmalı..

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ümit Kurtuluş Mesajı Gör
    bıdıknur;

Sevgili nurdan açtığın başlık ilen varmak istediğin yer çok farklı açtığın başlıkta ve ilk konunda erkekleri neden engelli bayanları tercih etmediği sorguluyorsun. Anlatmak istediğin bu olmaya bilir onu bilemicem ama ilk yazından o çıkmakta. Başka bişey değil.

Kadınların daha fedakar olması konusu ise gene kadınları çıkarttığı bir şehir efsanesidir. Tüm kadınları asla kapsamaz. Ben ne kadınlar gördüm bencil ne erkekler gördüm kadın kadar fedakar. Fedakarlık insani bir duygudur bunun kadını erkeği yoktur.

Yazımda da yazdım Bayan arkadaşlarımızın engelleri yüzünden yaşadığı sıkıntıyı engelli erkeklerden yada engelsiz erkekten çıkartmaya çalışmasınlar. Engelini kabul edip onunla yaşamayı öğrensinler Ozaman hayatları daha da güzel olur. Bunun aynısı erkekler içinde geçerli. 2005 üyesi olmam ve 28 mesajımın olması sizi aldatmasın daha çok okumayı severim. 6 yıldır hiç bir erkek gelipte sizin sorguladığınız şeyi sorgulamadı bu forumda. Tepkim sorgulama biçiminize dahası uslüb şekline.Varmak istediğiniz noktaya değildir kesinlikle. Deseniz ki engelli erkekler engelli bayanlardan ziyade ilk tercih olarak engelsiz bayanları seçiyorlar bunu nedeni zaten kendi engeli yüzünden çok zorluk içersinde birde eşininki üzerine bindiğinde kaldıramıcağından mı korkuyor yada buna benzer bi açıklama olsa size katıla bilirim. Kesin net bir tavırlar soru sorarak cevap arar iseniz benim gibi bunu açıklamak isteyen engelli erkeklerde yazma ihtiyacı doğurur.

Özgüveninizi Yüksek tuttuğunuz sürece engelinizi gören kişinin engeli beynindedir. Hayat zaten yeterince zor biz engelliler için birde bir birimizi sıkıntıya sokucak açıklamalar dahada üzüyor.

Benim engelim gözümde. Monokülerim. Sağ gözüm sol gözümden 3 milimetre aşağıda yukarı çekmek için bir çok ameliyat geçirdim ama olmadı protez gözü taktığımda Noturdamın kamburundaki gibi bir gözüm hanyaya bir gözüm konyaya oluyordu. İlk okula giderken tüm arkadaşlarım benden korkarlardı. orta okulda dışlandım lisede ise ergenliğe giren erkek ve kızlar bir birleri ilen sevgili olmaya başladılar ben ise tek başımaydım.

Ama engelimi hiç bir zaman dert etmedim İnternette tanıştığım ve sonra buluştuğum kızlar hep Senden elektirik alamadım dedi kaça satılıyorsa bu elektirik gidip toptan alıcam derdim hep. Ama hiç engelimi dert edip içine kapanık biri olmadım. 2009 yılında evlendim Evet Engelsiz bir bayan ilen evlendim ama beni tercih eden benim gibi engelimi kabul edip onunla yaşamayı seven biri ilen evlendim şimdi 1,5 aylık kızım var.

Hayatta Pozitif olursanız Bu yaşam size Güzel şeylerde Sunmakta.

Kalın sağlıcakla

2011 Martta yazmışım bu yazıyı üstünden nerdeyse tam beş yıl geçmiş....

Zaman, zaman ne çabuk akıp gitmiş...

Neyse ben en son 11. sayfada yazmışım 47 sayfa olmuş. Dürüst olmam gerekirse okumadım geri kalan sayfaları. Ozamanki Fikrim ve düşüncem neyse halen o.

Hayatta Pozitif olun. Engelli oluşumuz yüzünden bir çok sıkıntıyla karşılaşıyoruz zaten birde kendi kendimize zorluk çıkartmayalım. Engelinizi kabul edi.

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bekarlık sultanlıktır dediler ben imparatorluk kurdum.Şaka bir yana bu bana şeyi hatırlattı; TSK'da görevli kadın savaş pilotlarının yine kendileri gibi TSK'da görevli erkek savaş pilotlarıyla evli olmasını.Çünkü kadın savaş pilotu bir astsubayla evlenmeye kalksa kıyamet kopar.Ya da bir inşaat işcisiyle.Lakin gerçekten aşıklarsa bir birlerine hiç bir şeyi önemsemeyip evlenebilirler.En fazla sonradan kaybedecekleri şeyleri ilk başta kaybederler olur biter.

@Emin_1963 al adamı istemiyorlar mesela.Başkaları taş gibi güzel hatunlarla çıkarken biz çıkamıyoruz.Adaletsizlik değil de ne şimdi bu.O zaman bizde tecavüz edelim,yakalım,kıralım,vuralım,vurulalım.Engelli olmak zaten zor özellikle Türkiye'de işkence.Birde böyle sosyal zorluklar karşımıza çıkıyor.Onlar utansın Emin kardeşim onlar utansın.Lakin en büyük özürlü engelli onlardır. @Ümit Kurtuluş yazısında haklı.Bu kardeşimizde lise de dışlanmış,sonradan evlenmiş güzel ama gençken yaşayamadıktan sonra ne anlamı kalır? Adam lisede taş gibi güzel kızlarla dolaşsın,engelliyi herkes dışlasın kimse bakmasın ben 30 yaşında evlensem ne yazar evlenmesem ne.Önemli olan her şeyi yaşında yaşamaktır.Bana göre yani.Bu benim fikrim katılırsınız katılmazsınız o ayrı.Ama Ümit kardeşimiz dert etmemiş mesela,kendince en doğrusunu yapmış.Ama ben ister istemez dert ederim ve bu benim moralimi ciddi şekilde bozar.Sokakta güzel hatunları eline takıp gezenlere o kadar özeniyorum ki bakmaktan kahroluyorum niye çünkü elimden hiç bir şey gelmiyor.Ben şuanda özel bir engelli okulunda okuyorum,öğrenciyim.Üni denginde diyeyim size.Stajer ( öğretmen adayı ) kızlar geliyor hepsi çok güzel taş gibi hatunlar bırakın sevgili olmayı evlenmeyi falan arkadaş olmaya kalksanız yüzünüze bakmazlar.Neden çünkü zihinsel engellisiniz diye deli muamelesi,salak muamelesi,geri zekalı muamelesi görürsünüz.Kızın biri kabul etse arkadaşları dalga geçer dışlar falan.Aynısı engelli bayanlar içinde geçerli ha bir tek erkeklere bağlamak yanlış olur.Şimdi Allah aşkına bana söyleyin bizim suçumuz ne engelli olarak mı doğmak yoksa... İsyanım var ama Allah'a değil onun aciz kullarına... Bir gün seri katil olursam eğer bilin ki adaletsizliktendir.Gene sinirlerim bozuldu...

Üye
    ferdibiber Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi BİBER
    Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence engelli erkekler kendilerinde eksik gördükleri noktaları engelsiz bayanlarda tamamlamak istiyorlar.
    Ayrıca şunu da belirteyim ki engel kafada başlar. Ben diyorum beni engelleyen hiçbirşey yok.

Üye
    hacı42 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

nasip işi bu işler..gerisi hikaye

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Kaç yıldır bu başlık değişmedi.erkeğe mal edilmiş bir konu. Halbuki bu kafada bayanlarda var.cinsiyet ayrımına girmeden genele sorulmalı.ama cevabını bilmediğimiz bi konu da değil zaten. Tercihler ne olursa olsun evliliğin kader olduğuna inananlardanım

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bayanlar engelli erkeklere bayiliyo sanki dimi.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelsiz bayan tercih etmiyor ki bizi biz tercih etsek ne yazar dönüp bakmıyorlar bile bana

Üye
    Liberal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kadınlar tüm dünyada cinsellik objesi olarak gösterildiği için biraz doğal olan durum malesefki.
    mesela kadınlar kendilerinden daha yaşlı erkeklerle evlenebiliyorlar , çok tipsiz olan erkekler bile sırf çevresinde güçlü , saygı gören ,varlıklı biri olursa karizmatik olarak adlandırılabiliryorlar. ama kadınlarda öyle birşey yok , güzelsen kazanırsın , güzel değilsen kaybedersin.
    bu algının oluşması sadece erkeklerin suçuda değil. kadınlarda buna ortam hazırlıyor. her yıl güzellik yarışmaları hem ülkemizde , hem dünya çapında yapılıyor. kadınlar daha güzel olabilmek için birbiriyle yarışıyor. kadınlarda güzellik para ediyor geri kalan herşey ikinci planda. bence durum bundan ibaret.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Salim G. Mesajı Gör
    2011 senesinde yazılmış bir konuya niye cevap verirler anlamam.
    Forum sitelerinin kötü yanıda bu kadın belkide evlendi, öldü, hastalandı başına iyi yada kötü bişi geldi siz burda cevap veriyorsunuz.
    Hiç mi tarihlere bakmıyorsunuz arkadaşlar acaba ne zamanın sorusu diye.
    bence başlığın eski olmasının cevaplamakla veya cevaplamamakla ilgisi olmaz...
    bir üye bir düşüncesini (belki yanlış anlaşılabileceğini tahmin ederek ve cesaret de ederek) içeren bir başlık açabilir... isteyen cevap verir, istemeyen vermez...

bazı arkadaşlar "cevabı zaten belli" diye yazmışlar, iyi güzel de sizin "cevabı belli" diye düşündüğünüz şey acaba benim düşüncemle aynı mı? bunu açıkça dile getirmeden, bu ortama yazmadan kim bilebilir?
    @Lâ Tahzen arkadaşımız ise "evliliğin kader olduğuna inananlardanım" diye yazmış... ben inanmıyorum...
    aşk ve aşık olunarak başlayan sürecin sonundaki evlilik kader/kısmet olabilir, ama mantıklı bir süreçle de evlenilebilir, bunu öcü gibi görmenin/göstermenin anlamı yok...
    isteyen aşk evliliğiyle evlenir ve buna nasip/kader/kısmet der, isteyen de mantık evliliği yapar...

pekçok aşk evliliği gördüm, sensiz yaşayamam, ölürüm deyip te kavga dövüş şiddetli geçimsizlikle ayrılan ve biten... pekçok mantık evliliği de gördüm, çiftlerin birbirlerini tanıdıkça seven, zorlukları aşarken birbirine destek olan ve bu yüzden sağlıklı, mutlu aileler kurulan...

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hanimlar beyler guzeli degil gonlunuzun cektigini alin. Sirf guzel diye yada saglam diye birilerini alip basiniza bela etmeyin. Orjinali zaten kalmadi insan milletinin. Kiminin ici kiminin kaportasi ikinci el. Siz safi temizi bulun zaten insan dogasi safi temizi sever. Kullanilmis yureklerde yeserilmez.

Sayfa 47 / 53 İlkİlk ... 37434445464748495051 ... SonSon